Судове рішення #305528
9/6347-А

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82

          _________________________________________________________________



ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

"04" грудня 2006 р.                                                            Справа №9/6347-А


за позовом  Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів    

до Сільськогосподарського кооперативу "Мартинівський" с. Мартинівка Старокостянтинівського району

про стягнення  19082,56 грн. заборгованості


Суддя  Олійник Ю.П.                    Секретар судового засідання Римар Н.М.


Представники сторін:

Від позивача     -  Полудняк А.Г. –за дов. від 1.11.06

Від відповідача –  не з’явився


Позивач у  позовній  заяві  та його представник  у судовому  засіданні просять стягнути з відповідача заборгованість по внесках  на обов’язкове державне пенсійне страхування в сумі  2744,71 грн.   згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “ та 16301,85 грн. заборгованості по витратам на виплату та доставку пенсій згідно Закону України „Про пенсійне забезпечення”  ( Список № 2 ). У судовому    засіданні   уточнено    розрахунок    заборгованості   і просять стягнути  заборгованість по внесках  на обов’язкове державне пенсійне страхування в сумі  2744,71 грн.   згідно Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування “ та 16337,85 грн. заборгованості по витратам на виплату та доставку пенсій згідно Закону України „Про пенсійне забезпечення”  , всього-  19082,56 грн., що прийнято судом.

Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи (повідомлення вручено 18.11.06),   заперечень на позов не подав, представника для участі у судовому засіданні не направив. Тому справа розглядається з урахуванням п.8 ст.35 КАС України.


          Розглядом матеріалів справи  встановлено наступне.          

У відповідача станом на 01.08.06 склалась заборгованість перед ПФУ в сумі 19082,56 грн. , з яких 2744,71 грн. недоїмки по страхових внесках на обов’язкове державне пенсійне страхування , що підтверджується картками особового рахунку, розрахунками сум страхових внесків за січень-грудень 2004р., розрахунками збору за листопад-грудень 2003, березень-квітень та грудень 2005р.,  та  16337,85 грн. заборгованості по витратах на виплату та доставку пенсій (по гр. Хмелюк М.О. Копиця М.Л., Хмелюк В.Ф. ,  Стремчук М.І.) , призначених на пільгових умовах відповідно до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", що підтверджується розрахунками фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах за жовтень 2005р та даними картки особового рахунку .

Сума боргу підтверджується також складеними позивачем розрахунками суми позовних вимог.

Позивачем виставлено відповідачу вимоги  № 06.10.05 №Ю-23, від 10.03.06 №Ю-3.

На момент розгляду справи   заборгованість не змінилась.

Досліджуючи надані сторонами  докази, аналізуючи наведені  міркування  та  заперечення, оцінюючи  їх  в  сукупності, судом  враховується  наступне.

Згідно ст. 58 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування“ від 09.07.03р.  Пенсійний фонд є органом,  який провадить  збір,  акумуляцію та облік страхових внесків, призначає пенсії та підготовляє документи для її виплати,   забезпечує  своєчасне  і  в  повному  обсязі фінансування  та  виплату  пенсій.

Частиною  1 п.7 ст. 64 Закону визначено, що виконавча  дирекція  Пенсійного  фонду та її територіальні органи мають право  стягувати  з  платників  страхових внесків несплачені суми страхових внесків.

При цьому під страховими внесками у відповідності до ст.1 Закону є кошти відрахувань на соціальне страхування та збір на обов'язкове  державне  пенсійне  страхування,  сплачені згідно  із  законодавством,  що діяло раніше;  кошти,  сплачені на загальнообов'язкове державне пенсійне  страхування  відповідно  до цього Закону.

Відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов'язкове  державне пенсійне страхування” суми страхових  внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків  і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.  При цьому  згідно  пункту 3  даної статті   територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом.

Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

У разі якщо страхувальник, який одержав вимогу територіального органу Пенсійного фонду про сплату недоїмки і протягом десяти робочих днів після її отримання не сплатив зазначену у вимозі суму недоїмки разом з застосованою до нього фінансовою санкцією, включеної до вимоги, або не узгодив вимогу з відповідним органом Пенсійного фонду, або не оскаржив вимогу в судовому порядку, а також у разі якщо страхувальник узгодив вимогу, але не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів після отримання узгодженої вимоги, відповідний орган Пенсійного фонду звертається в установленому законом порядку і подає вимогу про сплату недоїмки до відповідного підрозділу державної виконавчої служби. У зазначених випадках орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду чи господарського суду з позовом про стягнення недоїмки. У разі звернення органу Пенсійного фонду з позовом про стягнення недоїмки до господарського суду передбачені законодавством заходи досудового врегулювання спорів не застосовуються.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем  відповідно до ст. 106 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” №1058-IV від 09.07.2003р. прийнято  вимоги про сплату недоїмки, протягом десяти робочих днів із дня отримання яких відповідач зобов’язаний був сплатити суми недоїмки.  Оскільки протягом установленого строку відповідач не сплатив зазначені у вимогах суми,  не оскаржив їх до суду, позивач  обґрунтовано просить стягнути з відповідача  недоїмку по внесках.


Згідно ст. 13 Закону   України  “ Про  пенсійне забезпечення “ від 5.11.1991р. підприємства та організації з коштів, призначених  на  оплату праці, вносять до Пенсійного фонду України плату, що покриває витрати на виплату і доставку пенсій відповідно до пунктів "б" - "з"  цієї статті до досягнення працівником пенсійного віку, передбаченого статтею 12 цього Закону, в розмірі  100 процентів.

Згідно ст. 2 Закон України " Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" об'єктом оподаткування для платників збору, визначених п.1 та 2 ст. 1 цього Закону є - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці" ( крім сум виплат, що не враховуються при визначенні бази нарахування страхових внесків відповідно до пункту 2 статті 5 Декрету Кабінету Міністрів України "Про прибутковий податок з громадян" ), а також винагороди, що виплачуються громадянам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру.

Розмір   заборгованості  по цих сумах  підтверджується  розрахунками за жовтень 2005року.

За таких обставин, позов заявлений обґрунтовано, підтверджений належними доказами, відповідає чинному законодавству та підлягає задоволенню.

Керуючись ст.ст.4, 14, 69-71, 86,  104,  158-163, 167, 254-255, п.6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України , СУД  

П О С Т А Н О В И В :

           Позов   Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів до Сільськогосподарського кооперативу „Мартинівський” с. Мартинівка Старокостянтинівського району про стягнення 19082,56 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків та фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій задовольнити.

Стягнути з Сільськогосподарського кооперативу „Мартинівський” с. Мартинівка Старокостянтинівського району , код 30830594 на користь Управління Пенсійного фонду України в Старокостянтинівському районі м. Старокостянтинів  /вул. Красовського, 4, код 14150074 / 2744,71 грн. /дві тисячі сімсот сорок чотири гривні 71коп./ заборгованості по сплаті страхових внесків та 16337,85 грн. /шістнадцять тисяч триста тридцять сім гривень 85 коп./ фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.

Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.

Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено кодексом набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова  суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.



Суддя                                                                      Ю.П. Олійник


Віддрук.  прим. :

 - до справи,

 - позивачу,

 - відповідачу.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація