2-886/2008р.
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8.08.2008р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.
з участю секретаря Ратушняк У.Ю.,
представника позивача - адвоката ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині
справу за позовом ОСОБА_1 до Гайсинської міської ради про встановлення фактів родинних відносин, прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове майно, -
Встановив:
11.07.2008р. ОСОБА_1. звернувся до суду цим позовом.
В судовому засіданні представник позивача - адвокат ОСОБА_2. підтримав позовні вимоги і пояснив, що після смерті батька ОСОБА_1. ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1відкрилася спадщина у виді садиби, розташованої в АДРЕСА_1.; позивач, як єдиний спадкоємиць першої черги, у встановлений законом шестимісячний строк не звертався до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, проте вступив в управління і володіння спадковим майном, оскільки з часу відкриття спадщини здійснив поховання спадкодавця, користувався речами повсякденного вжитку померлого та його присадибною земельною ділянкою, здійснював догляд та поточний ремонт житлового будинку і господарських будівель; проте в теперішній час через відсутність свідоцтва про право на спадщину і втрату свідоцтва про народження ОСОБА_1. не має можливості розпорядитись спадковим майном.
Представник Гайсинської міської ради Кучеренко О.С. позов визнав повністю.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовна заява підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності до того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Ч.1 ст.61 ЦК України передбачено, що обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Судом встановлено, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., був рідним батьком ОСОБА_1.; позивач, який є єдиним спадкоємцем першої черги за законом померлого ОСОБА_3., до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини не звертався, проте в шестимісячний строк здійснив дії, що свідчать про прийняття ним спадщини, зокрема доглядав будинок померлого, користувався його присадибною ділянкою та речами повсякденного вжитку, тобто вступив в управління та володіння спадковим майном.
Оскільки спадщина після смерті ОСОБА_3. відкрилась та фактично була прийнята до 1.01.2004р., то до цих правовідносин мають застосовуватись положення ЦК України в редакції 1963 року, зокрема, згідно п.1 ч.1 ст.549 цього Кодексу, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.
У відповідності до п.1 ч.1, ч.2 ст. 256 ЦПК України, судовим порядком можуть бути встановленні факти родинних відносин між фізичними особами, а також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.
Враховуючи те, що в судовому засіданні беззаперечно доведено, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1., був рідним батьком ОСОБА_1.; позивач, як єдиний спадкоємець першої черги за законом померлого ОСОБА_3., шляхом вступу в шестимісячний строк з часу відкриття спадщини в управління і володіння спадковим майном прийняв спадщину у виді садиби, розташованої в АДРЕСА_1, з метою захисту майнових прав ОСОБА_1. зазначені факти необхідно встановити на підставі п.1 ч.1, ч.2 ст.256 ЦПК України, та визнати за ним право приватної власності на цю садибу.
Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215, 259 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Встановити факт, що ОСОБА_3, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1в м. Гайсині, був рідним батьком ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1батька ОСОБА_3 у виді садиби (житлового будинку з господарськими приміщеннями), розташованої в АДРЕСА_1.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на житловий будинок з господарськими приміщеннями, розташований в АДРЕСА_1.
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.
Суддя: підпис.
Оригіналу відповідає. Оригінал рішення знаходиться в цивільній справі № 2-886/2008р. рішення набрало законної сили 18.08.2008р.
В.О. голови Гайсинського
районного суду В.І. Кравець
- Номер: 2-зз/191/12/21
- Опис:
- Тип справи: на заяву у цивільних справах (2-сз, 2-р, 2-во, 2-др, 2-зз,2-і)
- Номер справи: 2-886/08
- Суд: Синельниківський міськрайонний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Панасюк О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 29.12.2021
- Дата етапу: 29.12.2021