Судове рішення #30481638

Справа № 249/3129/13-к


У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ



18.06.2013 м.Шахтарськ



Шахтарський міськрайонний суд Донецької області у складі:

- головуючого - судді Шеметової Н.Г.

- при секретарі - Одьожній Т.В.

за участю прокурора Шахтарської міжрайонної прокуратури Дубрової А.А., обвинуваченої ОСОБА_2, потерпілої ОСОБА_3, розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні у приміщенні Шахтарського міськрайонного суду матеріали кримінального провадження № 249/3129/13-к за обвинуваченням ОСОБА_2 ,ІНФОРМАЦІЯ_1,за ст.125 ч.2 КК України, відносно якої запобіжний захід не обирався,перевіривши надані матеріали, вислухавши думку прокурора, обвинуваченої , потерпілої


В с т а н о в и в :


Обвинувальний акт, пред'явлений ОСОБА_2 за ст.125 ч.2 КК України, що надійшов до суду 29 травня 2013 року, не відповідає вимогам ст. 291 КПК України і підлягає поверненню прокурору з наступних підстав.

Відповідно до положень ст. 291 ч.2 п.5 КПК України обвинувальний акт має містити виклад фактичних обставин кримінального правопорушення,які прокурор вважає встановленими,. правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті( частини статті) закону України про кримінальну відповідальність ; формулювання обвинувачення.

Згідно п.13 ч.1 ст. 3 КПК України обвинувачення - це твердження про вчинення певною особою діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність,тобто це твердження повинно містити опис кримінального правопорушення, у тому числі день та час скоєного кримінального правопорушення.

Зазначені вимоги закону не дотримані при складанні обвинувального акту відносно ОСОБА_2 Формулювання обвинувачення є не конкретним: не вказані день та час скоєння кримінального правопорушення,хоча із реєстру матеріалів досудового розслідування вбачається,що вочевидь заява потерпілої про вчинення відносно неї злочину надійшла одразу ж після його вчинення.

Таким чином, обвинувальний акт складений з порушенням вимог ст.. 291 КПК України, і ці порушення є суттєвими.

Згідно ст.338 ч.1 КПК України прокурор має право змінити обвинувачення тільки,якщо під час судового розгляду встановлені нові фактичні обставини кримінального правопорушення, у вчиненні якого обвинувачується особа, і тільки з метою зміни правової кваліфікації або обсягу обвинувачення.

Положення цієї статті унеможливлюють виправлення недоліків обвинувального акту під час судового розгляду.

Відповідно до ст. 314 ч.3 п.3 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право повернути обвинувальний акт, якщо він не відповідає вимогам закону.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314 ч.3 п.3 , ч.4 , ст. 372,395 ч.1КПК України, суд


У х в а л и в:


Повернути прокурору Шахтарської міжрайонної прокуратури обвинувальний акт відносно ОСОБА_2 за обвинуваченням її у скоєнні злочину, передбаченого ст.125 ч.2 КК України для усунення зазначених недоліків.

Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Донецької області через Шахтарський міськрайонний суд протягом семи днів з дня її оголошення.


Суддя Н.Г.Шеметова








Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація