Судове рішення #30311047

2/463/578/13


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

заочне

25 лютого 2013 року Личаківський районний суд м. Львова

в складі: головуючого - судді Мартинишина Я.М.

при секретарі судових засідань Здибель І.І.


з участю: представника позивача Ковальчук Л.О


розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Львові цивільну справу за позовом

Публічного акціонерного товариства «Райффайзен Банк Аваль» до ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, з участю третьої особи Органу опіки та піклування Личаківської районної адміністрації Львівської міської ради про зняття з реєстрації та виселення, -


встановив:


Позивач ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» звернулось до суду із позовом, в якому з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог, просить суд ухвалити рішення про зняття з реєстрації та виселення ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1.

Свої вимоги мотивує тим, що 13 січня 2006 року, між Акціонерним поштово-пенсійним банком «Аваль», правонаступником якого є ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_4 укладено кредитний договір № 014/08-5/8426-ск. Згідно умов кредитного договору, ОСОБА_4 надані кредитні кошти у сумі 12000,00 доларів США, зі строком погашення до 13.01.2009 року, зі сплатою 14,00 % річних за користування кредитом. З метою забезпечення виконання зобов'язань, за цим кредитним договором, між позивачем та ОСОБА_5 укладено договір іпотеки № б/н від 18.01.2006 року предметом якого є житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 215,3 кв.м. ОСОБА_4 умови кредитного договору, щодо повернення кредитних коштів виконані не були, а тому позивач набув права на звернення стягнення на предмет іпотеки. В межах виконавчого провадження з виконання виконавчого листа № 2-1642 від 19.08.2010 року, що виданий Личаківським районним судом м. Львова, про солідарне стягнення з ОСОБА_5, ОСОБА_4 заборгованості за кредитним договором в сумі 61601,11 грн. державним виконавцем описано та накладено арешт на житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, який є предметом іпотеки. Вказує, що звернення стягнення на предмет іпотеки житлове приміщення є підставою для виселення всіх мешканців з житлового будинку.

Представник позивача в судове засідання з'явився, позовні вимоги, з урахуванням заяви про зменшення розміру позовних вимог підтримав, надав пояснення аналогічні фабулі позовної заяви.

Відповідачі, будучи належним чином повідомлені про час, дату та місце розгляду справи в судове засідання не з'явились, про причини своєї неявки суд не повідомили. Зі згоди представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК.

Заслухавши пояснення предстанвика позивача, дослідивши зібрані по справі докази в сукупності, суд приходить до висновку, що позовні вимоги є підставними, а позов слід задовольнити повністю.

Судом встановлено, що 13 січня 2006 року між Акціонерним поштово-пенсійним банком «Аваль», правонаступником якого є ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» та ОСОБА_4 укладено кредитний договір № 014/08-5/8426-ск.

Згідно умов кредитного договору - п.п. 1.1.,1.2.,1.4., ОСОБА_4 надані кредитні кошти у сумі 12000,00 доларів США, зі строком погашення до 13.01.2009 року, зі сплатою 14,00 % річних за користування кредитом.

З метою забезпечення виконання зобов'язань, за цим кредитним договором № 014/08-5/8426-ск від 13 січня 2006 року, між позивачем та ОСОБА_5 укладено договір іпотеки № б/н від 18.01.2006 року. Згідно п. 1.2. договору іпотеки предметом іпотеки є житловий будинок, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, загальною площею 215,3 кв.м., власником якого є ОСОБА_5

Згідно виконавчих листів від 19.08.2010 року, виданих у справі № 2-1642 09р., з ОСОБА_4, ОСОБА_5 у солідарному порядку на користь ПАТ «Райффайзен Банк Аваль» підлягають до стягнення грошові кошти у сумі 61601, 11 гривень.

Внаслідок опису та арешту Личаківським відділом державної виконавчої служби Львівського міського управління юстиції, згідно акту опису та арешту майна від 04.10.2012 року, а саме, житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 і який є предметом іпотеки за договором № б/н від 18.01.2006 року, розпочалася процедура звернення стягнення на вказане майно.

Відповідно до ст.1 Закону України «Про іпотеку» іпотека - вид забезпечення виконання зобов'язання нерухомим майном, що залишається у володінні і користуванні іпотекодавця, згідно з яким іпотеко держатель має право в разі невиконання боржником забезпеченого іпотекою зобов'язання одержати задоволення своїх вимог за рахунок предмета іпотеки переважно перед іншими кредиторами цього боржника у порядку, встановленому цим Законом.

Відповідно до ст.40 Закону України «Про іпотеку» звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення є підставою для виселення всіх мешканців, за винятком наймачів та членів їх сімей. Виселення проводиться у порядку, встановленому законом. Після прийняття рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення шляхом позасудового врегулювання на підставі договору всі мешканці зобов'язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги. Якщо мешканці не звільняють житловий будинок або житлове приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

Згідно з ч.3 ст.109 ЖК України звернення стягнення на передане в іпотеку жиле приміщення є підставою для виселення всіх громадян, що мешкають у ньому, за винятками, встановленими законом. Після прийняття кредитором рішення про звернення стягнення на передані в іпотеку житловий будинок чи житлове приміщення шляхом позасудового врегулювання на підставі договору всі мешканці зобов'язані на письмову вимогу іпотекодержателя або нового власника добровільно звільнити житловий будинок чи житлове приміщення протягом одного місяця з дня отримання цієї вимоги, якщо сторонами не погоджено більший строк. Якщо громадяни не звільняють жиле приміщення у встановлений або інший погоджений сторонами строк добровільно, їх примусове виселення здійснюється на підставі рішення суду.

Згідно довідки № 733 від 05.09.2012 року, виданої дочірнім підприємством «Добробут» малого комунального підприємства «Винниківське» в житловому будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 зареєстровані ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_9.

Відповідачам по справі, позивачем, направлено письмові вимоги про виселення з житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1. Вказані вимоги отримані відповідачами, що підтверджується повідомленнями про вручення поштових відправлень, копії яких наявні в матеріалах справи.

Вказані вимоги залишенні відповідачами без задоволення, відповідачі не здійснили добровільне виселення з житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, а тому позовні вимоги в частині їх примусового виселення підлягають до задоволення.

Крім того, згідно ст.7 Закону України «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», зняття з реєстрації місця проживання здійснюється протягом семи днів на підставі заяви особи, запиту органу реєстрації за новим місцем проживання особи, остаточного рішення суду (про позбавлення права власності на житлове приміщення або права користування житловим приміщенням, визнання особи безвісно відсутньою або померлою), свідоцтва про смерть. Таким чином, позовні вимоги в частині зняття відповідачів з реєстрації місця проживання, з метою повного захисту інтересів позивача, також підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.4, 10, 11, 60, 61, 169, 212-215, 224 Цивільного процесуального кодексу України, ст. ст. 11, 16, 525, 526, 575, 589, 590, 1049, 1054 ЦК України, ст. ст. 1, 39, 40 ЗУ «Про іпотеку», ст. 109 ЖК України, ст. 7 ЗУ «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні» суд, -


вирішив:


Позовні вимоги задовольнити.

Виселити ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 з житлового будинку, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 із зняттям їх з реєстрації місця проживання.

Стягнути з ОСОБА_5, ОСОБА_4, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8 на користь держави 107, 30 (сто сім гривень тридцять копійок) гривень судового збору.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуте Личаківським районним судом м. Львова за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.


Суддя






















Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація