8.3.2
ПОСТАНОВА
Іменем України
28 травня 2013 року Справа № 812/4033/13-а
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Яковлев Д.О., розглянувши в м. Луганську в порядку скороченого провадження справу за адміністративним позовом Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності,-
ВСТАНОВИВ:
29 квітня 2013 року Стахановська об'єднана державна податкова інспекція Луганської області Державної податкової служби звернулася до суду з адміністративним позовом, в якому зазначила, що фізичну особу-підприємця ОСОБА_1 було зареєстровано виконавчим комітетом Кіровської міської ради 05.10.2006. Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 не подає до Стахановської ОДПІ Луганської області податкову звітність з моменту реєстрації, а саме з 05.10.2006. Згідно статті 46 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних та фізичних осіб - підприємців» однією з підстав для постановлення судового рішення щодо припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця є неподання протягом року до органів державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
На підставі викладеного, просить суд припинити підприємницьку діяльність фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Ухвалою від 07 травня 2013 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.
Згідно п. 3 ч. 1 ст. 183-2 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України скорочене провадження застосовується в адміністративних справах щодо: припинення за зверненням суб'єкта владних повноважень юридичних осіб чи фізичних осіб - підприємців у випадках, передбачених законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 183-2 КАС України, про відкриття скороченого провадження суд виносить ухвалу, копія якої невідкладно надсилається відповідачу разом з копією позовної заяви та доданих до неї документів. В ухвалі в обов'язковому порядку зазначаються строк подання заперечення проти позову, порядок його подання, а також наслідки неподання такого заперечення. Відповідач у десятиденний строк з дня одержання такої ухвали та копій документів може подати заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. Якщо справа розглядається судом за місцезнаходженням відповідача, то заперечення проти позову чи заява про визнання позову мають бути подані безпосередньо до канцелярії суду.
У зв'язку з тим, що 26.04.2013 позивачем - суб'єктом владних повноважень, на адресу фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 була направлена копія позовної заяви з доданими до неї документами (а.с.3), судом на адресу відповідача, рекомендованим листом була направлена ухвала Луганського окружного адміністративного суду про відкриття скороченого провадження.
На адресу суду надійшло повідомлення про вручення поштового відправлення відповідачу з відміткою «доставлено 13.05.2013 особисто» (а.с.12).
Відповідач у десятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття скороченого провадження, заперечень проти позову та необхідних документів або заяву про визнання позову до суду не подав.
Таким чином, відповідач є належним чином повідомлений про наслідки неподання заперечень проти позову та необхідних документів або заяви про визнання позову до суду.
Розглянувши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Судом встановлено, підтверджується матеріалами справи, що відповідач - ОСОБА_1 зареєстрований Виконавчим комітетом Кіровської міської ради Луганської області як фізична особа-підприємець 05.10.2006 (а.с.4,5-6) та перебуває на обліку у позивача, як платник податків та зборів з 05.10.2006.
Відповідно до п. 2 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування», який діяв до 01.01.2011, платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані своєчасно надавати податковим органам декларації про доходи, інші необхідні відомості для нарахування податків та інших обов'язкових платежів.
Згідно зі ст. 16 Податкового кодексу України, який набрав чинності 01 січня 2011 року, платник податків зобов'язаний:
- вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (п.п. 16.1.2 п. 16.1 ст. 16);
- подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (п.п. 16.1.3 п. 16.1 ст. 16);
- сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (п.п. 16.1.4 п. 16.1 ст. 16).
Відповідно до п.п. 4.1.4 п. 4.1 ст. 4 Закону України від 21 грудня 2000 року № 2181-III «Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами», який діяв до 01.01.2011, податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює:
а) календарному місяцю (у тому числі при сплаті місячних авансових внесків), - протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця;
б) календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі при сплаті квартальних або піврічних авансових внесків), - протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя);
в) календарному року, крім випадків, передбачених підпунктом «г» підпункту 4.1.4 цього пункту, - протягом 60 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) року;
г) календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб (прибуткового податку з громадян), - до 1 квітня року, наступного за звітним.
У відповідності із п. 49.18 ст. 49 Податкового кодексу України податкові декларації, крім випадків, передбачених цим Кодексом, подаються за базовий звітний (податковий) період, що дорівнює:
- календарному місяцю (у тому числі в разі сплати місячних авансових внесків) - протягом 20 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) місяця (п.п. 49.18.1);
- календарному кварталу або календарному півріччю (у тому числі в разі сплати квартальних або піврічних авансових внесків) - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) кварталу (півріччя) (п.п. 49.18.2);
- календарному року, крім випадків, передбачених п.п. 49.18.4 та 49.18.5 цього пункту - протягом 60 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.3);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - до 1 травня року, що настає за звітним (п.п. 49.18.4);
- календарному року для платників податку на доходи фізичних осіб - підприємців - протягом 40 календарних днів, що настають за останнім календарним днем звітного (податкового) року (п.п. 49.18.5).
Згідно з п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» підставою для постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, зокрема є неподання протягом року органам державної податкової служби податкових декларацій, документів фінансової звітності відповідно до закону.
Висновком Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби від 18.04.2013 №540/9/17-375 підтверджується, що відповідач не надавав податкову звітність в податкову інспекцію з моменту реєстрації (а.с.7), заборгованості по платежам в бюджет немає (а.с.8).
Відповідно до п.п. 20.1.12 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України органи державної податкової служби мають право у випадках, встановлених законом, звертатися до суду щодо припинення юридичної особи та підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця, про визнання недійсними установчих (засновницьких) документів суб'єктів господарювання.
Згідно з п. 67.2 ст. 67 Податкового кодексу України органи державної податкової служби в установленому законом порядку мають право звертатися до суду про винесення судового рішення щодо:
- припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- відміни державної реєстрації припинення юридичних осіб або підприємницької діяльності фізичних осіб - підприємців;
- скасування державної реєстрації змін до установчих документів.
Оскільки відповідач, в порушення п. 2 ст. 46 Закону України від 15.05.2003 № 755-IV «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» більше року не подає органам державної податкової інспекції документів фінансової звітності, це є підставою для задоволення позовних вимог Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби та постановлення судового рішення про припинення підприємницької діяльності фізичної особи-підприємця ОСОБА_1.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 17, 18, 94, 158-163, 256 Кодексу адміністративного судочинства України суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Стахановської об'єднаної державної податкової інспекції Луганської області Державної податкової служби до фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 про припинення підприємницької діяльності задовольнити.
Припинити підприємницьку діяльність фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, ідентифікаційний код НОМЕР_1, який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1.
Копію даної постанови направити Виконавчому комітету Кіровської міської ради Луганської області (93800, Луганська область, м. Кіровськ, вул. 23 Партз'їзду, 7) після набрання постановою законної сили.
Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною і підлягає негайному виконанню.
Постанова за результатами скороченого провадження може бути оскаржена сторонами в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку також іншими особами у зв'язку з тим, що суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки.
Строк для подання апеляційної скарги стороною або іншою особою, яка брала участь у справі, обчислюється з моменту отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
У разі оскарження в апеляційному порядку постанови, прийнятої у скороченому провадженні, рішення суду апеляційної інстанції по такій справі є остаточним і оскарженню не підлягає.
Суддя Д.О. Яковлев