2-586/2008
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
“26” червня 2008р. Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Панасюка О.С.
з участю секретаря Отрошко Н.М.,
представника позивача ОСОБА_2.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Гайсині справу за позовом ОСОБА_1 до сільськогосподарського виробничого кооперативу «Бубнівський» про визнання недійсним рішення зборів засновників, -
Встановив:
23.04.2008р. до суду подано цю позовну заяву.
В судовому засіданні позивач просив визнати недійсним рішення зборів засновників сільськогосподарського виробничого кооперативу «Бубнівський» (далі СВК) від 7.04.2008р. про звільнення голови правління СВК ОСОБА_1 обрання ліквідаційної комісії та її голови ОСОБА_3 пояснивши, що 12.05.2006р. загальними зборами членів СВК було прийняте рішення про ліквідацію кооперативу, вихід з нього його членів, обрано ліквідаційну комісію та ОСОБА_1 її головою; натомість всупереч положенням Закону України «Про сільськогосподарську кооперацію» та Статуту кооперативу про те, що питання про обрання ліквідаційної комісії і її голови вирішується виключно загальними зборами членів кооперативу, 7.04.2008р., без завчасного повідомлення про скликання зборів та винесені на них питання, зборами засновників кооперативу ОСОБА_1 звільнено з посади голови правління СВК, обрано ліквідаційну комісію та її голову ОСОБА_3
Представник відповідача ОСОБА_3. позов не визнав, пояснивши, що в 2006 році рішення про обрання ліквідаційної комісії та її голови ОСОБА_1 загальними зборами членів СВК взагалі не приймалось, протокол № 3 від 12.05.2006р. в цій частині сфальсифікований, про проведення зборів засновників кооперативу та винесені на них питання було повідомлено завчасно, а проведення цих зборів було ініційоване самим позивачем ще 22.03.2008р., за 10 днів до їх проведення на було розміщене відповідне повідомлення на дошці оголошень с. Бубнівка.
З`ясувавши позиції сторін, дослідивши матеріали справи, суд визнає за необхідне позов задовольнити повністю з таких міркувань.
Беззаперечно доведено, що 12.05.2006р. загальними зборами членів СВК «Бубнівський» прийняте рішення про його ліквідацію, звільнення з кооперативу його членів, обрано ліквідаційну комісію в складі ОСОБА_1, ОСОБА_4 та ОСОБА_5., голову комісії ОСОБА_1 Рішенням зборів засновників СВК від 7.04.2008р. за незадовільну роботу звільнено голову правління СВК ОСОБА_1, обрано ліквідаційну комісію в складі ОСОБА_3, ОСОБА_6., ОСОБА_7., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10., ОСОБА_11, обрано головою ліквідаційної комісії ОСОБА_3 Всього на зборах були присутні 54 власники майнових паїв СВК, при цьому усі вони крім ОСОБА_1, ОСОБА_3 та ОСОБА_5. припинили трудову діяльність в кооперативі в 2005 - 2006 роках.
Згідно з ч.3 ст.1 Закону України від 17.07.1997р. № 469/97 «Про сільськогосподарську кооперацію» (далі Закон) сільськогосподарський виробничий кооператив - юридична особа, утворена шляхом об`єднання фізичних осіб, які є сільськогосподарськими товаровиробниками, для спільного виробництва продукції сільського, рибного і лісового господарства на засадах обов'язкової трудової участі у процесі виробництва.
Відповідно до п.п.1.1,1.2 Статуту СВК «Бубнівський» кооператив є добровільним об`єднанням фізичних осіб, створеним для спільного виробництва продукції сільського, рибного і лісового господарства, шляхом реорганізації КСП «Поділля» і здійснює свою діяльність у відповідності із Законом України «Про сільськогосподарську кооперацію».
За змістом ст.38 Закону та п.п.10.2,10.3,10.4 Статуту СВК, кооператив ліквідується за рішенням загальних зборів членів кооперативу; ліквідація здійснюється ліквідаційною комісією, призначеною загальними зборами членів кооперативу; з дня її призначення до ліквідаційної комісії переходять повноваження з управління кооперативом.
Відповідно до ч.1 ст.10 цього Закону членство в кооперативі припиняється у разі добровільного виходу із кооперативу, припинення трудової участі в діяльності виробничого кооперативу.
Оскільки рішення від 7.04.2008р. про звільнення голови правління СВК «Бубнівський» після прийняття рішення про ліквідацію кооперативу 12.05.2006р. та припинення його діяльності не має і не може мати юридичних наслідків через відсутність такої посади у кооперативі що ліквідується, то його необхідно розцінювати як рішення про звільнення ОСОБА_1 з посади голови ліквідаційної комісії.
