Судове рішення #3035477

 

                                                                                                            Справа  № 2-465/08

 

 

Р  І  Ш Е Н Н Я

     I М Е Н Е М   У К Р А Ї Н И

 

       23 жовтня 2008 року  Дворічанський районний суд Харківської області в складі головуючого - судді Рябоконь Є.А., при секретарі Кучеренко О.І., за участю позивача - ОСОБА_1., відповідача - ОСОБА_2, розглянувши у попередньому судовому засіданні в залі суду в смт. Дворічна справу за позовом ОСОБА_1до ОСОБА_2про стягнення аліментів на утримання неповнолітіх дітей,-

 

                                    В  С  Т  А  Н  О  В  И  В:

 

ОСОБА_1. звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітніх дітей, обгрунтовуючи свої вимоги тим, що вони зараз проживають окремо, діти знаходиться з нею, а відповідач добровільно не надає допомоги на їх утримання, хоча має таку можливість. Просила стягнути з відповідача на свою користь  аліменти на утримання дітей у твердій грошовій сумі 500,00 грн. щомісяця. В попередньому судовому засіданні позивачка зменшила свої позовні вимоги до суми 400,00 грн. щомісяця.

            Відповідач позов визнав, пояснивши, що він згоден платити аліменти на утримання дітей в розмірі  400,00 грн. щомісяця.

Виходячи з наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч. 4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 цього ж Кодексу.

         Матеріалами справи встановлено, що сторони перебували в шлюбі, який на даний час розірвано і від якого мають двох неповнолітніх дітей - сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1р. н.,  та донькуОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н.

       Сторони в даний час проживають окремо, діти проживають з позивачкою. Відповідач добровільно не надає допомоги на утримання дітей, вони знаходиться на повному утриманні матері.

                   Згідно ст. 180 СК України, батьки зобов”язані утримувати дітей до досягнення ними повноліття.

Відповідно до ст. 181 ч. 3 СК України, кошти на утримання дітей (аліменти) можуть присуджуватися за рішенням суду у частці від доходу їх батька або у твердій грошовій сумі.

       На підставі ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує стан здоров”я та матеріальне становище дитини та платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних батьків та інші обставини, що мають істотне значення. При цьому мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених ст. 184 Сімейного Кодексу.

Згідно ст. 184 СК України, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі.

            Так, відповідач не має постійного місця роботи, одержує нерегулярний мінливий дохід, особистого підсобного господарства не має,  аліменти на інших дітей не сплачує; позивачка проживає одна з дітьми, підсобного господарства не має, не працює.  Відповідач в змозі надавати матеріальну допомогу на утримання дітей.

 

 

            З урахуванням всіх обставин та матеріалів справи, доводів та пояснення сторін, визнаючи викладені вище обставини такими, що мають істотне значення, за заявою позивачки, як одержувача аліментів, суд визначає  розмір аліментів у твердій грошовій сумі 400,00 грн. щомісяця, присуджуючи аліменти від дня пред”явлення позову.

           Таким чином, визнання відповідачем пред”явленого позову не суперечить закону, не порушує права,свободи чи інтереси інших осіб.

        За таких обставин, згідно з ч. 4 ст.174 ЦПК України, суд ухвалює рішення про задоволення позову.

У відповідності до ч. 3 ст. 88 ЦПК України суд стягує з відповідача судовий збір у дохід держави.

Згідно ч. 3 ст. 81 ЦПК України на відповідача покладається обов”язок по оплаті витрат на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи.

На підставі п. 1 ч. 1 ст. 367 ЦПК України, суд допускає негайне виконання рішення в частині стягнення аліментів - у межах суми платежу за один місяць.

         Керуючись  ст. ст. 180 - 183 СК України, ст.  ст. 10, 11, 15, 60, 81, 88, 130, 174, 208, 209, 212 - 215, 218, 367  ЦПК України, суд -

 

                                                               В И Р І Ш И В:

 

         Позов ОСОБА_1. задовольнити.

      Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1  року народження, уродженця смт.АДРЕСА_1Балаклійського району Харківської області, на користь  ОСОБА_1аліменти на утримання дітей - сина ОСОБА_3ІНФОРМАЦІЯ_1р. н.,  та донькуОСОБА_4ІНФОРМАЦІЯ_2 р. н., в розмірі 400 (чотириста) грн. 00 коп. щомісяця, починаючи з 10.10.2008 року і до повноліття старшої.

 Стягнути з ОСОБА_251,00 грн. судового збору  у дохід держави.

Стягнути з ОСОБА_230,00 грн. витрат  на інформаційно - технічне забезпечення розгляду справи на користь УДК в Дворічанському районі Харківської області.

Рішення в частині стягнення аліментів у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.

 Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через  Дворічанський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його проголошення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційної інстанції, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до ч. 1 ст. 223 ЦПК України.

 

 

 

Суддя                                                                                                     Є. А. Рябоконь.

 

  • Номер: 2-465/08
  • Опис: про визнання права власності на будинковолодіння в порядку спадщини
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-465/08
  • Суд: Кременчуцький районний суд Полтавської області
  • Суддя: Рябоконь Є.А.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.04.2008
  • Дата етапу: 28.08.2008
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація