Справа № 413/3005/13-к
Провадження № 1-кп/413/185/13
В И Р О К
Іменем України
13 травня 2013 року
Краснолуцький міський суд Луганської області
у складі: головуючого судді Бєляєвої Л.О.,
при секретарі Дворових Т.В.,
за участю прокурора
прокуратури
м. Красний Луч Касяненко А.І.,
потерпілої ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду в м. Красний Луч Луганської області кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12013030210001306 від 03 квітня 2013 року, за обвинуваченням:
ОСОБА_3,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Софіївка Луганської області, росіянина, громадянина України, освіта середня, не одруженого, не працюючого, раніше не судимого, мешкає за адресою: АДРЕСА_1
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.164 КК України , -
В с т а н о в и в:
Згідно рішення Краснолуцького міського суду від 31.03.2011 року № 2-771/2011 ОСОБА_3 зобов*язаний виплачувати на користь ОСОБА_2, яка у зв*язку із заміжжям 11.10.2012 року змінила прізвище на ОСОБА_2, аліменти на утримання сина - ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4 у розмірі ? частки усіх видів доходу заробітку щомісячно, починаючи з 01.03.2011 року і до повноліття дитини. Проте ОСОБА_3 маючи реальну можливість для виконання рішення суду в повному обсязі, оскільки є здоровою, працездатною людиною, не вживає заходів до працевлаштування, постановки на облік до Краснолуцького міського центру зайнятості як шукаючого роботу. В період часу з 2011 року по 2012 рік сплачував аліменти не регулярно і не в повному обсязі.
Так, маючи зобов*язання з виплати аліментів у березні 2011 року в сумі 478 грн., вказану суму не сплатив. У період з квітня 2011 року по грудень 2011 року маючи зобов*язання на виплату аліментів в сумі 478 грн /всього в сумі 4302 грн/ виплатив лише 2000 грн:
за квітень 2011 року - 200грн., за травень 2011 року 200 грн.,червень 2011 року -200 грн., липень 2011 року -200 грн., серпень 2011 року -200 грн., вересень 2011 року -200 грн., жовтень 2011року -200 грн., листопад 2011 року - 200 грн., за грудень 2011 року-200 грн.
У період з січня 2012 року по лютий 2012 року маючи зобов*язання на щомісячну виплату аліментів в сумі 478 грн. /усього в сумі 956 грн/ виплатив лише 200 грн./за січень 2012 року -200 грн.,/
У період з березня 2012 року по лютий 2012 року, маючи зобов*язання на щомісячну виплату аліментів в сумі 696 грн /всього в сумі 6960/ виплатив лише 800 грн. - /за березень 2012 року-200грн.,квітень 2012 року 200 грн.,травень 2012 року 200 грн., липень 2012 року -200 грн./
З серпня 2012 року до березня 2013 року аліменти не виплачував взагалі. В наслідок умисних дій ОСОБА_3 щодо злісного ухилення від сплати аліментів згідно довідки розрахунку відділу Державної виконавчої служби Краснолуцького міського управління юстиції № 8028/16 від 25.04.2013 року,заборгованість ОСОБА_3 по аліментам станом на 01.04.2013 року складає 11784 грн.00 коп.
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_3 свою вину у скоєні злочину визнав повністю. Пояснив, що з дат він нічого не пам*ятає. В шлюбі перебував з ОСОБА_2, про що шкодує, до якого часу - не пам*ятає. Від цього шлюбу є дитина син -ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_4. Йому відомо,що з нього були стягнуті аліменти. Коли - рік не пам*ятає. Офіційно не працював. Виконавчий лист на підприємство не направлявся. З сумою заборгованості згоден. У нього не було можливості сплачувати аліменти, не було роботи. До центру зайнятості на облік не узяли. З серпня 2012 року взагалі не було роботи, тому й перестав платити. На утриманні має співмешканку ОСОБА_8 та двох її дітей. У скоєному щиро кається.
В судовому засіданні потерпіла ОСОБА_2 пояснила, що в шлюбі вони прожили 8 років. З 2003 року по 2010 рік. 31.12.2010 року він пішов, а вона залишилась сама з трьома дітьми. За рішенням суду аліменти стали стягувати з березня 2011 року.
