Судове рішення #30810943

Справа № 234/4975/13-а

Провадження № 2-а/234/178/13


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


04 липня 2013 року

Краматорський міський суд Донецької області у складі:

головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Товмасян І.А., за участю представника позивача ОСОБА_1, представника Виконавчого комітету Краматорської міської ради - Смоловика І.П., розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання незаконними дії замісника Краматорського голови Румянцева О.М., про зобов'язання вчинити певні дії,

В С Т А Н О В И В:


15.04.2012 року до Краматорського міського суду з позовом до відповідача звернувся ОСОБА_1

Позов обґрунтував тим, що він є власником нежилого приміщення, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 Купив він це приміщення для проживання своєї сімї.

Він звернувся до відповідача із заявою про переведення спірного приміщення у жиле, але замісник міського голови Румянцев О.Н. відмовив йому листом з тих підстав, що відсутні правові підстави для прийняття Краматорською міською радою рішення з цих підстав. Вважає, що відмова Краматорського міського голови є такою що перешкоджає йому реалізувати свої Конституційні права на житло.

Посилаючись на Постанову Кабінету Міністрів України від 22.06.2011 року та ст.. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування», просив суд визнати незаконним без діяння Краматорського міського голови Румянцева О.М., з розгляду заяви ОСОБА_1,зобов'язавши замісника Краматорського міського голови Румянцева О.Н. внести на розгляд виконкому Краматорської міської ради питання переводу нежитлового приміщення в житлове, розташованого за адресою: АДРЕСА_1 в жиле приміщення.

Представник позивача у суді позов підтримав та попросив суд його задовольнити.

Представник відповідача позов не визнав, та суду пояснив, що сьогодні відсутні правові підстави для прийняття Краматорською міською радою такого рішення, бо правовідносини , які виникли з позивачем є житлові й при їх вирішенні необхідно керуватися ЖК України, а останній не містить положень переводу нежитлових приміщень в житлові й Румянцев правильно відмовив позивачу листом, бо ст.. 30 Закону України «Про місцеве самоврядування» на яке посилається позивач також не містить положень, які вказують на розгляд цього питання виконкомом Краматорської міської ради. Просив у позові відмовити.

Вислухавши представника позивача, представника відповідача, всебічно повно та об'єктивно розглянувши в судовому засіданні всі обставини по справі в їх сукупності, суд прийшов до висновку, що позов не підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 3 Конституції України права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Держава відповідає перед людиною за свою діяльність. Утвердження і забезпечення прав людини є головним обов'язком держави.

Згідно зі ст. 19 Конституції України Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Відповідно до ст.. 144 Конституції України Органи місцевого самоврядування в межах повноважень, визначених законом, приймають рішення, які є обов'язковими до виконання на відповідній території. Рішення органів місцевого самоврядування з мотивів їх невідповідності Конституції чи законам України зупиняються у встановленому законом порядку з одночасним зверненням до суду.

Такі ж положення закріплені у статті 4 Європейської хартії місцевого самоврядування, яка встановлює, що головні повноваження і функції органів місцевого самоврядування визначаються конституцією або законом; органи місцевого самоврядування в межах закону мають повне право вільно вирішувати будь-яке питання, яке не вилучене із сфери їхньої компетенції і вирішення якого не доручене жодному іншому органу; повноваження, якими наділяються органи місцевого самоврядування, як правило, мають бути повними і виключними..

Повноваження виконавчих органів сільських, селищних, міських рад закріплені у ст.,25, 34. Закону України «Про місцеве самоврядування, де йдеться про те, що

Сільські, селищні, міські ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання, до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належать, у тому числі:б) делеговані повноваження.

Відповідно до ст.. 6 ЖК України, житлові приміщення призначаються для постійного проживання громадян.

Згідно до ст. 8 ЖК України переведення придатних для проживання жилих будинків і жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду в нежилі, як правило не допускається. У виняткових випадках переведення жилих будинків і жилих приміщень у нежилі здійснюється за рішенням органів, зазначених у частині другій ст. 7 цього Кодексу.

А у частині другій ст. 7 ЖК України передбачено, що придатні для проживання жилі будинки і жилі приміщення переобладнуються для використання в інших цілях або такі будинки зносяться за рішенням виконавчого комітету обласної міської/ міста республіканського підпорядкування/ ради народних депутатів.

Судом встановлено, що 5 лютого 2010 року позивач купив будівлю пожежної частини зі спорудами, яка знаходиться у АДРЕСА_1./ а.с.5,6/;

Відповідно до листа Заступника міського голови Румянцева О.М. від 15.03.2013 року на адресу позивача, вбачається, що заступник міського голови на заяву ОСОБА_1 про перевід спірного нежитлового приміщення в житлове відповів листом про те, що на даний час немає правових підстав для прийняття рішення Краматорською міською радою та її виконавчим комітетом про переведення нежитлового приміщення в житлове./ а.с.7/;

Враховуючи наведене, суд вважає, що замісник Краматорського міського голови відмовляючи листом позивачу діяв на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України, бо на сього дні житлове законодавство не містить положень, які б регулювали, відносини між позивачем та відповідачем з питань переводу нежитлового приміщення в житлове.

Суд не бере до уваги в обґрунтування позову, посилання позивача на ПКМ України № 703 від 22.06.2011 року бо ця постанова затвердила порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно й не впливає на правовідносини, які виникли між сторонами.


З цих підстав позов задоволенню не підлягає.

Керуючись ст.ст. 6, 8, 14, 99, 100, 159 КАС України, ст. 19 Конституції України, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», суд


П О С Т А Н О В И В:


У задоволенні позову ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Краматорської міської ради про визнання незаконними дії замісника Краматорського голови Румянцева О.Н., про зобов'язання вчинити певні дії - відмовити.

Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом десяти днів з дня проголошення постанови Донецькому Апеляційному адміністративному суду через Краматорський міський суд Донецької області.

Суддя:

Постанова ухвалена в дорадчій кімнаті та надрукована в єдиному екземплярі.


Суддя





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація