Справа № 286/2155/13-ц
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 червня 2013 року м. Овруч
Овруцький районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Якухно О. М.
з секретарем Турбал В. І.,
з участю
відповідача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за заявою ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення аліментів , -
В С Т А Н О В И В:
Позивач просить стягнути з відповідача на її користь аліменти на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1\3 частини з усіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 9 травня 2013 року і до закінчення дитиною навчального закладу до 30 червня 2016 року, мотивуючи тим, що 05 травня 1994 року вона вступила до шлюбу з відповідачем ОСОБА_1. Шлюб з відповідачем був розірваний 17 березня 1999 року. Від даного шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2. Донька ОСОБА_3 навчається в Рівненському державному гуманітарному університеті денної форми навчання і є студенткою першого курсу стаціонарної форми. Вона сама не в змозі забезпечити коштами доньку для її фізичного та культурного розвитку.
Позивач просить справу розглянути без її участі.
Відповідач вимоги визнав частково і пояснив, що згоден сплачувати аліменти у розмірі 25 % від заробітку і просить врахувати, що у нього на утриманні є малолітня дитина.
Дослідивши докази, суд вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є дочкою відповідача і на даний час навчається в Рівненському державному гуманітарному університеті на бюджетній формі навчання, що підтверджується копією свідоцтва про народження серії І-ТП №020042, довідкою зазначеного університету №700 від 29.01.2013 року.
Відповідно до ст.199 СК України, якщо неповнолітні дочка, син продовжують навчання і у зв'язку з цим потребують матеріальної допомоги, батьки зобов'язані утримувати їх до досягнення двадцяти трьох років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу. Право на утримання припиняється у разі припинення навчання.
Відповідно до ст.200 СК України суд визначає розмір аліментів на повнолітніх дочку, сина у твердій грошовій сумі і (або) у частці від заробітку (доходу) платника аліментів з урахуванням обставин, зазначених у ст.182 цього Кодексу.
При визначенні розміру аліментів з одного з батьків суд бере до уваги можливість надання утримання другим з батьків, своїми дружиною, чоловіком та повнолітніми дочкою, сином.
Відповідно до ст.182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує :
1). стан здоров'я та матеріальне становище дитини ;
2). стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів ;
3). наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина ;
4). інші обставини, що мають істотне значення.
Відповідач працює і має можливість надання такої допомоги, погодився з вимогою про стягнення аліментів, а тому в цій частині позов підлягає задоволенню.
При визначенні розміру аліментів суд враховує наступне.
Відповідно до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов’язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Згідно довідки учбового закладу ОСОБА_3 навчається на бюджетній формі навчання, тобто за навчання не сплачує і має право на тримання стипендії. Будь-яких доказів, які б підтверджували непереборні або інші труднощі (тривала хвороба, перешкоди у навчанні та інше), що спричинили неможливість успішного навчання дочки та отримання стипендії, позивачем не надано, а тому суд вважає дану обставину такою, що має також істотне значення при визначенні розміру аліментів, оскільки дії однієї особи по створенню умов для припинення виплати стипендії з боку держави не можуть стати тягарем її компенсації з сторони іншої особи.
Також, позивачем не надано доказів на підтвердження будь-яких інших витрат дочки (витрати на проїзд, оплату гуртожитку). Однак, при цьому суд враховує необхідність харчування дитини і придбання одягу (взуття) та зважає на можливість утримання ОСОБА_3 матір’ю, яка є працездатною.
Суд також враховую і наявність на утриманні відповідача малолітньої дитини – ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_3, а тому, з урахуванням вищевикладених обставин, суд вважає за можливе стягнути аліменти в розмірі 1/4 частини заробітку (доходу) відповідача.
Не може бути задоволена вимога позивача щодо стягнення аліментів з 09 травня 2013 року, так як відповідно до ст.191 СК України аліменти на дитину присуджуються за рішенням суду від дня пред'явлення позову, тобто з 14 травня 2013 року (згідно поштового штампу на конверті).
Відповідно до ст.199 СК України аліменти стягуються на період навчання, а тому у період літніх та зимових канікул, останні не повинні стягуватися.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.367 ЦПК рішення суду в справі про стягнення аліментів підлягає обов’язковому негайному виконанню у межах суми платежу за один місяць.
Від сплати судового збору позивач звільнена згідно п.3 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір», а тому з відповідача, на підставі ч.3 ст.88 ЦПК України, підлягає стягненню судовій збір в сумі 229,40 грн. на користь держави.
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 196, 212 -215, 218, 367 ч.1 п.1 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити частково.
Стягнути з ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 (ІПН НОМЕР_1), мешканця ІНФОРМАЦІЯ_5, працюючого у відокремленому підрозділі «Овруцька дистанція колії» Державного територіально-галузевого об’єднання «Південно-Західна залізниця», на користь ОСОБА_2 (ІПН НОМЕР_2) аліменти на доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, у зв'язку із її навчанням, в розмірі 1/4 частини його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 14.05.2013 року і до досягнення ОСОБА_3 23 років, але не більше строку навчання, за виключенням періоду зимових та літніх канікул.
В задоволенні решти вимог відмовити за безпідставністю.
Рішення в частині стягнення аліментів в межах платежу за 1 місяць підлягає негайному виконанню.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави судовій збір в сумі 229,40 грн..
Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя:
ОСОБА_5
- Номер: 6/286/10/15
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 286/2155/13-ц
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Якухно О.М.
- Результати справи: у задоволенні подання (клопотання) відмовлено
- Етап діла: Розглянуто
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 17.01.2015
- Дата етапу: 19.01.2015
- Номер: 2/286/535/13
- Опис: стягнення аліментів на дитину
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 286/2155/13-ц
- Суд: Овруцький районний суд Житомирської області
- Суддя: Якухно О.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Виконання рішення
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.05.2013
- Дата етапу: 02.07.2013