Судове рішення #3072966
Справа № 2-355/2008

 

                                                   Справа № 2-355/2008

Рішення

Іменем України

                                                         

смт. Ратне                                                                                                      04 листопада 2008 року                                

 

         Ратнівський районний суд Волинської області   в складі:

         головуючого судді             Савчука М.А.

         за участю секретаря           Кульбачинської А.Ф.

         відповідачки                       ОСОБА_1.

 

розглянув у відкритому судовому засіданні в смт. Ратне  справу за позовом  ОСОБА_2 до ОСОБА_1про розірвання шлюбу, - 

                                                                                                                           

В С Т А Н О В И В:

 

          Сторони зареєстрували шлюб  в 1985  році.                                                                                                                                             

Позивач  звернувся в суд з позовом до відповідачки  про розірвання шлюбу.

У позовній заяві позивач посилаючись на ті обставини, що з відповідачкою  вони є люди різних характерів, з різними поглядами на життя, а тому на цьому грунті  виникають різного роду непорозуміння,  сварки.

Подальше подружнє життя стало неможливе, просить шлюб з відповідачкою розірвати.

Позивач в судове засідання не з'явився, надав суду письмову заяву про підтримання позову, оскільки два роки спільним подружнім життям вони не проживають, цей період він проживає в м. Харків та слухання справи у його відсутності.

В судовому засіданні відповідачка позовні вимоги визнала, не заперечує проти їх задоволення,  оскільки наданий двохмісячний термін на примирення позитивних наслідків не дав.

         Заслухавши  відповідачку, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.

         Відповідно до ст.112 СК України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного із них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

        Із пояснення відповідачки та матеріалів справи встановлено, що подружнє життя вони припинили більше двох років тому, сторонам надавався двохмісячний термін для примирення, який позитивних наслідків не дав.

        Ці обставини свідчать про те, що сім'я сторін розпалась, підстав для збереження шлюбу немає, а тому його слід розірвати.

        Поряд з цим, відповідно до ст. 24 ч. 1 СК України шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушення жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.

        Як передбачає ст. 55 ч. 1 СК України дружина та чоловік  зобов'язані спільно піклуватися про побудову сімейних відносин між собою та іншими членами сім'ї на почуттях взаємної любові, поваги, дружби, взаємодопомоги.

        Крім того, відповідно до ст. 56 ч. 3 СК України кожен з подружжя має право припинити шлюбні відносини і примушення до припинення шлюбних відносин, примушення до їх збереження не може мати місце, як передбачає ч. 4 цієї статті.

        За таких обставин суд не має права зобов'язати відповідачку зберегти сім'ю, оскільки обоє настоюють на розірванні шлюбу, а тому суд глибоко переконаний, що шлюб слід розірвати.

        Судові витрати слід стягнути з позивача,  звільнивши відповідачку від їх сплати.

         Керуючись ст.ст. 3, 10, 60,  212, 213, 215  ЦПК України, ст.ст. 24 ч. 1, 55 ч. 1, 56 ч. 3, 4;  ст. ст. 110, 112 СК України, суд, -

 

В И Р І Ш И В:

 

          Позов  задовольнити.                                                                        

          Шлюб між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 ,   зареєстрований 06 листопада 19852 року у Видраницькій сільській раді Ратнівського району Волинської області,  актовий запис  № 15,    розірвати.

         При видачі свідоцтва про розірвання шлюбу, стягнути з позивача 17 гривень в доход держави, звільнивши відповідачку від їх сплати.

         Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо таку заяву було подано, але апеляційна скарга не було подана у строк, встановлений ст. 294 ЦПК  України, рішення суду набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

     Відповідно до ст. 294 ЦПК  України,  заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано протягом 10 днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

 

 

     Головуючий                                  підпис                                               Савчук М.А.

 

Оригіналу відповідає.

Суддя Ратнівського

 районного суду                                                                                           Савчук М.А.

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація