ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2008 р. |
Справа № 14/112 |
за позовом СПД ОСОБА_1
юридична адреса:АДРЕСА_1
(поштова адреса:АДРЕСА_2)
до відповідача ПП ОСОБА_2
АДРЕСА_3
Cуддя Булка Володимир Ігорович
При секретарі Кріцак Василь Мирославович
Представники:
Від позивача: Медвідь О.І., представник, (довіреність № б/н від 12.06.08р.)
Від відповідача: Гордій В.Г., представник, (довіреність № 878 від 22.09.08р.)
Представникам сторін роз"яснено права та обов"язки на підставі ст.ст.20,22 ГПК України.
СУТЬ СПОРУ: заявлено позов про стягнення 22918,32грн. основного боргу, 6 216,80грн. пені, 985,17грн. 3% річних, 7 448,45грн. інфляційних витрат, 687,54грн. штрафу
(всього 38 256,28грн.).
Розгляд справи в засіданні суду відкладався та оголошувалась перерва.
Позивач позовні вимоги підтримує, просить позов задоволити, свої обгрунтування виклав у позовній заяві.
Відповідач подав суду відзив (вх. №9790 від 24.09.08) на позовну заяву, в якому зазначає, що проти позову заперечує, вважає його безпідставним та необгрунтованим, просить в позові відмовити.
Заслухавши представників сторін та розглянувши матеріали справи, суд встановив наступне.
14.01.06 між сторонами укладено договір купівлі-продажу №299.
Відповідно до п.1.1 вищезазначеного договору, продавець (позивач) зобов"язався продати, а покупець (відповідач) прийняти та оплатити товар на умовах даного договору.
В засіданні суду позивач зазначив, що він продав відповідачу товар на суму
133 976,23грн.
Відповідач проти позову заперечує, стверджує, що заборгованості перед позивачем немає, оскільки повністю провів оплату за товар через представника ОСОБА_3., що підтверджується її власним підписом про отриману суму у відповідності до накладних, що підтверджується реєстром приходу по накладних позивача та оплати відповідачем.
Відповідно п. 3.1 договору, поставка товару здійснюється зі складів продавця (позивача). Поставка кожної наступної партії товару здійснюється після повного розрахунку за попередню партію.
Оплата кожної партії товару проводиться з відстрочкою платежу до 5 банківських днів. Розрахунки за даним договором між сторонами проводяться у безготівковій формі шляхом перерахування грошових коштів на розрахунковий рахунок продавця (позивача). За згодою сторін можливі інші форми розрахунків, що передбачено п.п.4.1.,4.3 вищевказаного договору.
Позивач, як власник товару, з власної ініціативи запровадив іншу форму поставки і розрахунку за поставлений товар, а саме: поставка товару відповідачу здійснювалась через торгового агента ОСОБА_3., згідно попереднього замовлення. Оплата за доставлений товар проводилась з відстрочкою платежу у 5 днів та за умови повного розрахунку за попередню партію товару готівкою через того ж торгвого агента ОСОБА_3.
Відповідно до ч.2 ст. 1 087 Цивільного кодексу України, розрахунки між юридичними особами, а також розрахунки за участю фізичних осіб, пов'язані із здійсненням ними підприємницької діяльності, провадяться в безготівковій формі. Розрахунки між цими особами можуть провадитися також готівкою, якщо інше не встановлено законом. Тобто, порядок розрахунку між сторонами не суперечить ч.2 ст. 1 087 Цивільного кодексу України.
Відповідно до п.3.1 ст.З Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15 грудня 2004 року №637 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 13 січня 2005 р. за №40/10320 (із змінами та доповненнями), чинного станом на вересень місяць 2006 року, касові операції оформляються касовими ордерами, видатковими відомостями, розрахунковими документами, документами за операціями із застосуванням платіжних карток, іншими касовими документами, які згідно із законодавством України підтверджували б факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) готівкових коштів.
Приймання готівки в каси проводиться за прибутковими касовими ордерами, підписаними головним бухгалтером або особою, уповноваженою керівником підприємства.
Про приймання підприємствами готівки в касу за прибутковими касовими ордерами видається засвідчена відбитком печатки цього підприємства квитанція (що є відривною частиною прибуткового касового ордера) за підписами головного бухгалтера або працівника підприємства, який на це уповноважений керівником.
Під час роботи з готівкою касири (особи, що виконують їх функції) керуються правилами визначення платіжності банкнот і монет Національного банку України (п.3.3 ст.З вказаного вище положення).
З врахуванням наведеного, відповідач отримав товар, вартість якого оплачена повністю, про що свідчить відмітка ОСОБА_3 що підтверджується її власним підписом про отриману суму у відповідності до накладних, що підтверджується реєстром приходу по накладних позивача та оплати відповідачем.
Відповідно до ст.33 ГПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Позивач не представив належних доказів про заборгованість. З поданих наявних накладних заборгованість становить 24 427,70грн. тобто подана позивачем сума боргу не відповідає фактичним розрахункам.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 . перебувала з позивачем у трудових відносинах, відповідно мала повноваження не тільки на видачу товару, а й на отримання готівкою його вартості для наступної здачі до каси за прихідними касовими ордерами.
Зважаючи на вищевикдадене, суд приходить до висновку, що відповідач своєчасно і в повному обсязі розраховувався за поставлений товар, що підтверджує факт поставки товару, повністю розрахувався за весь поставлений товар, про що зазначено в журналі обліку та квитанціях до прибуткових ордерів. Невидача кредитором чи його повноважним представником (в даному випадку ОСОБА_3 ) належного документу, що підтверджує факт оплати відповідачем вартості отриманого товару, не може бути підставою для стягнення коштів.
За таких підстав, позовні вимоги є необгрунтованими, не доведені в судовому засіданні, не грунтуються на доказах, а тому задоволенню не підлягають.
Керуючись ст. 124 Конституції України, ст.ст 82-84 Господарського процесуального кодексу України, суд
ВИРІШИВ:
в позові відмовити.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його прийняття, у разі, якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення, воно набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня підписання повного рішення, оформленого відповідно до статті 84 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя Булка Володимир Ігорович
Рішення підписане 28.10.08 .
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Помічник судді Гандера М.В.
- Номер:
- Опис: стягнення боргу
- Тип справи: Заміна, залучення нових учасників судового процесу, правонаступництво, залучення третьої особи (2-й розділ звіту)
- Номер справи: 14/112
- Суд: Господарський суд Луганської області
- Суддя: Булка В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 09.08.2016
- Дата етапу: 12.09.2016
- Номер:
- Опис: визнання договору недійсним, визнання права власності та стягнення 100 000 грн. За зустрічним позовом Товариство з обмеженою відповідальністю "Бенпрес Україна" до Закрите акціонерне товариство "Страхова компанія "Блакитний поліс" Треті особи 1. Відкри
- Тип справи: Позовна заява(звичайна)
- Номер справи: 14/112
- Суд: Господарський суд міста Києва
- Суддя: Булка В.І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 14.08.2008
- Дата етапу: 08.07.2009