Судове рішення #29929377

Справа № 261/2915/13-ц

Провадження № 2/261/1138/13


Р І Ш Е Н Н Я

І м е н е м У к р а ї н и


м. Донецьк 22 травня 2013 р.


Петровський районний суд м. Донецька в складі: головуючого - суддя Висоцька Г.В., при секретарі Крутась Я.С., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовною заявою

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною шестирічного віку, стягнення додаткових витрат на лікування дитини, -


В с т а н о в и в :


Позивач звернулась до суду із позовною заявою про стягнення аліментів з відповідача на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який в теперішній час проживає разом з нею. Матеріальне положення позивача дуже важке, оскільки в даний час вона доглядає малолітню дитину, в зв'язку з чим не може працювати, а відповідач не надає ніякої матеріальної допомоги, тому просить стягнути з відповідача аліменти на утримання дитини в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, аліменти на її утримання в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів до досягнення дитиною шестирічного віку. Крім того, дитина має інвалідність за діагнозом цукровий діабет 1-го типу, в зв'язку з чим потребує додаткових витрат на лікування, тому також просить стягнути з відповідача додаткові витрати, пов'язані з лікуванням дитини у розмірі 500 грн. щомісячно.


Позивач в судове засідання не з'явилася, надала суду заяву, в якій підтримує позовні вимоги та просить розглянути справу у її відсутність.


Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання повторно не з'явився, про явку до суду був повідомлений належним чином, тому суд, у відповідності до ст. 224 ЦПК України, вважає за можливе розглянути справу заочно у його відсутність. Позивач проти цього не заперечує.


Дослідивши в судовому засіданні матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з наступних підстав.


Згідно із ст. 180 Сімейного Кодексу України батьки повинні утримувати дитину до досягнення нею повноліття.


Згідно із ст. 181 Сімейного Кодексу України, рішенням суду кошти на утримання дитини присуджуються в долі від доходу його матері чи батька.


Відповідно до ч. 3 ст. 84 Сімейного Кодексу України якщо дитина має вади фізичного або психічного розвитку, дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка до досягнення дитиною шести років.

З медичного висновку № 46 на дитину-інваліда до 18 років вбачається, що дитина - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, є інвалідом із захворювання: «Ураження внутрішніх органів».


Згідно до ч. 1 ст. 185 Сімейного Кодексу України той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на дитину, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на дитину, що викликані особливими обставинами (розвитком здібностей дитини, її хворобою, каліцтвом тощо).


В судовому засіданні встановлено, що сторони від шлюбу мають неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає разом з позивачем, оскільки в теперішній час сторони припинили шлюбні стосунки та проживають окремо. Відповідач матеріальну допомогу на утримання дитини не надає. Матеріальне положення позивача дуже важке, оскільки в даний час вона доглядає малолітню дитину, в зв'язку з чим не може працювати. Дитина хворіє, має інвалідність за діагнозом цукровий діабет 1-го типу, тому потребує додаткових витрат на лікування.


Встановлюючи розмір аліментів, які підлягають стягненню з відповідача, суд враховує матеріальне становище сторін і приходить до переконання в тому, що на користь позивача з відповідача необхідно стягнути аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку; на утримання позивача необхідно стягнути аліменти з відповідача в розмірі 1/6 частини всіх видів його доходів щомісячно до досягнення дитиною шестирічного віку, оскільки саме такий розмір аліментів буде відповідати принципу розумності і справедливості, також необхідно стягнути з відповідача додаткові витрати, пов'язані з лікуванням дитини у розмірі 500 грн. щомісячно.


Згідно із ст. ст. 79, 88 ЦПК України, ст. 4 Закону України «Про судовий збір» з відповідача в прибуток держави слід стягнути судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.


На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 84, 180-183, 185 Сімейного Кодексу України, ст. ст. 213-215 ЦПК України суд, -

В и р і ш и в :


Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, стягнення аліментів на утримання дружини до досягнення дитиною шестирічного віку, стягнення додаткових витрат на лікування дитини - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів його доходів щомісячно, але не менше ніж 30 % прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи стягнення з 13 травня 2013 року і до повноліття дитини.


Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 аліменти на її утримання в розмірі 1/6 частини всіх видів його доходів щомісячно до досягнення неповнолітнім сином ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 шестирічного віку, починаючи стягнення з 13 травня 2013 року і до ІНФОРМАЦІЯ_2.


Стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 додаткові витрати пов'язані з лікуванням дитини у розмірі 500 грн. щомісячно.


Стягнути з ОСОБА_2 в прибуток держави судовий збір в розмірі 229 грн. 40 коп.


Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в апеляційний суд Донецької області протягом 10 днів з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.



Суддя: Г.В. Висоцька.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація