Головуючий у 1 інстанції Бичков П.Ю.
Доповідач Лоленко А.В.
У Х В А Л А
про відкриття апеляційного провадження
23 травня 2013 року м. Донецьк
Суддя апеляційного суду Донецької області Лоленко А.В., розглянувши матеріали цивільної справи за апеляційною скаргою ОСОБА_1 на заочне рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 13 лютого 2013 року по справі за позовом обласного комунального підприємства „Донецьктеплокомуненерго" в інтересах в виробничої одиниці „Ясинувататепломережа" до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію, -
в с т а н о в и в:
Заочним рішенням Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 13 лютого 2013 року позовні вимоги обласного комунального підприємства „Донецьктеплокомуненерго" в інтересах в виробничої одиниці „Ясинувататепломережа" до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за спожиту теплову енергію задоволено у повному обсязі.
З вказаним заочним рішенням не погодився ОСОБА_1 та подав апеляційну скаргу, яка разом з матеріалами цивільної справи надійшла до апеляційного суду Донецької області.
Відповідно до ч. 4 ст. 231 ЦПК України у разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.
Згідно ч. 1 ст. 294 ЦПК України апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому зсіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
З матеріалів справи вбачається, що апеляційна скарга подана з порушенням строку апеляційного оскарження. До апеляційної скарги додано клопотання відповідача про поновлення строку на апеляційне оскарження заочного рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 13 лютого 2013 року, оскільки суд першої інстанції не надав представнику відповідача своєчасної можливості своєчасно ознайомитися з матеріалами справи для написання апеляційної скарги.
Зазначені обставини пропуску строку на апеляційне оскарження вважаю поважними, тому строк на апеляційне оскарження заочного рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 13 лютого 2013 року підлягає поновленню.
Апеляційна скарга оформлена відповідно до вимог, встановлених ст. 295 ЦПК України, у зв'язку з чим є підстави для відкриття апеляційного провадження по справі.
Керуючись ст. ст. 292, 294, 295, 297, 298 ЦПК України, суддя, -
у х в а л и в:
Поновити ОСОБА_1 строк на апеляційне оскарження заочного рішення Ясинуватського міськрайонного суду Донецької області від 13 лютого 2013 року.
Відкрити апеляційне провадження по справі за позовом ОСОБА_3 до Приватного вищого навчального закладу „Донецький інститут психології і підприємництва" про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати і середнього заробітку за час затримки розрахунку і індексації заборгованості згідно інфляції.
Провести підготовчі дії до апеляційного розгляду справи відповідно до ст. 301 ЦПК України.
Копію апеляційної скарги та додані до неї матеріали направити особам, які беруть участь у справі та встановити строк для подання ними заперечень на апеляційну скаргу до 10 червня 2013 року.
Суддя А.В. Лоленко