Головуючий у 1 інстанції Бурлаченко О.О.
Категорія 79 Доповідач Корчиста О.І.
У Х В А Л А
Іменем України
26 квітня 2013 року Апеляційний суд Донецької області в складі:
головуючої: Прокопчук Л.М.
суддів: Могутової Н.Г., Корчистої О.І.
при секретарі Щебетун В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Донецьку апеляційну скаргу ОСОБА_1 на ухвалу Київського районного суду м. Донецька від 06 березня 2013 року по справі за заявою Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» про заміну сторони виконавчого провадження,
встановив:
Ухвалою Київського районного суду м. Донецька від 06 березня 2013 року заяву Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» про заміну сторони виконавчого провадження задоволено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить ухвалу суду скасувати, посилаючись на порушення норм процесуального права.
В судовому засіданні представник ОСОБА_1 - ОСОБА_3 доводи апеляційної скарги підтримала та просила її задовольнити.
Інші сторони в судове засідання не з'явились. повідомлялись належним чином про час та місце розгляду справи. про причини неявки суд не повідомили.
Заслухавши суддю-доповідача, доводи представника ОСОБА_1, перевіривши матеріали справи, апеляційний суд вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню за таких підстав.
Відповідно до ч. 5 ст. 11 Закону України «Про виконавче провадження» у разі вибуття однієї з сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду з заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, в якій вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.
Підставою для заміни сторони виконавчого провадження, тобто процесуального правонаступництва, є наступництво у матеріальних правовідносинах, унаслідок якого відбувається вибуття сторони зі спірних або встановлених судом правовідносин і переходу до іншої особи прав і обов'язків вибулої сторони в цих правовідносинах.
Процесуальний порядок вирішення судом питання про заміну сторони виконавчого провадження її правонаступником передбачений ст. 378 ЦПК України.
Згідно із ч. 2 ст. 378 ЦПК України суд у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з повідомленням сторін та заінтересованих осіб. Неявка сторін та інших осіб не є перешкодою для вирішення питання про заміну сторони виконавчого провадження.
Нормою ч. 2 ст. 74 ЦПК України передбачено, що судові повідомлення сторін здійснюються судовими повістками-повідомленнями.
З матеріалів справи вбачається, що 06 березня 2013 року Київським районним судом м. Донецька постановлено ухвалу про заміну сторони виконавчого провадження з виконання виконавчого листа №2-2758/10, виданого Київським районним судом м. Донецька про стягнення з ОСОБА_1, ОСОБА_1, Товариства з обмеженою відповідальністю «Комбінат шкільного харчування-83» заборгованості за кредитним договором.
Однак у матеріалах справи відсутні докази повідомлення сторін та заінтересованих осіб про розгляд заяви Публічного акціонерного товариства «Дельта банк» про заміну сторони виконавчого провадження.
Таким чином, ураховуючи те, що згідно п. 3 ч. 1 ст. 312 ЦПК України безумовною підставою для скасування ухвали суду першої інстанції та передачі питання на новий розгляд до суду першої інстанції є порушення судом порядку, встановленого для його вирішення, а саме, розгляд судом першої інстанції питання про заміну сторони виконавчого провадження без належного повідомлення будь-кого з осіб, які беруть участь у справі, про час і місце судового засідання, ухвала суду першої інстанції підлягає скасуванню з передачею питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Керуючись ст.ст. 307, 312, 315 ЦПК України, апеляційний суд,
ухвалив:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.
Ухвалу Київського районного суду м. Донецька від 06 березня 2013 року скасувати і передати питання на новий розгляд до суду першої інстанції.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення. Касаційна скарга на неї може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.
Головуючий:
Судді: