ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул.Шевченка 16, м.Івано-Франківськ, 76000, тел. 2-57-62
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 листопада 2006 р. | Справа № А-15/241 |
Господарський суд Івано-Франківської області у складі колегії суддів:
Cуддя Деделюк Борис Васильович
При секретарі Титик Ірина Василівна
за позовом Івано-Франківського відділення Фонду України соціального захисту інвалідів вул.Гуцульська, 9, м.Івано-Франківськ,76007
до відповідача Редакції районної газети "Верховинські вісті" вул.Франка,107, смт. Верховина,Верховинський район, м. Івано-Франківська область,78711
Представники:
Від позивача: Юхменко Д.М., (довіреність №01-195/718 від 15.06.06р. )
Від відповідача: представник не з"явилися
Представнику позивача роз”яснено права та обов”язки передбачені ст.ст. 49, 51 Кодексу адміністративного судочинства України. Згідно поданого клопотання, відповідно до п.2-1 розділу 7 «Прикінцеві та перехідні положення»Кодексу адміністративного судочинства України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється. Відводу складу суду не заявлено.
встановив:
Івано-Франківське відділення Фонду України соціального захисту інвалідів звернулось в суд із позовом до Редакції районної газети "Верховинські вісті" про стягнення 4675, 00 грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць для забезпечення інвалідів у 2005році . Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем, на порушення ст.19 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" для підприємств (об"єднань), установ і організацій незалежно від форми власності і господарювання встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі 4% від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 8 до 25чоловік - у кількості одного робочого місця.
Штрафні санкції за забезпечення нормативу, згідно ст.20 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" сплачують підприємства, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж встановлено нормативом, тобто менша 4% від загальної чисельності працюючих.
Згідно Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів затвердженого постановою КМУ від 03.05.95. №314 визначено, що робоче місце інваліда - це окреме робоче місце або ділянка виробничої площі на підприємстві (об"єднанні), в установі та організації не залежно від форми власності та господарювання, де створено необхідні умови для праці інваліда.
Робоче місце інваліда вважаються створеним, якщо воно введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда. На підприємства покладається обов"язок створити місця для працевлаштування інвалідів та поінформувати центр зайнятості про створене робоче місце.
Як вбачається із позовної заяви позивачем нараховано відповідачу штраф у розмірі 4675грн.00коп. за незайняті робочі місця інвалідами у 2005році. В обгрунтування позивач посилається на те, що виходячи із чисельності працівників 14 чоловік, відповідач повинен був створити 1 робоче місце та працевлаштувати на ньому інваліда, а у відповідача у 2005році інвалід не працював.
Однак, згідно довідки про оплату штатних працівників за 2005рік, поданої Редакцією районної газети "Верховинські вісті" середньооблікова чисельність працівників у Редакції районної газети "Верховинські вісті" у 2005році не створені робочі місця, тому відповідно до ст.19 ЗУ"Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" у відповідача відсутні підстави для створення робочого місця для працевлаштування інваліда, даний факт підтверджується даними статистичної звітності Форма №10 - ПІ.
Позивач не спросував заперечення відповідача щодо середньооблікової чисельності працівників у Редакції районної газети "Верховинські вісті" та працевлаштування інваліда, тому у суду відсутні підстави для покладення на відповідача відповідальності у розмірі 4675грн.00коп. адміністративно-господарської санкції за незайняті робочі місця.
Виходячи з викладеного, суд вважає вимоги позивача не обгрунтованими, тому в позові слід відмовити.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. 18, 19, 20 Закону України „Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні», ст.ст. 49, 158-163 КАС України, суд
ПОСТАНОВИВ:
В позові відмовити.
На постанову господарського суду, яка не набрала законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) постанови через місцевий господарський суд.
Суддя Деделюк Борис Васильович
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
________________ Титик Ірина Василівна