Справа №1-358
2008 р.
В И Р О К
Іменем України
16 жовтня 2008 року Вінницький районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді Ганкіної І.А.
при секретарі Шуляк Т.А.
з участю прокурора Петришина П.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Вінниці справу про обвинувачення ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженця АДРЕСА_1, Одеської області, жителя АДРЕСА_2, Болградського району Одеської області, болгарина, громадянина України, з середньою освітою, не одруженого, раніше судимого : ІНФОРМАЦІЯ_2 Болградським місцевим судом за ст. 140 ч.2, 81 ч.3, 42 КК України до 4-х роів позбавлення волі; ІНФОРМАЦІЯ_3 Болградським районним судом за ст. ст.15 ч.3- 289 ч.2, 296 ч.3, 187 ч.2, 135 ч.1, 185 ч.3, 70 КК України до 8 років позбавлення волі ; ІНФОРМАЦІЯ_4 ухвалою Апеляційного суду Одеської області, вирок від ІНФОРМАЦІЯ_3 відмінено та засуджено за ст.ст. 15 ч.3 - 289 ч.2, 296 ч.3, 187 ч.2, 135 ч.1, 185 ч.3, 70 , 71 КК України до 8 років 6 місяців позбавлення волі , який на час вчинення злочину відбував покарання в Стрижавській ВК № 81,
за ст. 391 КК України, -
Встановив:
ОСОБА_1, з ІНФОРМАЦІЯ_5 відбуваючи покарання в Стрижавській ВК УДДПВП України у Вінницькій області ( № 81), на шлях виправлення не став, систематично порушував вимоги режиму відбування покарання, що виражалося у зберіганні предметів, нетактовній та грубій поведінці по відношенню до представників адміністрації колонії, категоричному невиконанню поставлених на нього задач та знову вчинив умисний злочин.
За злісне порушення установленого порядку відбування покарання засуджений ОСОБА_1, по постанові начальника установи від 26.06.2008 року на законних підставах був підданий стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу строком на один місяць.
Після відбуття вказаного стягнення засуджений ОСОБА_1, не бажаючи ставати на шлях виправлення, продовжував умисно порушувати установлений порядок відбування покарання.
28.07.2008 року, о 16 год. 25 хв. в приміщенні службового кабінету начальника відділення соціально-психологічної служби дільниці посиленого контролю капітан вн.служби Кучер В.Л. ознайомив під підпис засудженого ОСОБА_1, із дисциплінарним стягненням у вигляді позачергового чергування по прибиранню приміщень і території дільниці посиленого контролю, яке було накладено на нього в.о. начальника колонії, за допущене ним 19.07.2008 року порушення режиму утримання. Після цього засуджений ОСОБА_1 був супроводжений в розташування житлової секції №1, дільниці посиленого контролю, де його було забезпечено всім необхідним для прибирання інвентарем, а саме: відром з водою, віником, совком, шваброю та ганчіркою. Після чого капітан вн.служби Кучер В.Л. пред»явив законну вимогу засудженому ОСОБА_1 приступити до виконання накладеного на нього дисциплінарного стягнення, але засуджений ОСОБА_1, будучи здоровим, одягнутим за сезоном та нагодованим, згідно з встановленими нормами, забезпеченим необхідним для прибирання інвентарем виконати поставлену законну вимогу відмовився у категоричній формі, не маючи на те належних підстав. Після цього начальник відділення соціально-психологічної служби дільниці посиленого контролю капітан вн.служби Кучер В.Л. попередив засудженого ОСОБА_1 про кримінальну відповідальність та вдруге пред»явив законну вимогу по прибиранню приміщень та території дільниці посиленого контролю, але засуджений ОСОБА_1 знову, безпідставно, у категоричній формі відмовився виконати поставлену йому законну вимогу, і до прибирання не приступив.
У судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину в інкримінованому злочині визнав повністю, розкаявся у скоєному, пояснив, що дійсно вчинив зазначений злочин за умов та при обставинах, викладених в обвинувальному висновку.
У зв'язку з заявою підсудного ОСОБА_1 про повне визнання вини на підставі ст.ст. 299, 3011 КПК України суд вважає за недоцільне здійснювати допит свідків та досліджувати письмові докази і при цьому підсудному роз'яснено, що в такому випадку він буде позбавлений можливості оспорювати дані фактичні обставини в апеляційному порядку.
На думку суду дії підсудного ОСОБА_1,які виразилися в злісній непокорі законним вимогам адміністрації виправної колонії особою, яка відбуває покарання у вигляді позбавлення волі і яка за порушення вимог режиму відбування і покарання була піддана протягом року стягненню у виді переведення до приміщення камерного типу, слід кваліфікувати за ст. 391 КК України і дана кваліфікація знайшла своє підтвердження в ході судового та досудового слідства.
При призначенні покарання підсудному суд враховує характер та ступінь суспільної небезпечності вчиненого злочину, що відповідно до ст. 12 КК України він віднесений до злочинів середньої тяжкості, вчинення злочину під час відбування покарання за попереднім вироком, негативну характеристику по місцю відбуття покарання, відсутність тяжких наслідків від скоєного злочину.
Обставиною, що відповідно до ст. 66 КК України пом'якшує покарання підсудного, суд встановив щире каяття.
Обставиною, що відповідно до ст. 67 КК України обтяжує покарання підсудного суд визнає рецидив злочинів.
Сукупність даних про обставини вчинення злочинів та особу винного дають суду підстави вважати, що виправлення та перевиховання ОСОБА_1 можливо виключно за умови ізоляції від суспільства і йому необхідно призначити покарання у вигляді позбавлення волі в межах санкції статті обвинувачення. При цьому, при призначенні покарання слід застосувати положення ст. 71 КК України.
Керуючись ст.ст. 323, 324 КПК України, суд -
Засудив:
Визнати винним ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ст. 391 КК України та призначити йому покарання у вигляді 1 року позбавлення волі.
Відповідно до ст. 71 КК України до покарання, призначеного ОСОБА_1. приєднати частково не відбуте ним покарання за вироком Болградського районного суду Одеської області від ІНФОРМАЦІЯ_3 та ухвалою апеляційного суду Одеської області від ІНФОРМАЦІЯ_4 та остаточно міру покарання визначити йому у вигляді 4 років позбавлення волі з відбуванням покарання в кримінально - виконавчій установі.
До вступу вироку в законну силу запобіжний захід відносно ОСОБА_1. залишити без змін - утримання під вартою.
Початок строку покарання вважати з ІНФОРМАЦІЯ_6
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Вінницької області протягом 15 діб з моменту його проголошення, а засудженим в той же строк з моменту вручення йому копії вироку.
Суддя: