Справа № 413/1537/13-ц
Провадження № 2/413/748/13
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
05 квітня 2013 року
Краснолуцький міський суд Луганської області
в складі: головуючого - судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Красний Луч Луганської області цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, третя особа - ОСОБА_3, -
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернулася до суду з позовом, в якому просила стягнути з відповідача аліменти на її користь на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки усіх видів заробітку щомісячно до строку закінчення навчання, посилаючись на те, що з відповідачем вони перебували у зареєстрованому шлюбі. Від цього шлюбу мають повнолітню доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1. Дитина навчається у Вищому професійному училище № 64 м. Красний Луч Луганської області за професією повар, кондитер з 01.09.2010 року по 30.06.2013 року, та їй необхідні кошти для навчання. Відповідач добровільно матеріальної допомоги на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, не надає. Відповідач нікому не сплачує аліменти.
Позивач ОСОБА_1 у судове засідання не з*явилась, але надала суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю. На позовних вимогах наполягає.
Відповідач ОСОБА_2 у судове засідання не з*явився, але надав суду заяву з проханням розглянути справу за його відсутністю. Позовні вимоги визнає.
Третя особа ОСОБА_3 у судове засідання не з*явилась, але надала суду заяву з проханням розглянути справу за її відсутністю. Позовні вимоги підтримує.
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Дослідивши письмові матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Згідно свідоцтва про розірвання шлюбу НОМЕР_1 від 19.08.2008р., виданого відділом РАЦС Краснолуцького МУЮ Луганської області, актовий запис № 326, вбачається, що сторони розірвали шлюб.
Згідно свідоцтва про народження НОМЕР_2 від 27.03.1995р., виданого Широкинською посилковою адміністрацією Сусуманського району, Магаданської області, актовий запис № 9, вбачається що ОСОБА_3 є донькою ОСОБА_2 та ОСОБА_1.
ОСОБА_3 є студентом Вищого професійного училища № 64 м. Красний Луч Луганської області за професією повар, кондитер з 01.09.2010 року по 30.06.2013 року, що підтверджується довідкою від 08.02.2013 за № 73 року, виданої керівництвом училища.
Згідно довідки про склад сім*ї від 20.02.2013 року, виданої ОСББ «Надія 55», повнолітня дитина ОСОБА_3 мешкає з матір*ю ОСОБА_1 за адресою: АДРЕСА_1.
Згідно вищевикладеного, повнолітня дитина відповідача на цей час потребує матеріальної допомоги.
Відповідно до ст. 199 СК України, якщо повнолітній син, донька продовжує навчання та у зв'язку з цим потребує матеріальної допомоги, батьки повинні утримувати його до 23 років за умови, що вони можуть надавати матеріальну допомогу.
Беручи до уваги, що відповідач не надає добровільно позивачу матеріальної допомоги на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання, суд вважає, що відповідач має можливість надавати матеріальну допомогу позивачу на утримання повнолітньої дитини, яка продовжує навчання в розмірі 1/4 частини.
З відповідача також підлягає стягненню судовий збір на користь держави в сумі 214,60 грн.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України суд допускає негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,11,60,79,81,197, 212-215, 367 ЦПК України, ст. ст. 191, 199, 200 СК України, суд -
В И Р І Ш И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання повнолітньої дитини, третя особа - ОСОБА_3, задовольнити.
Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця м. Красний Луч Луганської області, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, аліменти на утримання повнолітньої доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 1/4 частки всіх видів заробітку щомісячно, від дня подання позовної заяви, тобто з 11.03.2013 року, та до закінчення дитиною учбового закладу, тобто до 30.06.2013 року.
Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір в сумі 229,40 грн.
Відповідно до ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення у межах сплати платежу за один місяць.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Луганської області через суд першої інстанції - Краснолуцький міський суд Луганської області шляхом подачі апеляційної скарги на рішення суду протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Головуючий: