Судове рішення #30282
Справа №22-594/2006р

Справа №22-594/2006р.                                  Головуючий в 1 інстанції: Карасьова Н.П.

Категорія                                                     Доповідач: Заїка В.В.

 

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

01 червня 2006 року Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Луганської області у складі:

Головуючого - Заїки В.В. Суддів: Фарятьєва С.О., Медведєва А.М., при секретарі Ірметовій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луганську цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Алчевського міського суду Луганської області від 12 серпня 2004 року

по справі за позовом Акціонерного комерційного банку „Форум" до ОСОБА_1 про звернення стягнення на майно, -

встановила:

Акціонерний комерційний банк „Форум" звернувся до суду з зазначеним позовом, посилаючись на наступні обставини.

Між акціонерним комерційним банком „Форум" та приватним підприємством „Фенікс-2" 06 листопада 2002 року було укладено кредитний договір про надання кредиту в сумі 300 000 гривень.

В забезпечення цих кредитних зобов'язань боржника з ОСОБА_1 був укладений договір застави, предметом застави визначений легковий автомобіль.

Боржник зобов'язання по кредитному договору не виконав, в зв'язку з чим позивач просив звернути стягнення на майно відповідача на суму боргу 262 385 грн. 82 коп.

Оскаржуваним рішенням позов задоволено.

Стягнуто з ОСОБА_1 на користь АКБ „Форум" 262 385 грн. 82 коп. та судові витрати.

В апеляційній скарзі ОСОБА_1 вважає, що рішення ухвалене з порушенням норм матеріального та процесуального права, просить його скасувати, а справу направити на новий розгляд до суду першої інстанції.

Судова колегія вважає, що апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню з таких підстав.

Відповідно до ч.2 ст.509 ЦК України зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 ЦК України, зокрема з договору.

Відповідно до ст.629 ЦК України договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Як вбачається з матеріалів справи, сторони 06 листопада 2002 року уклали договір, за яким ОСОБА_1 в забезпечення виконання зобов'язань ПП „Фенікс-2" відповідає заставленим майном, зокрема автомобілем перед АКБ „Форум".

Крім того, відповідно до п.2.3 вказаного договору застави, якщо суми, вирученої від реалізації Предмету застави, тобто автомобіля, буде недостатньо для повного задоволення вимог Заставодержателя, він вправі задовольнити свої вимоги за рахунок іншого майна Заставодавця.

 

З матеріалів справи вбачається, що суми від реалізації автомобіля ОСОБА_1 виявилось недостатньо для покриття боргу за кредитним договором, а тому згідно з умовами договору позивач вправі вимагати задоволення своїх вимог за рахунок іншого майна відповідача.

Посилання ОСОБА_1 на те, що укладаючи угоду він не розумів значення п.2.3 договору застави, як на підставу звільнення його від виконання зобов'язаня, є необгрунтованим, оскільки така підстава не передбачена законом.

На час ухвалення оскаржуваного рішення договір застави недійсним не визнаний.

Поряд з тим, стягуючи з ОСОБА_1 на користь позивача суму боргу за кредитним договором суд не урахував, що відповідач не є боржником по грошовому зобов'язанню за вказаним договором, а тому повинен відповідати перед позивачем у разі його невиконання своїм майном за договором застави.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 307, 309 ЦПК України судова колегія, -

вирішила:

Апеляційну скаргу ОСОБА_1 задовольнити частково.

Рішення Алчевського міського суду Луганської області від 12 серпня 2004 року змінити.

В частині стягнення з ОСОБА_1 на користь Акціонерного комерційного банку „Форум" 262 385 грн. 82 коп. скасувати.

Задовольнити вимоги Акціонерного комерційного банку „Форум" по заборгованості по зобов'язанню за кредитним договором № НОМЕР_1, укладеним між акціонерним комерційним банком „Форум" та приватним підприємством „Фенікс-2" за рахунок майна, що належить ОСОБА_1.

В іншій частині оскаржуване рішення залишити без змін.

Рішення набирає чинності негайно, але може бути оскаржено до Верховного Суду України в касаційному порядку протягом двох місяців.

Головуючий:

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація