Судове рішення #30280673


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


м. Вінниця

30 травня 2013 р. Справа № 802/1888/13-а


Вінницький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Поліщук Ірини Миколаївни, розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали справи

за позовом: управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області

до: фізичної особи-підприємця ОСОБА_1

про: стягнення заборгованості


ВСТАНОВИВ :


До Вінницького окружного адміністративного суду звернулось управління Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Судом в порядку статті 183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) справу розглянуто в скороченому провадженні.

Так, ухвалою суду від 19.04.2013р. відповідачу встановлено 10-денний строк з дня одержання даної ухвали через відділ прийому суду або через відділення поштового зв'язку подати письмові заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову.

Відповідач у строк, передбачений ст. 183-2 КАС України заперечень проти позову не направив. Копію вищезазначеної ухвали направлено на адресу відповідача рекомендованим листом з повідомленням. До суду повернувся конверт з відміткою відділення поштового зв`язку "за закінчення терміну зберігання кореспонденції". Працівником пошти відповідачу надсилалось повідомлення про те, що на його ім`я з Вінницького окружного адміністративного суду надійшов лист, однак за його отриманням представник відповідача не з`явився.

Відповідно до положень частини 11 статті 35 КАС України, у разі не вручення повістки адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Беручи до уваги те, що відповідач своїм правом заперечити проти позовних вимог не скористався, справа розглянута судом в порядку скороченого провадження за наявними в ній доказами в межах строку, визначеного статтею 183-2 КАС України.

Суд, оцінивши подані докази, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню в повному обсязі, з наступних підстав.

Згідно наданих позивачем доказів встановлено, що фізична особа-підприємець ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець та є платником єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 4 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010р. № 2464VІ та п.п. 2.1.3 п. 2.1 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої постановою Пенсійного фонду України від 27.09.2010р. № 21-5, платниками єдиного внеску є фізичні особи - підприємці, в тому числі ті, які обрали спрощену систему оподаткування, та члени сімей цих осіб, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності.

Згідно з ч. 8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" та п.п. 4.6.2 п. 4.6 Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Суми єдиного внеску, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом.

Базовим звітним періодом є календарний місяць, а для платників, зазначених в абзацах третьому та четвертому пункту 1 частини першої статті 4 цього Закону, - календарний рік.

Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 7 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", для платників, зазначених у пункті 4 частини першої статті 4 цього Закону, які обрали спрощену систему оподаткування, - на суми, що визначаються такими платниками самостійно для себе та членів сім'ї, які беруть участь у провадженні ними підприємницької діяльності, але не більше максимальної величини бази нарахування єдиного внеску, встановленої цим Законом. При цьому сума єдиного внеску не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску за кожну особу.

Мінімальний страховий внесок - сума єдиного внеску, що визначається розрахунково як добуток мінімального розміру заробітної плати на розмір внеску, встановлений законом на місяць, за який нараховується заробітна плата (дохід), та підлягає сплаті щомісяця (п. 5 ч.1 ст. 1 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування").

Всупереч вищенаведеним вимогам чинного законодавства, відповідач не сплатив суми єдиного соціального внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за грудень 2011 року - грудень 2012 року, внаслідок чого виникла заборгованість в загальному розмірі 4822 грн. 75 коп.

Позивачем вживались заходи для погашення відповідачем заборгованості зі сплати єдиного внеску, а саме, направлялась вимога про сплату боргу № Ф 273 від 28.01.2013р. та № Ф 451 від 20.02.2013р. Однак, боржник після отримання даних вимог їх не оскаржила та зазначену у них суму боргу не сплатила.

Таким чином, за відповідачем рахується заборгованість перед управлінням Пенсійного фонду України в м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі в загальному розмірі 4822 грн. 75 коп., що підтверджується вимогами про сплату боргу.

В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.

Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.

Враховуючи встановлені обставини справи та вищезазначені положення чинного Законодавства України, суд вважає, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, а тому підлягають задоволенню.

Оскільки спір вирішено на користь суб'єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб'єкта владних повноважень, пов'язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, відповідно до положень ст. 94 КАС України, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.

Керуючись ст.ст. 86, 94, 158, 162, 183-2, 256 КАС України, суд -


ПОСТАНОВИВ :


Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (24000, АДРЕСА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1) на користь управління Пенсійного фонду України у м. Могилеві-Подільському та Могилів-Подільському районі Вінницької області (24000, Вінницька область, м. Могилів-Подільський, вул. 3-тя Гвардійська, 19, код ЄДРПОУ 37865377, р/р 37195104000241 в ГУ ДКУ у Вінницькій області м. Вінниці, МФО 802015) заборгованість по сплаті єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування за період з грудня 2011 року по грудень 2012 року у сумі 4822 грн. 75 коп. (чотири тисячі вісімсот двадцять дві гривні 75 копійок).

Постанова підлягає негайному виконанню.


Відповідно до ст.ст. 183-2, 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з моменту отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

Постанова набирає законної сили в порядку ст. 254 КАС України


Суддя Поліщук Ірина Миколаївна





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація