Справа № 2 - 915 / 2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2 вересня 2008 року Полтавський районний суд Полтавської області у складі:
головуючого Кіндяк І.С.
про секретарі Кудрявцевій Ю.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Полтаві справу за позовом ОСОБА_1 до державного сільськогосподарського підприємства ім. А.С. Макаренко, треті особи Ковалівська сільська рада Полтавського району, КП „БТІ та МБ Полтавського району”, арбітражний керуючий-ліквідатор ДСП ім. А.С. Макаренко про визнання права власності на майно, -
в с т а н о в и в :
позивачка звернулася до суду з позовом до відповідача про визнання права власності на майно, в обґрунтування своїх вимог зазначила, що у 80-х роках приїхала на постійне місце проживання до ІНФОРМАЦІЯ_1, була прийнята на роботу до ІНФОРМАЦІЯ_2 і їй надане приміщення для проживання її сім'ї, разом з господарськими будівлями та спорудами, які знаходилося по АДРЕСА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_1.
В даний час позивачка бажає оформити на себе документи про право власності на будинок з господарськими будівлями але не може цього зробити, так як підприємство ліквідується і документи не збереглися, тому змушена звернутися до суду з даною позовною заявою.
У судовому засіданні позивач позовну заяву підтримала у повному обсязі, просила її задовольнити.
Представник відповідача ДСП ім. А.С. Макаренко, арбітражний керуючий, у судове засідання не з'явився попередньо надавши заяву у якій проти позову не заперечує, позовні вимоги визнає у повній мірі та просить суд розгляд справи у їх відсутність.
Представник третьої особи Ковалівської сільської ради Полтавського району Полтавської області, у судове засідання не з'явився попередньо надавши заяву у якій проти позову не заперечує, позовні вимоги визнає у повній мірі та просить суд розгляд справи у їх відсутність.
Представник третьої особи КП „БТІ та МБ Полтавського району”, у судовому засіданні проти позову не заперечив, позовні вимоги визнав у повній мірі та просив суд їх задовольнити.
Суд, заслухавши пояснення позивача, третьої особи, дослідивши матеріали справи, приходить до наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що позивачка зареєстрована та проживає по АДРЕСА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_1 і є користувачем житлового будинку, який розташований на земельній ділянці, площею ІНФОРМАЦІЯ_3 га, яка належить до державного фонду, им відповідно довідки наданої Ковалівською сільською радою Полтавського району.
Згідно довідки архівного відділу Полтавської районної державної адміністрації позивачка ІНФОРМАЦІЯ_4 року , на підставі наказу директора ІНФОРМАЦІЯ_2, прийнята на роботу, який в подальшому перейменувався в ІНФОРМАЦІЯ_5.
Відповідно заяви арбітражного керуючого ОСОБА_2 від ІНФОРМАЦІЯ_6 року вказаний будинок не знаходиться у державній та комунальній власності, не включений до складу ліквідаційної маси та не знаходиться на балансових та позабалансових рахунках ІНФОРМАЦІЯ_5.
Відповідно технічного паспорту на житловий будинок, виготовленого КП „БТІ та МБ Полтавського району” від ІНФОРМАЦІЯ_7 року, позивачка має житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, які розташовані по АДРЕСА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_1.
03.06.2008 року позивачці рішенням реєстратора відмовлено в реєстрації права власності на вказане майна, так як відсутній проект забудови та будівельний паспорт, а також немає правовстановлюючих документів на даний будинок.
Відповідно до ст. 344 ЦК України особа, яка добросовісно заволоділа чужим майном і продовжує відкрито, безперервно володіти нерухомим майном протягом десяти років або рухомим майном протягом п'яти років, набуває право власності на це майно (набувальна давність), якщо інше не встановлено цим Кодексом.
Згідно ч. 2 ст. 377 ЦК України якщо житловий будинок, будівля або споруда розміщені на земельній ділянці, наданій у користування, то у разі їх відчуження до набувача переходить право користування тією частиною земельної ділянки, на якій вони розміщені, та частиною ділянки, яка необхідна для їх обслуговування.
За таких обставин суд вважає, що позивачка постійно і безперервно проживає у вищевказаному будинку з ІНФОРМАЦІЯ_8 року, користуються ним, утримує його, зареєстрована в ньому та обробляє земельну ділянку, тому позовні вимоги є обґрунтованими, доведеними в судовому засіданні та такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 344, 373, 377, 381 ЦК України, ст.ст. 10-13, 209, 212-215, ЦПК України, суд, -
в и р і ш и в :
Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити повністю.
Визнати за ОСОБА_1 право приватної власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, відповідно технічного паспорту, розташованого на земельній ділянці державного фонду, які розташовані по АДРЕСА_1 в ІНФОРМАЦІЯ_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Полтавської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 20 днів апеляційної скарги з подачею її копії до апеляційного суду або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.
Суддя: