Справа № 234/4077/13-ц
Провадження № 2/234/1848/13
ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 червня 2013 року місто Краматорськ
Краматорський міський суд Донецької області в складі головуючого судді Груіцької Л.О., при секретарі Товмасян І.А., за участю представника позивача Хомовського С.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту, але невраховану приладом обліку електричну енергію,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Публічне акціонерне товариство «ДТЕК Донецькобленерго» звернулося до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту, але невраховану приладом обліку електричну енергію.
В обґрунтування позову позивач посилався на те, що відповідач є споживачем електричної енергії. Позивач є постачальником електричної енергії.
02.04.2011 року представниками постачальника електроенергії, а саме представниками ВАТ «Донецькобленерго» по місцю проживання відповідача складений Акт №121824 про порушення споживачем Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю енергопостачальника.
Відповідно до п.53 Правил користування електричної енергії для населення споживачам нараховане вартість недооблікованої електроенергії у розмірі 854грн. 34коп.
У зв'язку з тим, що відповідач не відшкодував вартість електроенергії недооблікованої приладом обліку просить суд стягнути з нього 854грн. 34коп.
Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце розгляду справи був повідомлений належним чином (а.с.21). Суд вважає неявку відповідача до суду не поважною й вважає за можливе розглянути справу у відсутності відповідача та прийняти рішення на підставі наявних у справі доказів. Представник позивача проти такого вирішення справи не заперечує.
Вислухавши пояснення представника позивача, проаналізувавши зібрані в справі докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню. До такого висновку суд прийшов з наступного.
Правовідносини по даному позову регулюються:
- Законом України «Про електроенергетику» (далі закон);
- Правилами користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357 зі змінами (далі правила).
Згідно ст.27 Закону - правопорушенням в електроенергетиці є: пошкодження приладів обліку, порушення правил користування енергією.
Відповідно до п.35 Правил енергопостачальник має право відключити споживача у разі:
- самовільного підключення до електричної мережі;
- розкрадання електричної енергії, навмисного пошкодження приладу обліку та зриву пломби;
- порушення термінів сплати за спожиту електроенергію у порядку, визначеному п.27 цих Правил, або порушення умов договору про реструктуризацію заборгованості;
- несплати за встановлення нового приладу обліку відповідно до п.17 або інших платежів згідно з цими правилами;
- невиконання припису Державної інспекції з енергетичного нагляду за режимами споживання електричної енергії.
Згідно до п.53 Правил, у результаті виявлення представником постачальника порушення споживачем правил, у тому числі фактів розкрадання електроенергії, складається акт. На підставі акту постачальник має право відключити споживача від електропостачання у випадку розкрадання електроенергії, навмисного ушкодження приладу обліку й зриву пломби, а також визначити величину збитків, завданих йому протиправними діями споживача Розмір завданих збитків розраховується відповідно до оформленого акту про виявлення правопорушень за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більш терміну позовної давності. Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальниу внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до методики затвердженої НКРЕ.
У судовому засіданні встановлено, що відповідач є власником квартири АДРЕСА_1.
Як убачається з позову, представниками постачальника електроенергії, а саме представниками ПАТ «ДТЕК Донецькобленерго» по місцю проживання відповідача складений Акт №121772 про порушення споживачем Правил користування електричною енергією, а саме: самовільне підключення електроустановок, струмоприймачів або електропроводки до електромережі, що не є власністю енергопостачальника.
Відповідно до п.53 Правил користування електричної енергії для населення споживачці нараховане вартість недооблікованої електроенергії у розмірі 854грн. 34коп.
Таким чином у судовому засіданні встановлено, що відповідач порушив Правила користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357.
Розглядаючи питання про правильність розрахунку збитків, суд прийшов до висновку, що розрахунок зроблено відповідно до Методики, затвердженої Постановою Національної комісії регуляції електроенергетики України від 04 липня 2007 року №782/12656.
Розглядаючи питання про розподіл судових витрат, керуючись ст.88 ЦПК України, з відповідача на користь позивача необхідно стягнути понесені судові витрати в сумі 229грн. 40коп.
Керуючись ст.ст.3, 10, 88, 212, 213, 214, 223-225 ЦПК України, ст.27 Закону України «Про електроенергетику», п.п.9, 35, 53 Правил користування електричної енергії для населення затверджених Постановою Кабміну України від 26.07.1999р. №1357 зі змінами, суд
ВИРІШИВ :
Позовні вимоги Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» до ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту, але невраховану приладом обліку електричну енергію - задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця м. Краматорська Донецької області, на користь Публічного акціонерного товариства «ДТЕК Донецькобленерго» /р./р. 260313071566 в ОПЕРВ філії Донецького обласного управління АТ «Ощадбанк», МФО 335106, ЕДРПОУ 00130903/, заборгованості за спожиту, але невраховану приладом обліку електричну енергію в сумі 854грн. 34коп., судові витрати зі сплати судового збору в сумі 229грн. 40коп. /р./р. 26005619944309 у Горлівському відділенні ПАТ «Промінвестбанк» м. Горлівка, МФО 300012, ЕДРПОУ 001330903/.
Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії. Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. Апеляційна скарга на рішення може бути подана до Апеляційного суду Донецької області через суд м. Краматорська протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення. Якщо апеляційна скарга, подана після закінчення строків, установлених ст.294 ЦПК України, залишається без розгляду, якщо апеляційний суд за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя:
Рішення ухвалене і надруковане в нарадчій кімнаті в єдиному екземплярі.
Суддя: