Справа №1-181/08
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 липня 2008 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого - судді Якухно О.М.
з секретарем Каленською Н.В.
з участю прокурора Савчука Б.Г.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу по обвинуваченню ОСОБА_1; ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження; уродженця та мешканця АДРЕСА_1; українця; гр.України; освіта середня; не працюючого; не одруженого; не судимого,
за ч.2 ст.307 КК України, -
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1, в порушення вимог ст.7 Закону України “Про обіг наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів і прекурсорів” від 15.02.95, яка передбачає, що обіг наркотичних засобів заборонено, не маючи спеціального дозволу, незаконно придбав, виготовив та зберігав з метою збуту особливо-небезпечний наркотичний засіб при наступних обставинах.
23 квітня 2008 року біля 1330 по місцю свого проживання в АДРЕСА_1 ОСОБА_1, в будинку, що належить його бабусі ОСОБА_2, взяв макові голівки в кількості 7 штук, які знаходились на столі в першій кімнаті, поламав частково їх руками та поклав собі в ліву кишеню штанів, усвідомлюючи, що це є наркотичний засіб, тим самим незаконно придбав та виготовив наркотичний засіб.
Після цього, незаконно зберігаючи при собі вказані голівки маку, він переніс їх на вулицю в с.Н.Велідники Овруцького району, де незаконно їх зберігав з метою збуту.
23.04.08 в період часу з 1515 до 1540 біля пам'ятника загиблим партизанам в с.Н.Велідники Овруцького району, під час огляду ОСОБА_1 працівниками міліції було вилучено вказані головки маку, які мають ботанічні ознаки рослин маку снотворного, містять наркотично активні алкалоїди опію - морфін, кодеїн і являються особливо небезпечним наркотичним засобом - маковою соломою, масою у висушеному стані 19,862 грам.
В судовому засіданні підсудний визнав себе винним у вчинені злочину, щиро розкаявся і пояснив, що він проживає сам в будинку бабусі. Під іконою стояли макові головки в кількості 5-7 штук., які були освячені. 23.04.08 до нього в подвір'я зайшов незнайомий чоловік і спитав, де можна придбати маку. Він згадав про макові головки і погодився продати за 50 грн. та продукти. Він взяв головки і поніс до пам'ятника в с.Н.Велідники, де його затримали працівники міліції. Погодився продати, бо ніде не працює і потрібні було кошти.
Крім визнання своєї вини, винність підсудного підтверджується дослідженими доказами.
Так, 23.04.08 в с.Н.Велідники Овруцького району було проведено огляд місця події (а.с.3-4) і у ОСОБА_3. було виявлено та вилучено в лівій кишені штанів поліетиленовий пакет, в якому знаходяться подрібнені головки маку.
Згідно висновку експерта № 2/600 (а.с.19-21) вилучені ламані плоди-коробочки мають ознаки рослин маку снотворного, містять наркотично активні алкалоїди опію - морфін, кодеїн, являються наркотичним засобом - маковою соломою, масою 19,862 грам у висушеному стані.
Відповідно до Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, затвердженого постановою КМУ України № 770 від 6.05.00, макова солома являється особливо небезпечним наркотичним засобом, обіг якого заборонено.
Свої ж пояснення підсудний підтвердив в ході досудового слідства під час відтворення обстановки та обставин події (а.с. 49-53) і його показання не протирічять іншим дослідженим доказам.
Аналізуючи досліджені докази, суд вважає вину підсудного доведеною і кваліфікує його дії за ч.2 ст.307 КК України, як незаконні придбання, виготовлення та зберігання особливо небезпечного наркотичного засобу з метою збуту.
При визначенні міри покарання суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, обтяжуючи та пом'якшуючи покарання обставини, а також особу підсудного.
Обставинами, що пом'якшують покарання підсудного, є щире каяття, активне сприяння розкриттю злочину та вчинення злочину внаслідок збігу тяжких матеріальних обставин.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.
Враховуючи пом'якшуючі обставини, а також те, що підсудний вину визнав, скоїв злочин вперше, розмір наркотичного засобу не є великим, активних дій по встановленню покупців він не вживав, є потерпілим від аварії на ЧАЕС, суд вважає, що йому, в силу ст.69 КК України, слід призначити покарання більш м'яке ніж зазначене в санкції ч.2 ст.307 КК України, а також не призначати додаткового покарання у вигляді конфіскації.
З урахуванням тяжкості вчиненого злочину та негативної характеристики по місцю проживання суд вважає, що останньому слід призначити покарання у вигляді громадських робіт, яке буде слугувати виправленню останнього.
По справі було проведено хімічну експертизу, на яку витрачено кошти в сумі 750,52 грн..
Відповідно до ст.93 КПК України вказана сума підлягає стягненню з підсудного.
Керуючись ст.ст.323 та 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним за ч.2 ст.307 КК України і, із застосуванням ст.69 КК України, призначити йому покарання у вигляді 100 годин громадських робіт з відбуттям не більше як 4 години на день, без конфіскації майна.
Речові докази : поліетиленовий пакет з маковою соломою загальною вагою 19,862 грами - знищити.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Житомирській області ( р\р 35229005000096, код 25574601, МФО 811039, банк УДК в Житомирській області ) судові витрати за проведення хімічних експертиз в сумі 750,52 грн..
Запобіжний захід підсудному, підписку про невиїзд, залишити.
На вирок до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути подана апеляція протягом 15 діб з моменту його проголошення.
СУДДЯ :