Справа №_2-1528/08___
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
7 липня 2008 року
Овруцький районний суд Житомирської області в складі :
головуючого - судді Якухно О.М
з секретарем Каленською Н.В.
з участю
позивача ОСОБА_1,
розглянувши у попередньому судовому засіданні у місті Овручі справу за позовом ОСОБА_1 до Овруцької міської ради про визнання угоди дійсною та визнання права власності на будинок, -
ВСТАНОВИВ :
Позивач просить визнати дійсним договір купівлі-продажу житлового будинку АДРЕСА_1, визнати за ним право власності на вказаний будинок мотивуючи тим, що він 27.06.07 уклав договір купівлі-продажу з ОСОБА_2 і сплатив їй гроші за вказаний будинок, але відповідач ІНФОРМАЦІЯ_1 померла і він не може оформити право власності на будинок. Дочка померлої не заперечує щодо визнання угоди дійсною.
В судовому засіданні позивач вимоги підтримав.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився і просить справу слухати у його відсутність, вимоги визнає.
Третя особа в судове засідання не з'явилась і просить справу слухати без її участі, вимоги визнає.
Суд, перевіривши законність визнання позову вважає, що останній підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно зі ст.655 ЦК України за договором купівлі-продажу одна сторона (продавець) передає або зобов'язується передати майно (товар) у власність другій стороні (покупцеві), а покупець приймає або зобов'язується прийняти майно (товар) і сплатити за нього певну грошову суму.
Копія витягу з реєстру прав власності на нерухоме майно підтверджує право власності ОСОБА_2 на житловий будинок АДРЕСА_1.
Відповідно до ч.2 ст.220 ЦК України якщо сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору, що підтверджується письмовими доказами, і відбулося повне або часткове виконання договору, але одна з сторін ухилилася від його нотаріального посвідчення, суд може визнати такий договір дійсним.
Згідно розписки від 27.06.07 відповідач отримала гроші в сумі 26389 грн. від позивача за вищевказаний житловий будинок, як повний розрахунок,, тобто вказана розписка підтверджує, що сторони домовилися щодо усіх істотних умов договору купівлі-продажу вказаного житлового будинку і відбулося повне його виконання.
Відповідно до ст.657 ЦК України договір купівлі-продажу земельної ділянки, житлового будинку (квартири) або іншого нерухомого майна підлягає нотаріальному посвідченню та державній реєстрації.
ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 і позивач не може оформити договір нотаріально, чим порушуються його права. Згідно довідки Овруцької ДНК спадкоємці із заявами про прийняття спадщини після смерті власника будинку не звертались, а тому відповідач є належним.
Позивач придбав житловий будинок у ОСОБА_2, а тому угода повинна бути нотаріально посвідчена, але власник померла і позивач не може оформити право власності, оскільки відповідно п.1 додатку до пункту 2.1 Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно, затвердженої Міністерством Юстиції від 7.02.02 №7\5, правоустановлюючим документом є договір, за яким відповідно до законодавства передбачається перехід права власності, тобто посвідчений нотаріусом.
На підставі викладеного, зазначену угоду слід визнати дійсною.
Відповідно до ст.328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів, а тому за позивачем слід визнати право власності на вищезазначений будинок.
Позивачем сплачено витрати на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи в сумі 30 грн..
Від сплати судового збору сторони звільнені : позивач - згідно п.18 ст.4, а відповідач - згідно ст.5 Декрету Кабінету Міністрів України “Про державне мито” та рішення Овруцької міської ради від 22.01.08.
Керуючись ст.ст. 220 ч.2, 328, 655, 657 ЦК, ст.ст. 10, 11, 60, 130, 174, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ :
Позов задовольнити.
Договір купівлі-продажу домоволодіння АДРЕСА_1 від 27.06.07 між ОСОБА_2 та ОСОБА_1 визнати дійсним.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на домоволодіння АДРЕСА_1, яке належало ОСОБА_2.
На рішення суду до апеляційного суду Житомирської області через Овруцький районний суд може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, а апеляційна скарга у такому ж порядку на протязі 10 днів з дня проголошення рішення або 20 днів з дня подання заяви про апеляційне оскарження.
СУДДЯ :