Судове рішення #3072917

           

           

            Справа № 2-1259/08

 

            Р І Ш Е Н Н Я

       ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

 

     28 травня 2008 року

Овруцький районний суд Житомирської області в складі :

головуючого - судді          Якухно О.М.

з секретарем                      Каленською Н.В.

з участю

позивача                            ОСОБА_1, 

розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1, яка діє в інтересах малолітньої ОСОБА_2, до Першотравневої селищної ради про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно, -

ВСТАНОВИВ :

Позивач просить встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1, визнати за ОСОБА_2 право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1 мотивуючи тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_4, яка є власником Ѕ частини вищевказаної квартири. Після її смерті спадщину прийняв її син ОСОБА_3, забравши речі матері : трюмо та стіл. Останній помер ІНФОРМАЦІЯ_2 і після його смерті спадщину прийняла його дружина ОСОБА_5, яка подала заяву до ДНК. Остання померла ІНФОРМАЦІЯ_3 і малолітня ОСОБА_2 прийняла спадщину після смерті своєї баби за правом представлення.

В судовому засіданні позивач підтримала вимоги.

Представник відповідача не з'явився і просить справу розглянути без його участі, вимоги визнає.

Суд, перевіривши законність визнання позову вважає, що він підлягає задоволенню з наступних підстав.

ОСОБА_4 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і після її смерті відкрилась спадщина на належне їй майно : Ѕ частину АДРЕСА_1.

Її син ОСОБА_3 є спадкоємцем 1-ї черги (ст.529 ЦК України 1963 року) і помер ІНФОРМАЦІЯ_2.

Вказані обставини підтверджуються копіями : свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1, довідками Овруцького відділу РАЦСу від 8 та 10.04.08, свідоцтва про право власності на житло НОМЕР_2 від 1.11.95,  свідоцтв про народження та одруження.

Відповідно до ст.549 ЦК України 1963 року визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном або подав заяву до нотаріальної контори про прийняття спадщини у встановлений законодавством термін.

Після смерті матері ОСОБА_3 забрав частину її речей, тобто його дії свідчать про прийняття спадщини. Інших звернень про прийняття спадщини не має, що вбачається з довідки Овруцької ДНК, а тому суд вважає факт прийняття спадщини ОСОБА_3доведеним.

Після смерті ОСОБА_3 спадщину прийняла його дружина ОСОБА_5, яка звернулась із відповідною заявою до ДНК.

Згідно довідки Овруцького РАЦСу від 16.05.08 остання померла ІНФОРМАЦІЯ_3. Спадкоємцем її майна повинна була бути її дочка ОСОБА_7, яка померла до відкриття спадщини, а саме ІНФОРМАЦІЯ_4.

Відповідно до ч.1 ст.1266 ЦК України  внуки спадкодавця спадкують ту частку спадщини, яка належала б за законом їхнім матері, батькові, якби вони були живими на час відкриття спадщини.

На підставі викладеного малолітня ОСОБА_2 є спадкоємцем за правом представлення.

Відповідно до ч.4 ст.1268 ЦК України малолітня, неповнолітня, недієздатна особа вважаються такими, що прийняли спадщину, крім випадків, встановлених частинами другою-четвертою статті 1273 цього Кодексу.

ОСОБА_2 на час відкриття спадщини було 6 років, обставини визначені вище відсутні, а тому вона прийняла спадщину після смерті баби ОСОБА_5.

Відповідно до ч.5 ст.1268 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу її відкриття, а тому за малолітньою слід визнати право власності на спірне майно.

Від сплати судового збору сторони звільнені : позивач - згідно п.18 ст.4, а відповідач згідно ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення  Овруцької міської ради від 22.01.08.

 Позивачем сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду         справи в сумі 30 грн..

 

Керуючись ст.ст.529, 549 ЦК України 1963 року, ст.ст.1266, 1268 ЦК України, ст.ст. 3, 10, 11, 60, 196, 212-215, 218, 256   ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ :

Позов задовольнити.

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_3 після смерті матері ОСОБА_4, померлої ІНФОРМАЦІЯ_1.

Визнати за ОСОБА_2 право власності на Ѕ частину квартири АДРЕСА_1, що належала ОСОБА_4.

 Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга - на протязі 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. 

 

 

СУДДЯ :

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація