Справа № 2-1266/2007 рік
РІШЕННЯ
Ім'ям України
24 вересня 2007 року Золотоніський міськрайонний суд
Черкаської області
в складі: головуючого-судді Мишенко В.В.,
при секретарі Москаленко В.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Золотоноша цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Коврайської Другої сільської ради, зацікавлена особа: Золотоніська районна державна нотаріальна контора про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини в порядку спадкування за заповітом, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1. подала заяву в якій просила визнати причину пропуску строку на прийняття спадщини поважною. Визначити їй - ОСОБА_1. додатковий строк для подання заяви до Золотоніської районної нотаріальної контори про прийняття спадщини за заповітом після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2.
Свої вимоги ОСОБА_1. мотивує тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року померла її бабуся ОСОБА_2, яка заповіла їй все своє майно. В визначений законом термін ОСОБА_1. прийняла спадщину у вигляді будинку з надвірними спорудами, що розташований за адресою: с. Коврай Другий, Золотоніського району, Черкаської області. Нещодавно позивач по справі ОСОБА_1. дізналася, що є також державний акт на право приватної власності на землю на ім'я ОСОБА_2, та свідоцтво про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, які знаходилися на зберіганні у її дяді ОСОБА_3 Коли ОСОБА_1. звернулася до Золотоніської районної державної нотаріальної контори, то їй пояснили, що вона втратила право на спадкове майно, оскільки своєчасно не звернулася в нотаріальну контору з заявою про прийняття спадщини на землю та майновий пай, як це передбачено ст. 1270 ЦК України.
Згідно зі ст. 1272 ЦК України строк для прийняття спадщини, встановлений ст. 1270 ЦК України, може бути продовжений, якщо суд визнає причину пропуску поважним.
В судовому засіданні позивачка наполягала на задоволенні позовних вимог в повному обсязі та вважає, що нею пропущений встановлений законодавством строк з поважних причин, оскільки вона не знала про існування земельної ділянки в с Коврай Другий, Золотоніського району, державний акт на право приватної власності на землю та свідоцтва про право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, які належать до спадкового майна, не з'явився представник Коврайської Другої сільської ради, але надали довідку про розгляд справи без їх участі та не заперечують проти задоволення позовних вимог та зацікавлена особа: Золотоніська районна державна нотаріальна контора з невідомих для суду причин, хоча про день та час судового розгляду ставились судом до відома належним чином.
Вислухавши думку позивача та ознайомившись з матеріалами справи, суд вважає, що заява підлягає до задоволення із слідуючих підстав:
- як вбачається з заповіту від 17 грудня 2002 року, ОСОБА_2, яка мешкала в с
Коврай Другий, Золотоніського району, Черкаської області зробила таке розпорядження:
все своє майно, де воно не буде і взагалі все те, що буде належати їй на день смерті
заповіла ОСОБА_1.;
- згідно держаного акта на право приватної власності на землю серії ІІ-ЧР №
040234, ОСОБА_2, яка мешкала в с Коврай Другий, Золотоніського району,
Черкаської області, на підставі рішення Коврайської Другої сільської ради від 14 січня 2002 року № 18, 6 передається у приватну власність земельна ділянка площею 3, 03 гектарів;
відповідно до свідоцтва на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства серії ЧЕ-V № НОМЕР_1 виданої Коврайською Другою сільською радою ОСОБА_2, яка має право на пайовий фонд майна колективного сільськогосподарського підприємства СТОВ "Світанок" затвердженого зборами співвласників 23 вересня 2002 року, загальна вартість майна пайового фонду підприємства на 23 вересня 2002 року становить 986009, 70 грн. частка ОСОБА_2 визначена в розмірі 319 грн., або 0, 032%.;
- з свідоцтва про смерть серії І-СР № НОМЕР_2вбачається, щоОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року у віці 90 років, про що в книзі реєстрації актів про смерть 05 серпня 2005 року, зроблено запис за № 8.
Відповідно до ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, а отже як було встановлено в судовому засіданні ОСОБА_1. пропустила строк з поважних причин і надає їй строк для написання заяви прийняття спадщини до Золотоніської районної державної нотаріальної контори.
Керуючись ст. . ст. . 1268, 1269, 1272 ЦК України, ст. ст. 212, 213, 215, 216, 217, 218, 223 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Заяву задоволити повністю.
Вважати пропущений строк ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження, проживаючої за адресою: АДРЕСА_1, для прийняття спадщини за заповітом після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 року ОСОБА_2, що знаходиться за адресою: с Коврай Другий, Золотоніського району, Черкаської області з поважних причин та визначити ОСОБА_1 додатковий строк для прийняття спадщини строком на 2/два/ місяця.
Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Черкаської області через Золотоніський міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження рішення суду протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після попереднього подання заяви.