Враховуючи те, що станом на 7.04.2008р. засновники СВК «Бубнівський» добровільно вийшли з нього шляхом припинення трудової участі в діяльності кооперативу та подання заяв про звільнення і таким чином втратили повноваження вирішувати питання, віднесенні Законом та Статутом до компетенції загальних зборів кооперативу, в тому числі про призначення ліквідаційної комісії СВК (фактичну зміну її складу, чого діючим законодавством взагалі не передбачено), то рішення зборів засновників СВК від 7.04.2008р. про звільнення голови правління СВК ОСОБА_1 обрання ліквідаційної комісії та її голови ОСОБА_3 необхідно визнати неправомірним і скасувати, зобов'язавши ОСОБА_3 не чинити перешкод ОСОБА_1у здійсненні законних обов'язків голови ліквідаційної комісії СВК.
Висновки суду підтверджуються такими доказами.
Протоколом № 3 загальних зборів засновників СВК «Бубнівський» від 12.05.2006р., за яким було прийняте рішення про вихід із кооперативу його членів, ліквідацію СВК, призначення ліквідаційної комісії та обрано її головою ОСОБА_1 (а.с.8,9).
Протоколом зборів засновників СВК «Бубнівський» № 1 від 7.04.2008р. про звільнення голови правління СВК ОСОБА_1 обрання ліквідаційної комісії та її голови ОСОБА_3 (а.с.4-7).
Вимогою ОСОБА_3. про передачу йому ОСОБА_1 печатки, штампу, установчих та інших документів кооперативу (а.с.12).
Заявами членів СВК про звільнення всього 41 (а.с.67-108), додатком № 1 до Статуту кооперативу (а.с.37-40) та списком працівників, які подали заяви про вступ та звільнення з СВК (а.с.33-36), з яких вбачається, що всі члени кооперативу (окрім членів його ліквідаційної комісії, призначеної рішенням загальних зборів 12.05.2006р.) станом на 31.05.2006р. подали заяви про звільнення з роботи чи припинили трудову діяльність в кооперативі у зв'язку із виходом на пенсію або смертю.
Поясненнями самого представника відповідача ОСОБА_3 та свідків ОСОБА_12., ОСОБА_13., ОСОБА_14., ОСОБА_6., ОСОБА_15, ОСОБА_16., ОСОБА_9., ОСОБА_17. про те, що в травні 2006 року на загальних зборах було прийнято рішення про передачу земельних ділянок, що належали членам СВК «Бубнівський» в оренду ТОВ ПК «Зоря Поділля», тоді ж ті, хто працював в кооперативі, написали заяви про звільнення і в подальшому були прийняті на роботу до ТОВ ПК «Зоря Поділля».
Суд відхиляє посилання представника відповідача і свідка ОСОБА_16. про фальсифікацію протоколу загальних зборів від 12.05.2006р. про ліквідацію СВК «Бубнівський», тому що їхніми ж поясненнями беззаперечно доведено, що саме з того часу було припинено трудову участь в діяльності кооперативу його членів, розірвано з ним договори оренди земельних ділянок, що фактично унеможливлювало його виробничу діяльність. Натомість на зборах засновників 4.07.2008р. питання про ліквідацію кооперативу не вирішувалось, що однозначно свідчить про те, що воно вже було вирішено, призначення ж ліквідаційної комісії без вирішення питання про ліквідацію кооперативу не має юридичних наслідків і вказує на те, що оспорюваним рішенням саме було змінено склад цієї комісії і її голову, чого чинне законодавство взагалі не передбачає.
З тих самих міркувань не може бути прийнятий до уваги судом і протокол зборів засновників СВК «Бубнівський» від 8.06.2008р., при цьому суд зазначає, що такої форми управління кооперативом Законом не передбачено і будь-які рішення таких зборів є нікчемними і не можуть створювати юридичних наслідків.
Керуючись ст.ст. 10,11,213,214,215 ЦПК України, суд, -
Вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визнати рішення зборів засновників сільськогосподарського виробничого кооперативу «Бубнівський» від 7.04.2008р. про звільнення голови правління кооперативу ОСОБА_1 за незадовільну роботу, обрання ліквідаційної комісії сільськогосподарського виробничого кооперативу «Бубнівський» в складі ОСОБА_3, ОСОБА_6., ОСОБА_8., ОСОБА_9., ОСОБА_10. та ОСОБА_11, обрання головою ліквідаційної комісії ОСОБА_3 неправомірним і його скасувати.
Заборонити громадянину ОСОБА_3 чинити будь-які перешкоди у здійсненні ОСОБА_1 законних обов'язків голови ліквідаційної комісії сільськогосподарського виробничого кооперативу «Бубнівський».
Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з часу оголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження; апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд.
Суддя
- Номер: 6/417/78/20
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-586/08
- Суд: Марківський районний суд Луганської області
- Суддя: Панасюк О.С.
- Результати справи:
- Етап діла: Призначено склад суду
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.06.2020
- Дата етапу: 10.06.2020
- Номер:
- Опис: про визнання парва власності на спадкове майно
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 2-586/08
- Суд: Ковельський міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Панасюк О.С.
- Результати справи: заяву задоволено повністю
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 03.04.2007
- Дата етапу: 11.03.2008