УХВАЛА
Справа №: 22-ц/191/792/13Головуючий суду першої інстанції:Трубніков Ю.Л.
Доповідач суду апеляційної інстанції:Авраміді Т. С.
"30" травня 2013 р.
суддя судової палати у цивільних справах апеляційного суду АР Крим у м. Феодосії Авраміді Т.С., віршуючи питання щодо відкриття апеляційного провадження у цивільній справі за заявою КП «Ленком» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг з ОСОБА_3, за апеляційною скарго ОСОБА_3 судовий наказ Ленінського районного суду АР Крим від 21 листопада 2012 року,
В С Т А Н О В И Л А :
21 листопада 2012 року Ленінський районний суд АР Крим видав судовий наказ про стягнення з ОСОБА_3 на користь КП «Ленком» заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг.
Не погодившись із зазначеним наказом ОСОБА_3 подала апеляційну скаргу, але апеляційне провадження у справі не може бути відкрито з таких підстав.
Апеляційна скарга не може бути прийнята до апеляційного розгляду з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 105 ЦПК України боржник має право протягом десяти днів з дня отримання копії судового наказу та доданих до неї документів подати заяву про його скасування.
Згідно ст. 105-1 ЦПК України за результатами розгляду заяви про скасування судового наказу суд має право: залишити заяву про скасування судового наказу без задоволення; скасувати судовий наказ та роз'яснити, що заявлені стягувачем вимоги можуть бути розглянуті у позовному провадженні з додержанням загальних правил щодо пред'явлення позову; змінити судовий наказ. Про залишення заяви про скасування судового наказу без задоволення та про скасування судового наказу суд постановляє ухвалу, а в разі зміни судового наказу видає судовий наказ.
Також наведеною нормою закону встановлено, що можуть бути оскаржені в апеляційному порядку, встановленому цим Кодексом лише змінений судовий наказ чи судовий наказ, щодо якого суд прийняв ухвалу про залишення заяви про його скасування без задоволення.
Таким чином можливість оскарження в апеляційного порядку судового наказу щодо якого не була постановлена ухвала про залишення заяви про його скасування без задоволення та який не змінювався, чинним законодавством не передбачена.
З матеріалів справи вбачається, що ОСОБА_3 звернулася до Ленінського районного суду АР Крим із заявою про скасування вищезазначеного судового наказу, проте заява була залишена без розгляду, тобто по суті не розглядалась, вищезазначені судові рішення не приймались.
На підставі наведеного, керуючись статтею 297 ЦПК України суддя судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Автономної Республіки Крим у м. Феодосії,
У Х В А Л И Л А :
Відмовити у відкритті апеляційного провадження у цивільній справі за заявою КП «Ленком» про видачу судового наказу про стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг з ОСОБА_3, за апеляційною скарго ОСОБА_3 судовий наказ Ленінського районного суду АР Крим від 21 листопада 2012 року.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її постановлення, однак може бути оскаржена до суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів з дня набрання законної сили.
Суддя Т.С. Авраміді