Справа № 146/837/13-ц
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" липня 2013 р. Томашпільський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Скаковської І.В.,
при секретарі Самар Г.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Томашполі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
У травні 2013 року ОСОБА_1 звернулась до суду з цим позовом, посилаючись на те, що 9 червня 2012 року з відповідачем ОСОБА_2 зареєстрували шлюб. Від цього шлюбу у сторін народився син: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.
Життя у сторін не склалось, відповідач залишив сім»ю та проживає окремо.
Позивач ОСОБА_1 не працює, утримувати їй дитину матеріально важко. В свою чергу відповідач не допомагає у вихованні і утриманні дитини, однак платити аліменти добровільно відмовляється, тому вона вимушена звернутися до суду та просить стягувати з відповідача на її користь на утримання сина ОСОБА_3 аліменти в розмірі ? частини усіх видів заробітку (доходу), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з дня подання позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття.
В судове засідання позивач ОСОБА_1 не з»явилася, однак направила на адресу суду заяву в якій просить справу розглядати в її відсутність, позовні вимоги підтримує, просить суд задоволити їх в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання тричі не з"явився, не повідомивши суд про причини неявки, хоча завчасно повідомлявся про час і місце слухання справи, у зв'язку з чим суд ухвалив постановити у справі заочне рішення.
Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, прийшов до висновку про задоволення позову з таких підстав.
Згідно ч. 2 ст. 27 ЦПК України, особи, які беруть участь у справі позовного провадження, для підтвердження своїх вимог або заперечень зобов'язані подати усі наявні у них докази або під час попереднього судового засідання, а якщо попереднє судове засідання у справі не проводиться - до початку розгляду справи по суті.
Згідно ст. 57 ЦПК України, доказами є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення сторін, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються на підставі пояснень сторін, третіх осіб, їхніх представників, допитаних як свідків, показань свідків, письмових доказів, речових доказів, зокрема звуко - і відеозаписів, висновків експертів.
Згідно ст. 60 ЦПК України, кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.
Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
Згідно ч. 2 та 3 ст. 181 СК України за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні в грошовій і (або) натуральній формі. За рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.
Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: стан здоров'я та матеріальне становище дитини; стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 183 СК України, частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.
Судом установлено, що у сторін є дитина: ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, (а. с. 3 зворот). Дитина проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні (а. с. 4).
Таким чином відповідач ОСОБА_2 зобов'язаний утримувати дитину до досягнення нею повноліття.
З огляду на вищевикладене, суд вважає визначити розмір аліментів, що будуть стягуватись з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 на утримання їх дитини ОСОБА_3 в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно.
На підставі ст. 367 ЦПК України рішення в частині стягнення аліментів підлягає обов'язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць. Аліменти підлягають стягненню в контексті ст. 191 СК України з дня пред'явлення позову, тобто у даній справі з 15 травня 2013 року.
Крім того, відповідно до ст. 88 ЦПК України, суд вважає за необхідне стягнути з відповідача в дохід держави 229,40 грн. судового збору
На підставі викладеного, керуючись статями 79, 84, 180-183, 191 СК України, статями 10, 15, 57-61, 64, 212-215, 218, 224-226, 294, 367 ЦПК України суд, -
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання дитини, задовольнити.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, жителя АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, аліменти в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку (доходу), але не менше тридцяти відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з дня звернення до суду з 15 травня 2013 року до досягнення дитиною повноліття.
Стягнути з ОСОБА_2 в дохід держави 229,40 грн. судового збору.
Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць допустити до негайного виконання.
Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано відповідачем до Томашпільського районного суду протягом десяти днів з дня отримання копії рішення.
Рішення може бути оскаржене протягом десяти днів з дня проголошення, а сторонами в цей же строк з часу отримання копії рішення, до апеляційного суду Вінницької області через Томашпільський районний суд.
Суддя: І. В. Скаковська