Справа № 2-1216/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 квітня 2008 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого - судді Якухно О.М.
з секретарем Каленською Н.В.,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до Норинської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач просить визнати за нею право власності на домоволодіння АДРЕСА_1 мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 помер її чоловік - ОСОБА_2. Вона постійно проживала з чоловіком і проживає на даний час, але оформити спадщину не може.
В судове засідання сторони не з'явились і просять справу розглянути без їх участі. Відповідач вимоги визнає.
Суд, перевіривши в судовому засіданні законність визнання позову вважає, що позов слід задовольнити з наступних підстав.
Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх невизнаних прав.
Згідно копій свідоцтва про одруження серії НОМЕР_1 та свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 чоловік позивача - ОСОБА_2, помер ІНФОРМАЦІЯ_1. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно, в т.ч. і на домоволодіння АДРЕСА_1, що підтверджується копією довідки виконкому Норинської сільської ради № 294 від 1.04.08.
Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частиною 5 вказаної статті визначено, що незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, тобто з дня смерті спадкодавця (ч.2 ст.1220 ЦК України).
Відповідно до ч.3 ст.1268 ЦК України спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом встановленого строку не заявив про відмову від неї.
Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Позивач, яка є спадкоємцем 1-ї черги, постійно проживала з спадкодавцем і проживає на даний час, що підтверджується довідкою виконкому Норинської сільської ради № 293 від 1.04.08 та копією паспорта, із заявою про відмову від прийняття спадщини до Овруцької ДНК не зверталась, а тому остання прийняла спадщину.
ОСОБА_2 свідоцтво про право власності на домоволодіння при житті не виготовив, а тому позивач не може оформити спадщину, маючи на це право.
Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини, а тому за позивачем слід визнати право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, що належало померлому.
Сторони звільнені від сплати судового збору на підставі : позивач - п.18 ст.4, а відповідач - ст.5 Декрету КМ України " Про державне мито" та рішення Овруцької міської ради від 22.01.08 № 14.
Позивачем сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн..
Керуючись ст.ст. 1268, 1269 ЦК України, ст.ст.3, 10, 11, 60, 130, 174, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, що належало ОСОБА_2.
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ :