Судове рішення #30548448


Віньковецький районний суд Хмельницької області


Справа № 670/425/13-ц

Провадження № 2/670/152/13

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

17 червня 2013 року смт. Віньківці

Віньковецький районний суд Хмельницької області в складі:

головуючого судді Марціцкої І. Б.

при секретарі Главацькому О.І.

за участю позивача ОСОБА_1

відповідача ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Віньківці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів, -

ВСТАНОВИВ:

До суду з позовом звернулась ОСОБА_1, просила стягувати аліменти з ОСОБА_2 на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 в твердій грошовій сумі в розмірі 800 грн. до досягнення дитиною повноліття.

В обґрунтування своїх вимог ОСОБА_1 зазначила, що з відповідачем не проживає спільно більше півтора місяці, дитина перебуває на утриманні позивачки, а обов’язок матеріального утримання лежить на кожному з батьків, тому просила стягувати аліменти з відповідача, так як він є батьком їхньої доньки.

В судовому засіданні позивачка підтримала свої вимоги з підстав вказаних у позові, просила їх задоволити.

Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнав частково, вказав, що так як не має постійної роботи, має мінливий заробіток, то може сплачувати 400 грн. на місяць, також зазначив, що хоч і не проживав з позивачкою разом, але приймав участь в утриманні дитини.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи суд вважає, що позовні вимоги підлягають частковому задоволенню.

Судом встановлено, що між позивачем та відповідачем 17 грудня 2006 року було зареєстровано шлюб, що підтверджується свідоцтвом серії І – БВ № 028511, видане Дашковецькою сільською радою 17 грудня 2006 року, актовий запис № 4.

Під час шлюбу в позивачки та відповідача народилась донька ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_2, що підтверджується свідоцтвом про народження серії 1- БВ № 060097, видане 26 липня 2007 року Дашковецькою сільською радою Віньковецького району Хмельницької області.

Як зазначила позивачка, дитина проживає разом з нею та перебуває на її утриманні, жодних заперечень з приводу цієї обставини від відповідача не надходило.

Відповідно до ст. 27 Конвенції ООН “Про права дітей” від 20 листопада 1989 року, яка ратифікована Постановою Верховної Ради України від 27 лютого 1991 року №789-ХII, набула чинності в Україні з 27 вересня 1991 року і відповідно до ст. 9 Конституції України є складовою національного законодавства передбачено, що держави - учасниці визнають право кожної дитини на рівень життя, необхідний для фізичного, розумового, духовного, морального і соціального розвитку дитини. Батьки або інші особи, які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей і фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини.

У відповідності з положеннями ст. 8 Закону України “Про охорону дитинства”, кожна дитина має право на рівень життя, достатній для її фізичного, морального, культурного, духовного і соціального розвитку. Батьки або особи, які їх заміняють, несуть відповідальність за створення необхідних для всебічного розвитку дитини, відповідно до законів України.

Згідно з ст. 150 Сімейного кодексу України обов'язками батьків є піклування про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечення здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готування її до самостійного життя.

Відповідно до ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки зобов'язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття. В силу приписів частини 3 цієї ж статті за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Статтею 181 СК України встановлено, що за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Відповідно до ст. 182 Сімейного кодексу України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Згідно ст. 183 СК України частка заробітку (доходу) матері, батька, яка буде стягуватися як аліменти на дитину, визначається судом.

У відповідності ст. 184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Якщо розмір аліментів, визначений судом у твердій грошовій сумі, менше мінімального розміру, передбаченого частиною другою статті 182 цього Кодексу, то дитині призначається відповідно до закону державна допомога в розмірі різниці між визначеним розміром аліментів і 30 відсотками прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Враховуючи вищезазначене, а також те, що відповідач є працездатним, не працює, стабільного доходу не отримує, позицію позивачки, яка погоджується з розміром аліментів в сумі 400 грн. на місяць, суд вважає, що розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача на утримання неповнолітньої доньки ОСОБА_3 слід визначити у твердій грошовій сумі в розмірі 400 грн. щомісячно.

Відповідно до ч.1 ст.191 СК України, аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову. Згідно із штампом суду на позовній заяві, позивачка подала її 14 травня 2013 року. Таким чином, аліменти потрібно стягувати з відповідача, починаючи з 14 травня 2013 року.

Згідно ст.88 ЦПК України з відповідача підлягає стягненню в дохід держави судовий збір в розмірі 229 (двісті двадцять дев’ять) гривень 40 копійок.

Керуючись ст. 8, 10, 60, 212, 213, 214, 215, ЦПК України, ст.ст. 180, 182, 184 Сімейного Кодексу України, суд, -

В И Р І Ш И В:

Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів задоволити частково.

Стягувати з ОСОБА_2 (і.п.н. НОМЕР_1) на користь ОСОБА_1 (і.п.н. НОМЕР_2) аліменти на утримання доньки ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 400 грн. щомісячно, починаючи з 14 травня 2013 року і до досягнення дитиною повноліття.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь Державного бюджету судовий збір у розмірі 229,40 гривень.

Допустити негайне виконання рішення суду у межах суми платежу за один місяць.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Хмельницької області через Віньковецький районний суд протягом десяти днів із дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.


Суддя Марціцка І. Б.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація