Справа №22ц-2634,2007р. Головуючий в 1-й інстанції Іванищук А.А.
Категорія: 33 Доповідач - Пузанова Л.В.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
2007 року листопада місяця «13» дня колегія суддів судової палати в цивільних справах апеляційного суду Херсонської області в складі:
Головуючого - Пузанової Л.В. Суддів: Стародубця М.П., Фурман Т.Г. при секретарі - Костеннікові Д.В. з участю адвоката - Довбня В.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Херсоні цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на рішення Дніпровського районного суду м.Херсона від 11 жовтня 2007 року в справі
за позовом
ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про
визначення порядку користування земельною ділянкою, -
ВСТАНОВИЛА:
В серпні 2007 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про визначення порядку користування земельною ділянкою, зазначаючи, що їй на праві власності належить 23/100ч. жилого будинку АДРЕСА_1 на земельній ділянці площею 599кв.м.
Власником іншої частини цього будинку є відповідачка.
Посилаючись на те, що між сторонами виникають спори з приводу користування земельною ділянкою, позивачка просила суд визначити порядок користування землею.
Рішенням суду від 11 жовтня 2007 року постановлено визначити порядок користування земельною ділянкою, розташованою АДРЕСА_1, згідно другого варіанту висновку судово-технічної експертизи від 05.10.2007 року експерта Ткаченко Т.І., відповідно до якого:
ОСОБА_1 виділити у користування із земельної ділянки загальною площею 599кв.м земельну ділянку площею 137,8кв.м., в тому числі площу під забудовами з окремим в'їздом на пров. Нікольський,1.
ОСОБА_2 виділити у користування із земельної ділянки загальною площею 599кв.м земельну ділянку площею 461кв.м, в тому числі площу під забудовами з окремим в'їздом на вул. 9 Східна,13/1.
Витрати пов'язані із перенесенням газових труб на територію земельної ділянки, виділеної в користування ОСОБА_1, по яких здійснюється подача газу в житловий будинок літ. «Б», а також витрати, пов'язані з перенесенням огорожі покласти на ОСОБА_2
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 просить рішення суду скасувати і ухвалити нове рішення, зазначаючи, що суд при вирішенні даного спору необгрунтовано не врахував, що на момент придбання нею частки в домобудівні на спірній земельній ділянці був установлений внутрішній паркан, по межі якого згідно технічної документації прокладено газопровід і всупереч вимог земельного
2
законодавства визначив порядок землекористування без врахування розміру часток співвласників домоволодіння на час виникнення спільної часткової власності, яке відбулося у 1989 році.
У письмових запереченнях на апеляційну скаргу ОСОБА_2 її доводи не визнала, а рішення суду просила залишити без змін.
Заслухавши доповідача, перевіривши законність та обґрунтованість рішення суду в межах, визначених ст. 303 ЦПК України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга задоволенню не підлягає з таких підстав.
Судом встановлено, що домоволодіння, розташоване АДРЕСА_1 на праві спільної часткової власності належить: ОСОБА_1 - на 23/100 частки на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 17.11.2006 року приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу ОСОБА_3 та ОСОБА_2 - на 77/100 часток на підставі договору купівлі-продажу, посвідченого 13 квітня 2004 року приватним нотаріусом Херсонського міського нотаріального округу ОСОБА_4 /а.с. 5,34/.
Право власності кожного із співвласників зареєстровано в Херсонському державному бюро технічної інвентаризації за №16692.
Відповідно до правовстановлюючих документів та висновків судової технічної експертизи, зазначене домоволодіння розташоване на земельній ділянці площею 599кв.м, виділеній для індивідуального будівництва рішенням Херсонського міськвиконкому від 08.04.57р. №501 /а.с. 22/.
Сторони користуються земельною ділянкою, на якій розташовані належні їм частки в домоволодінні, до вирішення питання про її приватизацію на підставі п.6 розділу X (Перехідні положення) ЗК України та ст. 120 ЗК України.
На той факт, що угодою співвласників домоволодіння визначався порядок користування земельною ділянкою залежно від розміру їхніх часток у спільній власності, сторони не посилалися і вказану обставину в суді не доводили.
Зважаючи на наведені обставини та те, що відповідно до ч.4 ст. 120 ЗК України при переході права власності на будівлю та споруду до кількох осіб, право на земельну ділянку визначається пропорційно часткам осіб у вартості будівель та споруд, якщо інше не передбачено у договорі відчуження будівель та споруд, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції обґрунтовано визначив порядок користування спірною земельною ділянкою відповідно до другого варіанту висновку судово-технічної експертизи від 05.10.2007 року, проведеної за ухвалою суду, яким враховані вимоги санітарних правил і правил протипожежної безпеки, можливість нормального користування домоволодінням і здійснення догляду за ним, можливість проходу з вулиці на подвір'я кожним із співвласників домоволодіння, а право користування земельною ділянкою визначено пропорційно часткам сторін у придбаному кожним з них домоволодінні.
Висновки суду відповідають встановленим ним обставинам справи в межах наданих доказів та нормам земельного законодавства, які регулюють спірні правовідносини.
Доводи апеляційної скарги не містять посилання на нові обставини чи докази, які б підлягали встановленню, дослідженню чи оцінці судом апеляційної інстанції в порядку, визначеному ст. 303 ЦПК України і як такі, що висновки суду не спростовують, підлягають відхиленню.
3
Рішення суду постановлено з додержанням вимог матеріального та процесуального законодавства і підстав для його скасування або зміни колегія суддів не вбачає.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 303,307,308 ЦПК України, колегія суддів, -
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення Дніпровського районного суду м.Херсона від 11 жовтня 2007 року залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з дня її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двох місяців до Верховного Суду України шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.