Справа № 2 - 1584/2008 рік
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 жовтня 2008 року м. Вінниця
Вінницький районний суд Вінницької області в складі:
головуючого судді: Гриценко І.Г.
при секретарі: Волощук І.О.
з участю адвоката: ОСОБА_5
позивача: ОСОБА_1
відповідача: ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся до Вінницького районного суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди.
В позовній заяві зазначив, що 08 вересня 2007 року біля 15 години водій ОСОБА_2, керуючи легковим автомобілем «Шкода-Фабія» державний номер НОМЕР_3 по автодорозі м. Липовець - м. Вінниця в напрямку АДРЕСА_3, на ділянці дороги в районі АДРЕСА_2 Вінницького району допустив зіткнення з зустрічним легковим автомобілем «ВАЗ-21150» державний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_3 Внаслідок ДТП, позивач, як пасажир автомобіля «Шкода-Фабія», згідно висновку судово-медичної експертизи отримав тілесні ушкодження у вигляді: «закрита тупа травма живота з пошкодженням (розчавленням) та відривом від брижі тонкої та сигмовидної кишки, що супроводжувалось внутрішньо-очеревинною кровотечею (масивною крововитратою до 2000 мл)», дані ушкодження належать до тяжких тілесних ушкоджень, оскільки являлись небезпечними для життя в момент заподіяння.
Також позивач вказав, що за скоєння даного злочину вироком Вінницького районного суду від 18 лютого 2008 року засуджено ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 286 КК України до покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 роки. На підставі ст. 75 КК України ОСОБА_2звільнено від основного покарання з іспитовим строком 3 роки. В судовому засіданні по кримінальній справі позивач позов не пред'являв, оскільки розраховував, що засуджений добровільно надасть йому матеріальну шкоду. Але до цього часу відповідач не відшкодував йому ні матеріальні, ні моральні збитки, тому позивач звернувся з даним позовом до суду.
В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 позовні вимоги змінив, а саме просить стягнути з ОСОБА_2 на його користь 2310 грн. матеріальної шкоди та 47690 гривень моральної шкоди, суду пояснив, що він був на грані смерті, але ОСОБА_2 не цікавився його здоров'ям та не надавав матеріальну допомогу. Під час розгляду кримінальної справи він пожалів ОСОБА_2, як колегу по роботі, тому не заявляв цивільний позов, просив суд не позбавляти його волі, сподіваючись на порядність відповідача. Але по теперішній час ОСОБА_2 не бажає в добровільному порядку відшкодувати завдані йому матеріальні і моральні збитки.
Відповідач ОСОБА_2 в судовому засіданні позов визнав частково, не заперечував проти стягнення з нього на користь ОСОБА_1 5000 гривень матеріальної і моральної шкоди.
Вислухавши пояснення позивача, відповідача, дослідивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення частково з наступних підстав.
08 вересня 2007 року біля 15 години водій ОСОБА_2, керуючи легковим автомобілем «Шкода-Фабія» державний номер НОМЕР_3 по автодорозі м. Липовець - м. Вінниця в напрямку АДРЕСА_3, на ділянці дороги в районі АДРЕСА_2 Вінницького району допустив зіткнення з зустрічним легковим автомобілем «ВАЗ-21150» державний номер НОМЕР_2 під керуванням водія ОСОБА_3 Внаслідок ДТП, ОСОБА_1, як пасажир автомобіля «Шкода-Фабія», згідно висновку судово-медичної експертизи отримав тяжкі тілесні ушкодження.
Згідно вироку Вінницького районного суду Вінницької області від 18 лютого 2008 року ОСОБА_2 було визнано винним у вчиненні злочину передбаченого ч. 2 ст. 286 КК України та призначено покарання у вигляді 5 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 2 роки. На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_2від відбування основного покарання з випробуванням, призначивши іспитовий строк тривалістю 3 роки.
Відповідно до ст. 1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірним рішенням, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.
Відповідно до ч. 2 ст. 1187 ЦК України шкода, завдана джерелом підвищеної небезпеки, відшкодовується особою, яка на відповідній правовій підставі володіє транспортним засобом, використання якого створює підвищену небезпеку.
Відповідно до ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав.
Відповідно до ст. 1167 ч. 1 ЦК України моральна шкода завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.
Враховуючи те, що внаслідок злочинних дій ОСОБА_4, а саме скоєння дорожньо-транспортної пригоди, позивачу завдано матеріальну шкоду, суд вважає за необхідне стягнути з нього на користь ОСОБА_1 2310 гривень у відшкодування матеріальної шкоди, а саме за оплату санаторно-курортного лікування в санаторії «Весна» АДРЕСА_1, відповідно до зворотнього талону до путівки НОМЕР_1 та фіскального чеку від ІНФОРМАЦІЯ_1 про оплату даної путівки в сумі 2310 гривень.
Вирішуючи питання про розмір грошового відшкодування моральної шкоди, враховуючи суть позовних вимог, душевних страждань, нервувань, погіршилось самопочуття позивача, а також що він являється інвалідом ІІІ групи, те що його майновий стан погіршився, так як він залишив роботу, потребує постійного медикаментозного та санаторнго-курортного лікування, що завдає йому душевних страждань, суд, враховуючи зазначені вище обставини в сукупності, і оцінює розмір моральної шкоди в сумі 25000 гривень.
Відповідно ст. 88 ЦПК України з відповідача слід стягнути в дохід держави судовий збір в розмірі 283,10 гривні та витрати на інформаційно-технічне забезпечення в сумі 30 грн..
Керуючись ст.ст. 23, 1166, 1167, 1187 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 88, 209, 212, 214, 215 ЦПК України, -
в и р і ш и в :
Позов задоволити частково.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 2310 гривень матеріальної шкоди та 25000 гривень моральної шкоди, а всього 28310 гривень.
В задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути з ОСОБА_2 30 гривень витрат за інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи і 283 гривні 10 копійок судового збору в прибуток держави.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя:
- Номер: 6/334/963/14
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1584/08
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Гриценко І.Г.
- Результати справи: заяву (подання, клопотання, скаргу) повернуто
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.09.2014
- Дата етапу: 03.10.2014
- Номер: 6/334/1185/14
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-1584/08
- Суд: Ленінський районний суд м. Запоріжжя
- Суддя: Гриценко І.Г.
- Результати справи: подання (заяву, клопотання) задоволено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.12.2014
- Дата етапу: 22.12.2014