Судове рішення #29930757

2/258/1419/13

258/2987/13-ц



Кіровський районний суд м. донецька

РІШЕННЯ

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И


22 травня 2013 року Кіровський районний суд м. Донецька


в складі головуючої судді Кицюк В.С.,

при секретарі Закутнєві А.В.,

за участю: позивача ОСОБА_1,

відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Донецьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на дружину, -


В С Т А Н О В И В:


Позивач звернулася до суду з позовом до відповідача про стягнення аліментів на її утримання до досягнення трирічного віку дитиною, в розмірі 1/4 частини від заробітку (доходу) щомісяця, посилаючись на те, що перебуває в зареєстрованому шлюбі з відповідачем з 30.04.2011р., від якого мають малолітню дочку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, але відповідач залишив сім'ю, не надає коштів на утримання їх дитини. Вона ж сама знаходиться у відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. Дитина проживає разом із нею і знаходиться на її повному утриманні.

В судовому засіданні позивач позов підтримала та зазначила, що на час розгляду даного позову шлюб між нею та відповідачем розірвано та винесено рішення про стягнення з відповідача 1/4 частини з усіх видів його заробітку, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Одночасно погодилася із тим, що не буде заперечувати, якщо позивач буде сплачувати їй 1/8 частину від свого заробітку на її утримання до досягнення дочкою трьох років, оскільки вона не працює, займається виключно вихованням дитини, яка з травня місяця 2013 року хоча і пішла до дитячого садочку, але лише на 2 години в день, щоб пристосуватися до дитячого колективу і взагалі знаходження якийсь час без матері, тому що із часу свого народження вони постійно разом. Також позивач висловила хвилювання через те, що якщо вона піде працювати і буде залишати дитину в саду на цілий день, то це негативно відобразиться на здоров'ї дитини і вона може захворіти. Свій стан здоров`я оцінила як задовільний.

Відповідач в судовому засіданні частково визнав позов, пояснивши, що загалом не проти утримувати колишню дружину, але не погоджується із зазначеною нею 1/4 частиною в позові, додає, що не заперечує проти стягнення з нього 1/12 частини від його заробітку (доходу) щомісяця. Зазначив, що він на свій стан здоров'я не скаржиться, офіційно працевлаштований, має постійний заробіток. Між тим, інших неповнолітніх дітей не має, хоча і проживає з непрацездатними батьками, там же проживає і його сестра, яка працює і також може надавати їм матеріальну допомогу.

Суд, вислухавши пояснення сторін, з'ясувавши обставини справи, дослідивши письмові докази по справі, прийшов до висновку, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі із 30.04.2011 року по 25.04.2013 року, від якого мають малолітню дочку, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає із матір'ю (а.с. 4, 5, 7, 30).

Відповідач проживає із своїми непрацездатними батьками, повнолітньою сестрою та племінником. Інших неповнолітніх дітей не має. З лютого 2013 року працює начальником інформаційно-обчислювального центру у ПТ «ПП «Ера-Дон і компанія «Ваш ломбард», де має оклад в 2500 грн. на місяць (а.с. 34).

Згідно ст. 75 СК України дружина, чоловік повинні матеріально підтримувати один одного. Право на утримання (аліменти) має той із подружжя, який є непрацездатним, потребує матеріальної допомоги, за умови, що другий із подружжя може надавати матеріальну допомогу. Один із подружжя є таким, що потребує матеріальної допомоги, якщо заробітна плата, пенсія, доходи від використання його майна, інші доходи не забезпечують йому прожиткового мінімуму, встановленого законом.

Згідно ст. 84 СК України дружина має право на утримання від чоловіка під час вагітності. Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка-батька дитини до досягнення дитиною трьох років. Право на утримання вагітна дружина, а також дружина, з якою проживає дитина, має незалежно від того чи вона працює та незалежно від її матеріального становища, за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу.

Крім того, частина 6 ст. 84 СК України містить імперативне правило про те, що право на утримання, зокрема, дружина, з якою проживає дитина, має і в разі розірвання шлюбу.

Згідно ст. 77 СК України утримання одному з подружжя надається другим із подружжя у натуральній або грошовій формі за їхньою згодою. За рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі. Аліменти сплачуються щомісячно.

Статтею 80 СК України передбачено, що аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого з подружжя і (або) у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів одному з подружжя суд визначає з урахуванням можливості одержання утримання від повнолітніх дочки, сина, батьків та з урахуванням інших обставин, що мають істотне значення.

Згідно ст. 79 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

В даному випадку норми закону передбачають право дружини або колишньої дружини, з якою проживає малолітня дитина, на утримання від чоловіка або колишнього чоловіка-батька дитини до досягнення дитиною трьох років, і з моменту пред'явлення позову. Малолітня дитина сторін по справі проживає з позивачем, яка не працює, доглядає доньку, яка перебуває на її утриманні, відповідач проживає окремо, матеріальної допомоги не надає ні дитині, ні позивачу як колишній дружині, тому з нього повинні стягуватися аліменти в судовому порядку, і в розмірі 1/10 частини усіх видів заробітку (доходу) до досягнення дочкою - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьохрічного віку щомісяця, виходячи з конкретних обставин справи, матеріального становища сторін.

Стягнення аліментів слід проводити з 21.03.2013 р., з моменту подачі позову.

В силу ст. 367 ЦПК України рішення суду про стягнення аліментів у межах за один місяць підлягає негайному виконанню.

Відповідно до ст. 88 ЦПК України, Закону України «Про судовий збір» з відповідача на користь держави підлягають стягненню витрати по справі в розмірі 229 грн. 40 коп., понесені судом по предмету спору про стягнення аліментів, оскільки позивач при подачі позову до суду по закону була звільнена від сплати судового збору.


На підставі викладеного, керуючись ст.ст.75, 77, 79, 80, 84 СК України, ст.ст. 10, 60, 88, 212, 214, 215, 367 ЦПК України, суд -


В И Р І Ш И В:


Позовну заяву ОСОБА_1 - задовольнити частково.


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1, уродженця м. Донецька, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання як колишньої дружини до досягнення малолітньою дочкою ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, трьох років, - до ІНФОРМАЦІЯ_3, у розмірі 1/10 частини всіх видів його заробітку (доходу), щомісячно, починаючи з 21.03.2013 р.


Стягнення аліментів з ОСОБА_2 на утримання ОСОБА_1 як колишньої дружини у межах суми платежу за один місяць підлягає негайному виконанню.


Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, ІНН НОМЕР_1, уродженця м. Донецька, який проживає за адресою: АДРЕСА_1, на користь держави судові витрати по справі в сумі 229 (двісті двадцять дев'ять) гривень 40 копійок.


Рішення може бути оскаржено до Апеляційного суду Донецької області через Кіровський районний суд м. Донецька шляхом подання протягом десяти днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.




Суддя В.С. Кицюк




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація