№1-140
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 грудня 2007 року місто Київ
Військовий місцевий суд Київського гарнізону в складі: головуючого - судді підполковника юстиції ВЕРЛАНОВА С.М., при секретарі СІРЕНЧЕНКО В.В., за участю військового прокурора Центрального регіону України генерал-майора юстиції ЛУЗАНА Л.А., захисника підсудного - адвоката ОСОБА_2, потерпілого ОСОБА_3, у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду розглянув кримінальну справу за обвинуваченням військовослужбовця Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України
солдата ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у місті Харкові, українця, громадянина України, з середньо-технічною освітою, не одруженого, не судимого, водія транспортного відділення взводу забезпечення, призваного на військову службу у листопаді 2006 року Куп'янсько-Шевченківсько - Дворічанським ОМВК Харківської області, -у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України. Судовим слідством військовий місцевий суд
ВСТАНОВИВ:
20 жовтня 2007 року, близько 22 години 30 хвилин, після команди „відбій", в спальному приміщенні Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України, ОСОБА_1, будучи невдоволеним тим, що ОСОБА_3 на його прохання відмовився встати з ліжка та прибирати спальне приміщення, за відсутності між ними відносин підлеглості, застосував щодо ОСОБА_3 проти його волі прийом рукопашного бою, а саме, схопив потерпілого руками за плечі та повалив його через себе на підлогу, заподіявши останньому закритий перелом акроміального кінця лівої ключиці, тобто середньої тяжкості тілесне ушкодження, яке потягло розлад здоров'я терміном понад 21 день. В зв'язку з отриманою травмою, ОСОБА_3 з 21 по 25 жовтня 2007 року знаходився на стаціонарному лікуванні у Головному військовому клінічному госпіталі Міністерства оборони України, а з 25 жовтня по 8 листопада цього ж року - у військовій частині А-2923.
Своїми діями ОСОБА_1 порушив вимоги ст. ст. 11, 49, 50 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарного статуту Збройних Сил України, які зобов'язують військовослужбовців у відносинах між собою додержуватися правил військової ввічливості, проявляти взаємну повагу та витримку, показувати приклад дисциплінованості, не принижувати честь та гідність інших військовослужбовців і не допускати негідних вчинків.
Допитаний у судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у пред'явленому обвинуваченні визнав повністю і дав показання, які за своїм змістом відповідають викладеним вище обставинам вчинення ним злочину, пояснивши, що він дійсно 20 жовтня 2007 року, біля 22 години 30 хвилин, після команди „відбій" звернувся до ОСОБА_3, який лежав у ліжку, з проханням встати та прибирати спальне приміщення, однак останній відмовився, продовжуючи відпочивати. Будучи цим невдоволеним, він, ОСОБА_1, зірвав з ОСОБА_3 одіяло та посунув його за ноги з ліжка, після чого останній піднявся. Як далі пояснив підсудний, бажаючи ОСОБА_3 провчити, він вирішив застосувати щодо нього прийом рукопашного бою, в зв'язку з чим, на його, ОСОБА_1, вимогу ОСОБА_3 поклав йому руки на плечі, після чого, він, ОСОБА_1, поклав руки ОСОБА_3 на плечі. При цьому, намагаючись підсікти праву ногу ОСОБА_3 своєю правою ногою, у нього, ОСОБА_1, в цей час підсковзнулась на підлозі ліва нога, в зв'язку з чим, він коліном правої ноги зробив упор в живіт ОСОБА_3 і, падаючи на спину, перекинув останнього через себе. Внаслідок цього ОСОБА_3 впав на підлогу та повідомив, що в нього сильно болить ліва рука. Як далі показав підсудний, особистих рахунків з ОСОБА_3 він не мав, у відносинах підлеглості з ним не знаходився.
Крім особистого визнання вина підсудного ОСОБА_1 у порушенні статутних правил взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, що виявилося в заподіянні потерпілому середньої тяжкості тілесних ушкоджень, підтверджується зібраними по справі доказами, які підсудний та інші учасники судового розгляду не оспорюють і підтримують в повному обсязі. За клопотанням державного обвинувача, яке підтримане іншими учасниками процесу, судове слідство було проведене відповідно до вимог ч.3 ст.299 КПК
2 України. При цьому, учасникам судового розгляду судом було роз'яснено, що у цьому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати вищезазначені фактичні обставини справи в апеляційному порядку.
Військово-лікарською комісією підсудний ОСОБА_1 визнаний здоровим та придатним до військової служби .
Отже, дії ОСОБА_1, який, будучи військовослужбовцем строкової служби, порушив статутні правила взаємовідносин між військовослужбовцями за відсутності відносин підлеглості, що виразилося в заподіянні ОСОБА_3 середньої тяжкості тілесних ушкоджень, суд кваліфікує за ч.2 ст. 406 КК України.
При призначенні підсудному ОСОБА_1 покарання суд враховує те, що він розкаявся у вчиненому, добровільно відшкодував потерпілому завдані матеріальні збитки і моральну шкоду, а також відшкодував витрати, понесенні медичними закладами, у зв'язку з лікуванням потерпілого, раніше ні в чому осудному замічений не був, до призову на службу займався суспільно - корисною працею і характеризувався позитивно, під час проходження служби характеризується посередньо, до кримінальної відповідальності притягається вперше. Крім того, суд приймає до уваги необережне ставлення підсудного до наслідків, а також те, що він діяв з невірно зрозумілих інтересів служби.
Враховуючи обставини вчинення ОСОБА_1 злочину та наведені обставини, що пом'якшують покарання, з урахуванням особи винного, суд вважає можливим застосувати до підсудного мінімальне за видом покарання, передбачене санкцією ч. 2 ст. 406 КК України, оскільки на думку суду, його виправлення та перевиховання можливе без ізоляції від суспільства в умовах військового колективу.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 299, 323, 324, 325, 332 КПК України, військовий місцевий суд Київського гарнізону
ПРИСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 406 КК України, на підставі якої застосувати до нього тримання у дисциплінарному батальйоні на строк 8 (вісім) місяців.
Строк відбування покарання засудженому ОСОБА_1. рахувати з 19 грудня 2007 року.
Запобіжний захід засудженому ОСОБА_1. - нагляд командування Центру забезпечення службової діяльності структурних підрозділів Міністерства оборони України скасувати і до набрання вироком законної сили утримувати його на гауптвахті Центрального управління Військової служби правопорядку у місті Києві та Київської області.
Арешт накладений на майно засудженого ОСОБА_1. скасувати.
Вирок може бути оскарженим і на нього може бути внесене подання прокурора в апеляційному порядку до військового апеляційного суду Центрального регіону через військовий місцевий суд Київського гарнізону протягом 15 діб з моменту його проголошення.
- Номер: 1/2407/1873/11
- Опис:
- Тип справи: на кримінальну справу (кримінальне провадження), скаргу приватного обвинувачення
- Номер справи: 1-140
- Суд: Новоселицький районний суд Чернівецької області
- Суддя: Верланов С.М.
- Результати справи:
- Етап діла: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 01.08.2011
- Дата етапу: 08.08.2011