Справа № 587/1266/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 травня 2013 року Сумський районний суд Сумської області в складі головуючого судді Клочко Б.М., при секретарі Скрипка-Соіна О.О., з участю прокурора Черненко О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, 3-тя особа: служба у справах дітей Сумської міської ради про позбавлення батьківських прав
В С Т А Н О В И В:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом мотивуючи його тим, що відповідач не виконує батьківські обов'язки відносно свого неповнолітнього сина ОСОБА_3, 2008 року народження. В лютому 2012 році між позивачкою та відповідачем був розірваний шлюб. Починаючи з 2009 рокуу відповідач вихованням дитини не займається, не цікавиться життям сина, станом здоров'я, приїжджав декілька разів до позивачки, але дитині уваги не приділяв, він жодного разу не відвідував дитину у дитячому садочку. На даний час позивач мешкає в м. Суми, сином н цікавиться, не приїжджає його провідувати, а тому позивачка просить позбавити відповідача батьківських прав відносно його неповнолітнього сина ОСОБА_3.
Позивачка в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримала в повному обсязі.
Прокурор позов підтримав в повному обсязі.
Відповідач в судове засідання не з'явився, направивши до суду заяву про згоду з позовом і про слухання справи без його участі.
Представник служби у справах дітей Сумської міської ради позов підтримує.
Вислухавши пояснення позивачки, представника служби у справах дітей сумської РДА, прокурора, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню виходячи зі слідуючого.
В суді встановлено, що ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебували у шлюбі з 05 липня 2007 року до 27.02.2012 року, який був розірваний відповідно до рішення Сумського районного Сумської області (а.с. 3, 5). Від шлюбу, ІНФОРМАЦІЯ_2 в них народився син ОСОБА_3 (а.с. 4).
Відповідно до ст. 150 СК України батьки зобов'язані піклуватися про здоров'я дитини, її фізичний, духовний та моральний розвиток. Вони також зобов'язані забезпечити здобуття дитиною повної загальної освіти, готувати її до самостійного життя.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 164 СК України мати, батько можуть бути позбавлені судом батьківських прав, якщо вона, він ухиляються від виконання своїх обов'язків по вихованню дитини.
Однак відповідач не виконує ці обов'язки, чим порушує права неповнолітнього сина ОСОБА_4.
Відповідач на даний час мешкає в м. Суми, вихованням дитини взагалі не займається. Він багато років не цікавиться станом здоров'я своєї дитини, не провідує сина, життя та розвиток дитини йому не цікаві. Відповідач не поздоровляє свого сина з днем народження, не робить йому подарунків, жодного разу не відвідував його в дошкільному закладі «Тополька» с. Сад Сумського району (а.с. 6), що свідчить про те, що він не виконує своїх обов'язків по відношенню до свого неповнолітнього сина. З травня 2003 рок по червень 2009 року позивач перебував в місцях позбавлення волі (а.с. 7-15).
С самого народження дитини нею опікується лише мати.
Зважаючи на висновок служби у справах дітей Сумської міської ради, згідно якого доцільно відповідача позбавити батьківських прав відносно його сина ОСОБА_3, враховуючи вищезазначені обставини, суд приходить до висновку щодо позбавлення ОСОБА_2 батьківських прав по відношенню до його сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 150, 155, 164, 166 СК України, ст. ст. 10, 60, 212-215, 218 ЦПК України, суд -
В И Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Позбавити ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, батьківських прав по відношенню до ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_2.
Апеляційну скаргу на рішення суду може бути подано протягом десяти днів після проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя Б.М.Клочко