Судове рішення #2998287

Справа № 2-1822/08

 

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М  У К Р А Ї Н И

 

м. Ковель                                                                                                     03 жовтня 2008 р.

 

            Ковельський міськрайонний суд Волинської області

         

 у складі : головуючого - судді                                                         Миронюка М.Г.,

                            при секретарі -                                                                  Посполітак Г.О.,

           

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Ковель справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про усунення перешкод у володінні та користуванні належним на праві власності нерухомим майном, -

 

в с т а н о в и в :

 

            ОСОБА_1. звернувся в суд з позовом до ОСОБА_2про усунення перешкод у володінні та користуванні належним на праві власності нерухомим майном, а саме: квартирою АДРЕСА_1

            Свою вимогу позивач обґрунтовує тим, що на підставі договору дарування, укладеного та нотаріально посвідченого 03 березня 1995 року він отримав у власність 19/100 частини житлового будинку поАДРЕСА_1 Ця частина житлового будинку являє собою житлове та допоміжні приміщення однокімнатної квартири № 1. В спірній квартирі на підставі договору найму житла проживала ОСОБА_3 Житловий будинок, в якому знаходиться зазначена квартира рішенням виконавчого комітету Ковельської міської Ради від 12 лютого 1992 року був повернутий його матері - ОСОБА_4, як поновленій в своїх  громадянських правах, відповідно до ст. 5 Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні». 3.11.1994 р. ОСОБА_4 отримала свідоцтво про право власності на будинок АДРЕСА_1         Так як виконкомом Ковельської міської Ради протягом 1992 - 2008 р.р. не було відселено громадян з наданням іншого житла з даного будинку, що належить приватному власнику, він мирився всі ці роки із ситуацією, в якій не міг скористатись правами власника на користування та володіння належною йому квартирою. Наймач квартири ОСОБА_3. проживала там не сплачуючи йому будь-якої компенсації, як власнику, за користування майном, без укладення договору найму (оренди ) нерухомого майна з ним, як власником житла. 27.03.2008 р. ОСОБА_3. померла. Відповідно до ст. 781 ЦК України договір найму приміщення припиняється у разі смерті фізичної особи - наймача.

            Незважаючи на відсутність правонаступництва у відносинах, що стосується прав найму квартири, відповідачка у справі, яка є донькою померлої ОСОБА_3. чинить перешкоди в користуванні належною  йому квартирою.

            Перешкоди полягають у тому, що відповідачка ОСОБА_2. відмовляється звільнити квартиру від речей померлої ОСОБА_3. та повісила на вхідні двері квартири свого замка. Своїми діями відповідачка дає зрозуміти, що має право на його квартиру і не збирається допустити до помешкання її власника.

            В в'язку з цим, позивач ОСОБА_1. просить  зобов'язати ОСОБА_2. усунути перешкоди у здійсненні його прав власника на користування та володіння нерухомим майном - квартирою № 1 по АДРЕСА_1і шляхом звільнення даної квартири від речей померлої ОСОБА_3 та повернення йому цього житлового приміщення  з передачею ключа від квартири № 1 по АДРЕСА_1    Позивач ОСОБА_1. в судовому засіданні свої позовні вимоги підтримав повністю з підстав, викладених в позовній заяві, просить задовольнити його позов повністю.

            Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання не з'явилися, хоча належним чином була повідомлена про час та місце розгляду справи.

            За згодою позивача ОСОБА_1. справа розглядалась в заочному провадженні.

            Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1., свідків ОСОБА_5., ОСОБА_6. та дослідивши письмові докази по справі, прийшов до висновку, що позов ОСОБА_1. до ОСОБА_2про усунення перешкод у володінні та користуванні належною йому квартирою АДРЕСА_1 підлягає до повного задоволення.

            Як вбачається із матеріалів справи, позивач ОСОБА_1. є власником 19/100 частин  житлового будинку АДРЕСА_1           Дана обставина стверджується договором дарування від 3.03.1995 р. між ОСОБА_4 та ОСОБА_1. Згідно цього договору ОСОБА_1. став власником 19/100 частин, і у власність йому перейшли: коридор 1-1 площею 4,6 м2 , кухня 1-2 площею 10,0 м2 , кімнати 1-3 площею 17,3 м2  і вхідні східці.

            Будинок АДРЕСА_1на момент укладення зазначеного договору дарування згідно свідоцтва на право особистої власності на житловий будинок від 3 листопада 1994 р. належав ОСОБА_4      Із довідки РЖКП № 2 вбачається, що в квартирі АДРЕСА_1, як квартиронаймач проживала ОСОБА_3

            Згідно рішення Ковельського міськрайонного суду від 2 листопада 2005 р. ОСОБА_3. виселено з однокімнатної квартири № 1 загальною площею 31,9 м2 , житловою - 17,3 м2  по АДРЕСА_1 з наданням іншого житла.

            Згідно довідки відділу реєстрації актів цивільного стану по м.Ковелю Ковельського міськрайонного управління юстиції від 29.05.2008 р. ОСОБА_3 померла 27 березня 2008 р..

            Згідно показів свідків ОСОБА_6. та ОСОБА_5. вбачається, що дочка померлої ОСОБА_2повісила на двері свій замок та перешкоджає позивачу у володінні та користуванні належною йому квартирою.

            На попередньому розгляді справи ОСОБА_2. не надала суду документів, які давали б їй право користуватися квартирою АДРЕСА_1 після смерті своєї матері ОСОБА_3., оскільки та в зазначеній квартирі проживала на підставі договору найму, і дане житло не є її власністю, а тому ОСОБА_2. не може претендувати на дану квартиру, і ,як спадкоємиця померлої, повинна усунути перешкоди у здійсненні прав власника цієї квартири ОСОБА_1. на її користування та володіння.

            Відповідно до ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.

            Згідно ст.321 ЦК України право власності є непорушним, ніхто не може бути обмеженим у його здійсненні.

            Відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпорядження своїм майном.

            Таким чином, суд вважає, що позов ОСОБА_1. до ОСОБА_2про усунення перешкод у володінні та користуванні належного йому на праві власності квартирою АДРЕСА_1 підлягає до задоволення.

 

            Керуючись ст.ст. 10,60,212,213,214,215,218,224 - 228 ЦПК України, на підставі ст.ст. 319,321,391 ЦК України, суд, -

 

В  И  Р  І  Ш  И  В  :

 

            Позов ОСОБА_1 задовольнити повністю.

 

            Зобов'язати ОСОБА_2 усунути перешкоди у здійсненні прав власника ОСОБА_1 на користування та володіння нерухомим майном - квартирою АДРЕСА_1 шляхом звільнення даної квартири від речей померлої ОСОБА_3 та повернення цього житлового приміщення власнику -  ОСОБА_1 з передачею йому ключа від квартири АДРЕСА_1

 

            Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача ОСОБА_2

            Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

            Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Волинської області шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня його проголошення та подачі апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подачі заяви про апеляційне оскарження, або в порядку передбаченому ч.4 ст. 295 ЦПК України.

 

 

Головуючий                                                                         

 

 

  • Номер: 6/727/193/17
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-1822/08
  • Суд: Шевченківський районний суд м. Чернівців
  • Суддя: Миронюк М.Г.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Виконання рішення
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 17.11.2017
  • Дата етапу: 06.12.2017
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація