У х в а л а
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах
Верховного Суду України у складі:
головуючого |
Жука В.Г., |
суддів |
Гошовської Т.В. і Пивовара В.Ф. |
розглянула в судовому засіданні в м. Києві 9 жовтня 2008 року кримінальну справу за касаційною скаргою захисника ОСОБА_1 на вирок Червонозаводського районного суду м. Харкова від 23 лютого 2007 року, яким
ОСОБА_2
ІНФОРМАЦІЯ_1народження,
раніше неодноразово судимого, останній раз
17.08.2004 року за ч. 1 ст. 309 КК України
на 1 рік обмеження волі,
засуджено:
за ч. 2 ст. 309 КК України до позбавлення волі на 2 роки;
за ч. 2 ст. 307 КК України до позбавлення волі на 6 років 6 місяців з конфіскацією ½ частини його майна;
за ч. 1 ст. 315 КК України до позбавлення волі на 2 роки;
за ч. 3 ст. 317 КК України до позбавлення волі на 3 роки.
На підставі ст. 70 КК України ОСОБА_2 остаточно призначено 7 років позбавлення волі з конфіскацією ½ частини його майна.
Ухвалою апеляційного суду Харківської області від 25 жовтня 2007 року вирок залишено без зміни.
ОСОБА_2визнано винним у тому, що він, 18.01.2005 року за місцем свого проживання (АДРЕСА_1) виготовив психотропну речовину метамфетин (перветин), частину якого вжив шляхом ін'єкції, а іншу частину зберігав при собі.
10.02.2005 року ОСОБА_2 в під'їзді будинку № 90 по вул. Гагаріна в м. Харкові схилив Руковіцину до вживання психотропної речовини та ввів їй перветин шляхом ін'єкції, а частину, що залишилася передав їй для її особистого вживання.
У вересні 2003 року біля водосховища в с. Безлюдівка Харківського району Харківської області ОСОБА_2 зірвав кущ дикоростучої коноплі та перевіз до себе додому, де висушив її, подрібнив та виготовив особливо нетезпечний наркотичний засіб - канабіс для власного споживання.
24.02.2005 року ОСОБА_2 збув ОСОБА_4 психотропну речовину-перветин та надав йому своє помешкання для її вживання. Того ж дня ОСОБА_2 збув ОСОБА_5у частину психотропної речовини, яку раніше придбав у невстаноленому місці з метою подальшого збуту.
У касаційній скарзі захисник ОСОБА_1 в інтересах засудженого ОСОБА_2порушує питання про скасування судових рішень та направлення справи на нове розслідування. Зазначає, що висновки суду не відповідають фактичним обставинам справи. На її думку, винність ОСОБА_2у скоєнні злочинів, передбачених ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 315, ч. 1 ст.317 КК України не доведена. Крім того, посилається на порушення права ОСОБА_2на захист, оскільки про попередньому розгляді справи судом та під час судового слідства не було розглянуто клопотання засудженого про призначення захисником ОСОБА_3.
Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що скарга задоволенню не підлягає.
Як видно з матеріалів справи, висновки суду про доведеність винності ОСОБА_2у вчинених злочинах грунтуються на зібраних та ретельно перевірених в судовому засіданні доказах. Доводи ж у касаційній скарзі захисника про невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи безпідставні.
Так, із показань свідка Руковіциної убачається, що ОСОБА_2 схилив її до вживання психотропної речовини та збув їй цю речовину.
Свідок ОСОБА_4 показав, що засуджений збув йому псхотропну речовину та надав своє помешкання для її вживання.
Свідок ОСОБА_5 пояснив, що придбав у ОСОБА_2психотропну речовину за 20 грн..
Згідно з висновками хімічної експертизи речовини, вилучені за місцем проживання ОСОБА_2, є кустарно виготовлений препарат із псевдоефедрину, в своєму складі має психотропну речовину - метамфетин (перветин) та в поліетиленовому пакеті знаходиться особливо небезпечний наркотичний засіб - канабіс.
Крім того, сам засуджений не заперечував той факт, що для власного вживання виготовив психотропну речовину.
Дії засудженого ОСОБА_2 за ч. 2 ст. 307, ч. 1 ст. 315, ч. 1 ст.317, ч. 2 ст. 309 КК України кваліфіковано правильно.
Призначене покарання відповідає вимогам кримінального закону і є справедливим.
Посилання у скарзі на порушення права ОСОБА_2на захист безпідставні, оскільки, як убачається з матеріалів справи, засуджений ОСОБА_2 в судовому засіданні заявляв клопотання про призначення своїм захисником ОСОБА_1 і це клопотання судом задоволене (а.с.52).
Істотних порушень кримінально-процесуального закону, які б могли бути підставою для скасування або зміни судових рішень не встановлено.
Підстав для призначення справи до касаційного розгляду з повідомленням зазначених у ст. 384 КПК України осіб не вбачається.
Керуючись ст. 394 КПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
у задоволенні касаційної скарги захисника ОСОБА_1 відмовити.
Судді:
В.Г. Жук Т.В. Гошовська В.Ф. Пивовар