ОСОБА_3 був у суді. Він ніде не працював на час стягнення аліментів. Він за станом здоров*я -здорова людина. Він працював на копанках. Купив мотоцикл. Причин не платити аліменти не було. Мешкає з ОСОБА_8, часто розходяться. Просить суд призначити покарання -позбавлення волі.
Відповідно до ч.3 ст.349 КПК України, за згодою учасників судового провадження, судом визнано недоцільним дослідження доказів стосовно тих фактичних обставин справи, які правильно розуміють обвинувачений, інші учасники судового провадження, і які ніким не оспорюються. Тому суд обмежив дослідження доказів допитом обвинуваченого і потерпілої та дослідженням тих матеріалів кримінального провадження, що характеризують особу обвинуваченого. При цьому суд роз'яснив обвинуваченому та іншим учасникам судового провадження, що в такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати визнані ними фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
За таких обставин суд прийняв рішення про проведення скороченого судового розгляду.
Оцінивши докази, які є в матеріалах кримінального провадження, як з точки зору допустимості, так і з точки зору достовірності, суд приходить до висновку, що вина обвинуваченого ОСОБА_3 в судовому провадженні доведена повністю у встановленому судом обсязі, а вчинений ним злочини правильно кваліфіковано органами досудового слідства і він має всі ознаки злочину, передбаченого ч.1 ст.164 КК України - як злісне ухилення від сплати встановлених рішенням суду коштів на утримання дітей/аліментів/. Зіставивши ознаки злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, і встановлені судом ознаки злочинного діяння, вчиненого ОСОБА_3 суд дійшов до висновку про те, що вони відповідають один одному.
Визначаючи вид та міру покарання обвинуваченому ОСОБА_3 суд керується ст.65 КК України, і враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, та обставини що пом*якшують і обтяжують покарання.
Судом враховані обставини вчинення злочину та його наслідки, дані про особу обвинуваченого, встановлено, що ОСОБА_3 раніше до кримінальної відповідальності не притягався, має постійне місце проживання, за місцем проживання характеризується позитивно, неодружений, не працюючий /відомостей щодо офіціального працевлаштування суду не надав/, на диспансерному обліку у лікаря психіатра і у лікаря нарколога не перебуває.
Відповідно до ст.66 КК України обставиною, яка пом*якшує покарання обвинуваченому, суд вважає щире каяття у скоєному.
Відповідно до ст.67 КК України обставин, які обтяжують покарання обвинуваченому, суд не вбачає.
Отже, враховуючи тяжкість злочину, особу винного та інші обставини справи, суд дійшов до висновку про можливість призначення обвинуваченому ОСОБА_3 покарання, необхідного й достатнього для його виправлення та попередження вчинення ним нових злочинів, у виді обмеження волі на певний строк, без відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75, 76 КК України.
Судових витрат не має. Цивільний позов не заявлявся. Речових доказів не має.
Керуючись ст. 368,370,371,374,376 КПК України, суд
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_3 визнати винним у пред'явленому йому обвинуваченні у вчиненні ним злочину, передбаченого ч. 1 ст. 164 КК України, та призначити йому покарання
за ч.1 ст.164 КК України у виді обмеження волі на строк 2 роки.
Звільнити засудженого ОСОБА_3 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк тривалістю 3 роки, на підставі ст. 75 КК України, якщо він протягом визначеного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов'язки, передбачені ст. 76 КК України:
1) не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції;
2) повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання;
3) періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчу інспекцію.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду Луганської області протягом тридцяти днів з дня його проголошення шляхом подачі апеляційної скарги через Краснолуцький міський суд Луганської області, який ухвалив вирок.
Вирок суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого КПК України, якщо таку скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копія вироку негайно після його проголошення вручається обвинуваченому та прокурору.
Копія вироку не пізніше наступного дня після ухвалення надсилається учаснику судового провадження, який не був присутнім в судовому засіданні.
Головуючий суддя: Л.О.Бєляєва
.