Справа № 119\3153\13-ц
2\119\1551\13
УХВАЛА
19 червня 2013 року Феодосійський міський суд Автономної Республіки Крим в складі: головуючого судді Лошакової Т.А.
при секретарі Винокурової Є.Є.
з участю представників ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Феодосії справу за позовом ОСОБА_4 до Кримської республіканської дирекції Відкритого акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Головного управління ДС НС України в АР Крим про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок пошкодження здоров’я, індексу інфляції, трьох відсотків річних та моральної шкоди,
встановив:
ОСОБА_4 звернувся до суду з позовом до КРД ВАТ «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта», Головного управління ДС НС України в АР Крим про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок пошкодження здоров’я, індексу інфляції, трьох відсотків річних та моральної шкоди, в якому просить стягнути з КРД ВАТ «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» страхову суму у результаті нещасного випадку, пов’язаного з виконання службових обов’язків, у розмірі чотирьохрічного грошового забезпечення, як інваліду ІІ групи, в сумі 18312 грн., інфляційне збільшення страхової суми в розмірі 2136 грн. та 3% річних в сумі 1648 грн., а з Головного управління ДС НС України в АР Крим – у рахунок відшкодування моральної шкоди – 10000 грн., позов мотивований тим, що 18.09.2002 року з ним потрапився нещасний випадок, коли він ніс службу у внутрішньому наряді на території «Постової у фасада». Оскільки керівництво МНС не бажало визнавати травму, отриману ним при виконанні службових обов’язків, і видавати відповідний Акт по формі Нцз-1, він вимушений був звернутися до суду за захистом свого порушеного права. Постановою Феодосійського міського суду від 27.06.2008 року відповідача було зобов’язано укласти відповідний Акт. Акт виданий йому 05.11.2012 року. Згідно Положення «Про порядок та умови державного обов’язкового страхування…», затвердженого постановою КМУ від 29.06.1991 року, яке діяло на той час, відповідачі повинні виплатити йому зазначені суми страхового відшкодування, а другий відповідач – моральну шкоду.
У судовому засіданні представник позивача ОСОБА_4, який діє на підставі договору доручення від 02.04.2013 року, звернувся до суду із письмовою заявою про залишення позову ОСОБА_4 в частині вимог до Кримської республіканської дирекції Відкритого акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок пошкодження здоров’я, індексу інфляції, трьох відсотків річних без розгляду.
Вислухавши думку представника відповідача, який заперечує проти задоволення клопотання, суд приходить до наступного.
Відповідно до ст. 11 ЦПК України особа, яке бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмету спору на власний розсуд.
Право позивача подати заяву про залишення позову без розгляду є його диспозитивним правом на розпорядження своїми правами.
Керуючись ст. 207 ч. 1 п. 5 ЦПК України, суд
ухвалив:
Клопотання представника позивача задовольнити.
Позов ОСОБА_4 до Кримської республіканської дирекції Відкритого акціонерного товариства «Національна акціонерна страхова компанія «Оранта» про відшкодування шкоди, спричиненої внаслідок пошкодження здоров’я, індексу інфляції, трьох відсотків річних залишити без розгляду.
Роз’яснити ОСОБА_4 та його представнику, що це не перешкоджає повторно звернутися до суду з тим же самим позовом після усунення умов, що були підставою для залишення заяви без розгляду.
На ухвалу може бути подана апеляція в Апеляційний суд Автономної Республіки Крим у п’ятиденний строк через Феодосійський міський суд у порядку ст. 294 ч. 2 ЦПК України.
Суддя: підпис
Копія вірна: суддя –
секретар -