Судове рішення #30525668

УКРАЇНА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

_____________________________________________________________________

Справа № 686/5084/13-ц

Провадження № 22-ц/792/1414/13

УХВАЛА КОПІЯ:

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 червня 2013 року м. Хмельницький


Колегія суддів судової палати у цивільних справах

апеляційного суду Хмельницької області

в складі: головуючого - судді Талалай О.І.

суддів: П'єнти І.В., Корніюк А.П.

з участю секретаря: Щербань А.В.

апелянта: ОСОБА_1

представника відповідача: Ткачука Ю.Г.


розглянула у відкритому судовому засіданні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Хмельницького міськрайонного суду від 14 травня 2013 року у справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «АЛЕКС-ЛТД» про визнання права власності на частку в статутному фонді товариства в порядку спадкування.

Заслухавши доповідача, пояснення осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи, ознайомившись з доводами апеляційної скарги, колегія суддів,

в с т а н о в и л а:

ОСОБА_1, звертаючись до суду з вказаним позовом, зазначив, що після смерті його дружини ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась спадщина. Спадкоємцями майна померлої є він, ОСОБА_4 і ОСОБА_5 Ним було засноване Приватне підприємство «ІКІО», яке є окремим об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, до якого входять усі види майна, у тому числі вклад до статутного капіталу та інше майно, виділене з їх спільної сумісної власності. У 2004 році ПП «ІКІО» стало учасником ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» з часткою 94,2% у статутному фонді. Цей вклад приватного підприємства згідно рішення Конституційного Суду України від 19 вересня 2012 року № 17-рп/2012 має бути включений до спадкової маси і поділений між спадкоємцями. Тому просив визнати за ним в порядку спадкування право на 15,39% статутного фонду ТОВ «АЛЕКС-ЛТД».

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду від 14 травня 2013 року в позові відмовлено.

ОСОБА_1, не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції, в апеляційній скарзі просить його скасувати та ухвалити нове рішення по суті позовних вимог. Посилається на невідповідність висновків суду обставинам справи, порушення та неправильне застосування норм матеріального права. Помилковою є позиція суду викладена у рішенні щодо спадкування майна, оскільки позов стосується корпоративних прав. Суд не врахував його доводи про неправомірність скликання та проведення зборів ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» 12 квітня 2007 року, не легітимність його директора у зв'язку із звільненням ОСОБА_5 з цієї посади 10 лютого 2007 року, оформлення документів про вихід ПП «ІКІО» із ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» після відкриття спадщини. Неправомірно застосовано рішення апеляційного суду Хмельницької області від 11 жовтня 2011 року. Судом безпідставно визнано датою виходу ПП «ІКІО» із ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» 02 березня 2007 року, так як заяву про вихід він подав у нотаріуса 16 квітня 2007 року. Розпорядження майном, що є об'єктом права спільної сумісної власності подружжя, мало би здійснюватися за взаємною згодою подружжя.

В засіданні апеляційного суду ОСОБА_1 апеляційну скаргу підтримав. Представник відповідача визнав її не обґрунтованою у повному обсязі.

Апеляційна скарга підлягає відхиленню з наступних підстав.

Відповідно до ч. 1 ст. 308 ЦПК України апеляційний суд відхиляє апеляційну скаргу і залишає рішення без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції ухвалив рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права.

Судом першої інстанції правильно встановлено, що ОСОБА_1 з 17 грудня 1967 року перебував у зареєстрованому шлюбі з ОСОБА_3, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1. У 1997 році позивач створив Приватне мале підприємство «Кіден», яке у 2004 році стало учасником ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» із внеском до статутного фонду товариства 94,2%. В подальшому правонаступником ПМП «Кіден» стало ПП «ІКІО».

Єдиний засновник і директор ПП «ІКІО» ОСОБА_1 02 березня 2007 року прийняв рішення про вихід підприємства з числа засновників товариства і передачу частки 94,2% підприємства у статутному фонді ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» на користь іншого учасника товариства ОСОБА_5 Рішенням загальних зборів учасників ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» від 12 квітня 2007 року за участю ОСОБА_1 і ОСОБА_5 ПП «ІКІО» було виключено зі складу засновників товариства, затверджено нову редакцію статуту ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» і вирішено питання про передачу ПП «ІКІО» частки у розмірі 94,2% на користь ОСОБА_5 23 квітня 2007 року проведено реєстрацію змін до статуту ТОВ «АЛЕКС-ЛТД», відповідно до яких власником товариства є ОСОБА_5 Внесок ПП «ІКІО» залишився у ТОВ «АЛЕКС-ЛТД», а тому не ввійшов у спадкову масу після смерті ОСОБА_3 Рішення про вихід приватного підприємства із складу учасників товариства і передачу частки у статутному фонді іншому учаснику ОСОБА_5 на безоплатній основі підтверджено нотаріально посвідченою заявою ОСОБА_1 від 16 квітня 2007 року. Наведене встановлено рішенням апеляційного суду Хмельницької області від 11 жовтня 2011 року, а тому ці обставини не підлягають доказуванню в іншій справі.

Відмовляючи у позові, суд обґрунтовано виходив з того, що при виході ПП «ІКІО» із складу учасників ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» внесок (майно) приватного підприємства залишилися у товаристві і не ввійшли у спадкову масу після смерті ОСОБА_3 Тому немає підстав для задоволення позову ОСОБА_1

Висновок суду узгоджується з матеріалами справи і відповідає вимогам закону.

Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).

На підставі ст. 1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.

Згідно ч. 3 ст. 61 ЦПК України обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Як вбачається з матеріалів справи, суд, вирішуючи спір, виходив з того, що за наведених обставин не підлягає спадкуванню частка у статутному фонді ТОВ «АЛЕКС-ЛТД», але прийшов до висновку, що немає підстав для визнання за позивачем права власності на майно у порядку спадкування. Однак це не призвело до неправильного вирішення справи.

Доводи апеляційної скарги щодо неправомірності скликання і проведення 12 квітня 2007 року зборів ТОВ «АЛЕКС-ЛТД» не можуть бути прийняті до уваги, оскільки рішення зборів не скасоване у встановленому законом порядку.

Посилання апелянта на неправомірність висновку суду про те, що не підлягають доказуванню обставини по справі, які встановлені рішенням апеляційного суду Хмельницької області від 11 жовтня 2011 року не ґрунтуються на законі.

Інші доводи апеляційної скарги на законність рішення суду не впливають і його висновки не спростовують.

Порушень процесуального закону, які б були підставою для скасування рішення, судом першої інстанції не допущено.

Рішення суду першої інстанції ґрунтується на повно, всебічно досліджених матеріалах справи, ухвалене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав в межах доводів апеляційної скарги для його скасування не вбачається.

Керуючись ст. ст. 307, 308, 315, 319 ЦПК України, колегія суддів,

у х в а л и л а :


Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Хмельницького міськрайонного суду від 14 травня 2013 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, проте може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.


Головуючий: (підпис) Судді: (підписи)

Вірно:

Головуючий:

____________________________________________________________________

Головуючий в першій інстанції: Демінська А.А. Провадження: № 22-ц/792/1414/13

Доповідач: Талалай О.І. Категорія: 37


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація