Судове рішення #3073559

                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              

 

                                                                                                                                 Справа № 1-150/08

В И Р О К

ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

 

            24 вересня   2008 року                 Красилівський районний суд Хмельницької області в складі : головуючого - судді Красняка В., при секретарі Федченко Л., з участю прокурора Куниша В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Красилові  кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1,ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця і жителя м. Красилів, АДРЕСА_1 Хмельницької області, громадянина України, українця,  освіта середня спеціальна, не одруженого, тимчасово не працюючого, не  судимого, військовозобов'язаного, в скоєні злочину, передбаченого ст. 122 ч. 1  КК України,

 

   в с т а н о в и в  :

 

11 травня 2008 року після 18 години ОСОБА_2. запросив до себе додому  свого товариша ОСОБА_1 та інших осіб, разом з якими вживав спиртні напої. Коли ОСОБА_1. разом з іншими особами пішов з будинку ОСОБА_2., останній  не знайшов в будинку свого мобільного телефону і подумав, що його взяв ОСОБА_1.. Того ж вечора  близько 20 години на вулиці  Кошового в м. Красилові Хмельницької області ОСОБА_2. звинуватив ОСОБА_1 у викрадені його телефону, вдарив його рукою в плече. У відповідь ОСОБА_1., перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння, умисно наніс ОСОБА_2. кулаком правої руки два удари в область обличчя, внаслідок чого  спричинив  останньому середньої тяжкості тілесні ушкодження у вигляді  перелому нижньої щелепи в ділянці кута та підборіддя зліва, що відносяться до категорії середньої степені  тяжкості тілесних ушкоджень, як такі, що спричинили тривалий розлад здоров'я.

В судовому засіданні підсудний повністю визнав себе винним в умисному заподіянні потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження при вказаних  обставинах, розкаявся в своїх діях.

Дослідивши  матеріали справи, суд вважає, що вина підсудного за ст. 122 ч.1 КК України знайшла своє підтвердження в судовому засіданні.

            Так,  потерпілий  ОСОБА_2. показав, що  при вказаних обставинах 11.05.2008 року  підсудний заподіяв йому середньої тяжкості тілесні ушкодження.

            Свідок ОСОБА_3., очевидець  вчинення злочину, підтвердила покази потерпілого щодо обставин  його побиття підсудним.

Згідно висновку судово-медичної експертизи потерпілому заподіяні середньої тяжкості тілесні ушкодження.

Оцінюючи зібрані у справі докази в їх  сукупності, суд вважає їх достовірними, а вину підсудного  ОСОБА_1 доведеною повністю і його дії необхідно кваліфікувати  за ст.122 ч.1  КК України, як  умисне середньої тяжкості тілесне ушкодження.

При призначенні підсудному міри покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпечності скоєного злочину, особу винного, обставини справи, що обтяжують і пом'якшують  його покарання.

Вчинення злочину в стані алкогольного сп'яніння  суд визнає як обставину, що обтяжує покарання підсудного.

ОСОБА_1. є  особою молодого віку, вперше притягується до кримінальної відповідальності, щиро розкаявся в скоєному,  добровільно частково відшкодував завдану шкоду, по місцю проживання характеризується позитивно, що визнається судом як обставини, які пом'якшують його покарання.

Суд також приймає до уваги ту обставину, що потерпілий був ініціатором бійки, першим  наніс підсудному удар в плече.

Враховуючи наведене, суд вважає, що виправлення і перевиховання підсудного можливо без ізоляції його від суспільства, призначає йому покарання  у вигляді обмеження волі і  визнає необхідним ухвалити про звільнення його від відбуття призначеного покарання, якщо він протягом визначеного судом іспитового строку не вчинить нового злочину.

Відповідно до ст.76 КК України суд вважає за необхідне покласти на підсудного обов'язок періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

Позовні вимоги прокурора в інтересах  Хмельницької обласної лікарні до ОСОБА_1 про  відшкодування витрат в сумі 755,09 гривень на стаціонарне лікування потерпілого підлягають задоволенню, оскільки їх визнав підсудний,  його вина в заподіянні ОСОБА_2. тілесних ушкоджень знайшла своє підтвердження в судовому засіданні,  розмір витрат підтверджується довідкою Хмельницької обласної лікарні.

Позовні вимоги потерпілого до підсудного про відшкодування матеріальної шкоди  в розмірі 102,78 гривні підлягають задоволенню, оскільки їх визнав ОСОБА_1., розмір заподіяної шкоди підтверджується чеками про оплату ліків та фіскальними чеками про оплату проїзду до місця лікування.

Вирішуючи питання про відшкодування моральної шкоди, суд виходить з вимог ст.ст.23,1167,1168 ЦК України та  п.10 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 4 із змінами і доповненнями „Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди”, відповідно до яких моральна (немайнова) шкода, заподіяна громадянину або організації діяннями іншої особи, яка порушила їх законні права, відшкодовується особою, яка заподіяла шкоду, якщо вона не доведе, що моральна шкода заподіяна не з її вини. Моральна шкода відшкодовується в грошовій або іншій матеріальній формі за рішенням суду незалежно від відшкодування майнової шкоди.

Розмір відшкодування визначається судом з урахуванням суті позовних вимог, характеру діяння особи, яка заподіяла шкоду, фізичних чи моральних страждань потерпілого. Позивач в судовому засіданні змінив розмір позовних вимог, просив стягнути з підсудного на його користь в рахунок відшкодування моральної шкоди 1000 гривень. Підсудний визнав ці вимоги.

Враховуючи характер та обсяг заподіяних позивачеві моральних і фізичних страждань, їх тривалість, стан його здоров`я, істотність вимушених змін у його життєвих і трудових  стосунках, часу й зусиль, необхідних для відновлення попереднього стану, суд вважає необхідним стягнути з відповідача  моральну шкоду в розмірі 1000 гривень.

Керуючись ст.ст.323,324 КПК України, суд

 

                                                                        засудив :

ОСОБА_1 за ст.122 ч. 1 КК України на  2 (два) роки обмеження волі. Відповідно до ст. 75 КК України звільнити  ОСОБА_1 від відбування призначеного  покарання, якщо він протягом  2(двох) років не вчинить нового злочину. 

             Відповідно до ст.76 КК України покласти на ОСОБА_1 обов'язок  періодично з'являтися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.

            Міру запобіжного заходу  до вступу вироку в законну силу засудженому  залишити попередню -  підписку про невиїзд з постійного місця проживання.

            Позовні вимоги ОСОБА_2 до  ОСОБА_1 про відшкодування матеріальної та моральної шкоди задовольнити повністю.

            Стягнути  з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2  в рахунок відшкодування матеріальної шкоди 102 (сто дві) гривні 78 копійок, в рахунок відшкодування моральної шкоди  1000  (одну тисячу) гривень.

            Позов прокурора Красилівського району задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Хмельницької обласної лікарні (розрахунковий рахунок № 35428003001234 в ГУДКУ в Хмельницькій області,  МФО 815013, код 02004717)  755 (сімсот п'ятдесят п'ять) гривень 09 копійок в рахунок відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого ОСОБА_2.

            На вирок може бути подана апеляція  до Хмельницького апеляційного суду через Красилівський районний  суд протягом 15 діб з моменту його проголошення.

 

Головуючий

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація