Судове рішення #3029131
2-768/2008р

2-768/2008р.

 

 

 

 

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

 

 

26.06.2008р.                                            Гайсинський районний суд Вінницької області

 

в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.

з участю секретаря  Отрошко Н.М.,

розглянувши у попередньому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про встановлення факту прийняття спадщини, визнання права власності на спадкове майно,  -

 

Встановив:

 

11.06.2008р. позивачка звернулась до суду з даним позовом, вказуючи, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_3, спадкоємцями за законом першої черги є позивачка та відповідачка. Після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1  ОСОБА_3. відкрилася спадщина у виді 1/3 частини садиби, розташованої в АДРЕСА_1, (13), та іншого майна. У встановлений законом шестимісячний строк позивачка не звернулась до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, через юридичну необізнаність, скрутне матеріальне становище, але фактично вступила в управління і володіння спадковим майном, тому що користувалася садибою, здійснила поховання спадкодавця.

 В судовому засіданні позивачка вимоги позову підтримала і просила їх задовольнити.

Відповідачка позов визнала повністю та не заперечувала проти його задоволення.

Заслухавши пояснення сторін, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з огляду на таке.

У відповідності до ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Беззаперечно встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємницею першої черги після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3., позивачка у встановлений законом шестимісячний строк не подала заяви до нотаріальної контори про прийняття спадщини, проте здійснювала дії, які свідчили про прийняття нею цієї частини спадщини, зокрема, провела поховання спадкодавниці, доглядала за садибою померлої, використовувала речі домашнього вжитку, що свідчить про те, що вона фактично вступила в управління і володіння спадковим  майном.

Дані правовідносини регулюються:

-     ч.1 ст.328 ЦК України, згідно з якою право власності набувається на підставах, що не заборонені законом;

Оскільки спадщина після смерті ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 відкрилась та фактично була прийнята до 1.01.2004р., то до цих правовідносин мають застосовуватись положення ЦК України в редакції 1963 року, зокрема, згідно з п.1 ч.1 ст.549 цього Кодексу, визнається, що спадкоємець прийняв спадщину, якщо він фактично вступив в управління або володіння спадковим майном.

Враховуючи, що ОСОБА_1 є спадкоємницею першої черги за законом,  після смерті ОСОБА_3., яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1, і в свою чергу прийняла спадщину померлої у виді 1\3 частини садиби, розташованої в АДРЕСА_1, (13), шляхом вступу в управління та володіння спадковим майном, іншим чином цей факт, який має правове значення для позивачки, встановити не можливо, то з метою захисту її майнових прав його необхідно встановити на підставі ч. 2 ст. 256 ЦПК України та визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на 1/3 частину садиби, розташованої в АДРЕСА_1, (13).

Керуючись ст.ст. 10,11,130,213,214,215,256 ЦПК України, суд, -

 

Вирішив:

 

Позов задовольнити повністю.          

Встановити факт прийняття спадщини ОСОБА_1 після померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 у виді 1/3 частини садиби (житлового будинку з господарськими приміщеннями), розташованої в АДРЕСА_1.

Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності  на 1/3частину садиби (житлового будинку з господарськими приміщеннями), розташовану в АДРЕСА_1.

           Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано  протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк,  встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.

 

Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація