Судове рішення #30694932

Справа №22-ц/775/6239/ 2013 Головуючий у 1 інстанції Труханова Л.М.

Категорія: 24 Доповідач Лісовий О.О.



У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И



18 червня 2013 року Апеляційний суд Донецької області в складі:


Головуючого ЛІСОВОГО О.О.

Суддів: КІЯНОВОЇ С.В., ПРОКОПЧУК Л.М.

При секретарі ЛЮЛІНІЙ Я.О.


розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Донецьку


справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3


на рішення Харцизького міського суду Донецької області від 20 травня 2013 року по цивільній справі за позовом обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надану теплову енергію -


В С Т А Н О В И В:



Рішенням Харцизького міського суду Донецької області від 20 травня 2013 року позовні вимоги обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 про стягнення заборгованості за надану теплову енергію задоволені.


Стягнуто з кожного з ОСОБА_1, ОСОБА_3 на користь обласного комунального підприємства

«Донецьктеплокомуненерго» заборгованість за надану теплову енергію за період з березня 2009 року по 1.02.2013 року у розмірі по 3 400,28 грн., суму індексу інфляції у розмірі по 260,13 грн., 3% річних у розмірі по 241,37 грн., а всього по 3 901,88 грн.


Стягнуто з ОСОБА_2 на користь обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» заборгованість за надану теплову енергію за період з березня 2009 року по 1.02.2013 року у розмірі 6 800,56 грн., суму індексу інфляції у розмірі 520,26 грн., 3% річних у розмірі 482,95 грн., а всього 7 803,77 грн.


Стягнуто з ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3 на користь обласного комунального підприємства «Донецьктеплокомуненерго» судові витрати по 76,47 грн. з кожного.


В апеляційній скарзі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 та ОСОБА_3 просять розглянути їх скаргу на рішення суду, не зазначаючи в ній, що необхідно зробити з рішенням суду першої інстанції, із змісту їх апеляційної скарги вбачається, що вони не згодні з рішенням суду. посилаючись на те, що суд при ухваленні рішення порушив норми діючого матеріального та процесуального законодавства, на їх думку позивач не надав до суду доказів того, що відповідачі за вказаний у рішенні період отримували послуги, вказані послуги вони не отримували, оскільки їх квартира відключена від мережі центрального теплопостачання, має автономне опалення.


Позивач - обласне комунальне підприємство «Донецьктеплокомуненерго» зірнувшись до суду із вказаним позовом зазначило, що відповідачі є власниками по ? частини квартири АДРЕСА_1, ? частини квартири також належить малолітній ОСОБА_4, всі вони є споживачами теплової енергії, яку надає позивач.


Останні самовільно, без відповідних узгоджень та попереджень від'єднався від мережі теплопостачання, встановили у своїй квартирі автономне опалення, за період з березня 2009 року по 1.02.2013 року мають заборгованість у розмірі 15 607,54, грн., в добровільному порядку погашати зазначену заборгованість не бажають, тому позивач просив стягнути на їх користь зазначену вище заборгованість, яка складається із самої заборгованості у розмірі 13 601,12 грн., інфляції у розмірі 1 040,52 грн., 3% річних у розмірі 965,90 грн., та просив стягнути судові витрати.


Представник позивача та відповідачі ОСОБА_2 та ОСОБА_3 в судове засідання апеляційного суду не з'явилися, згідно письмових клопотань та заяв просили розглянути справу у їх відсутність.


Заслухавши доповідача, відповідача ОСОБА_1, який просив скасувати рішення суду як незаконне, дослідивши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає за таких підстав:


Відповідно до частини 1 ст. 303 ЦПК України під час розгляду справи в апеляційному порядку апеляційний суд перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів апеляційної скарги та вимог, заявлених у суді першої інстанції.


У відповідності з вимогами ст. 19, 25 Закону України "Про теплопостачання" від 2 червня 2006 року споживач повинен щомісячно здійснювати оплату теплопостачальній організації за фактично отриману теплову енергію.


Згідно із ст. 24 Закону України "Про теплопостачання" споживач теплової енергії має право на вибір одного або декількох джерел теплової енергії чи теплопостачальних організацій, якщо це можливо за існуючими технічними умовами.


Питання відключення від мереж централізованого опалення регулюється "Правилами надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення", затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 21 липня 2005 року № 630 (далі - Правилами), які з метою захисту прав усіх мешканців багатоквартирних будинків передбачають відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води не окремих квартир багатоквартирного будинку з ініціативи їх власників або наймачів, а відключення цілих багатоквартирних будинків з ініціативи споживачів.


Відповідно до п. 26 Правил відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена затвердженою органом місцевого самоврядування відповідно до Закону України "Про теплопостачання" схемою теплопостачання за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціонування, будівельної теплотехніки; державних будівельних норм з питань складу, порядку розроблення, погодження та затвердження проектної документації для будівництва, а також норм проектування реконструкції та капітального ремонту в частині опалення.


Згідно з п. 25 Правил відключення споживачів від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у порядку, що затверджується центральним органом виконавчої влади з питань житлово-комунального господарства.


"Порядком відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання", затвердженим наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України від 22 листопада 2005 року № 4 і зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005 року за № 1478/11758, встановлено, що таке відключення відбувається на підставі рішення постійно діючої міжвідомчої комісії, створеної органом місцевого самоврядування або місцевим органом виконавчої влади.


Відповідно з п. 2.1 Порядку Комісія вирішує питання відключення від мереж централізованого опалення житлового будинку (будинків), а не окремої квартири. У заяві про відключення від мереж ЦО і ГВП власник (власники) будинку зазначає причини відключення. До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку.


З матеріалів справи вбачається, що рішення комісії про вирішення питання про відключення квартири відповідачів від мережі централізованого опалення у відповідності з вимогами чинного законодавства не приймалося.


Таким чином відповідачі не надали до суду доказів на підтвердження дозволу на відключення квартири від мережі теплопостачання.


Оскільки позивач, виконуючи свої договірні обов'язки надавав до будинку де мешкають відповідачі теплову енергію, неотримання її відповідачами внаслідок встановлення у їх квартирі автономного опалення не є підставою для скасування рішення про стягнення заборгованості, оскільки вина позивача в даному випадку відсутня.


Таким чином суд першої інстанції правильно прийшов до висновку про самовільне відключення відповідачами своєї квартири від централізованого опалення, рішення суду законне і обгрунтоване, доводи апеляційної скарги відповідачів не спростовують висновків суду першої інстанції.


У відповідності з вимогами ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без зміни, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.


Керуючись ст. ст. 307, 308, 314, 315 ЦПК України апеляційний суд -


У Х В А Л И В :



Апеляційну скаргу ОСОБА_1, ОСОБА_2 та ОСОБА_3 відхилити.


Рішення Харцизького міського суду Донецької області від 20 травня 2013 року залишити без змін.


Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів.



Головуючий Судді


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація