Справа № 587/1184/13-ц
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 травня 2013 року Сумський районний суд Сумської області під головуванням судді Клочко Б.М., при секретарі Скрипка-Соіна О.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Суми цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів
ВСТАНОВІИВ:
Позивачка звернулася до суду з даним позовом мотивуючи його тим, що в 2008 році вона зареєструвала шлюб з відповідачем і в них народився син ОСОБА_3. Через постійні непорозуміння в сім`ї, різні погляди на життя, сім`я розпалася, відповідач не бажає забезпечувати сім`ю матеріально. Позивачка вважає, що сім'я розпалася остаточно, а тому просить суд розірвати шлюб. Так як відповідач являється батьком дитини, повинен матеріально забезпечувати її, але він в добровільному порядку не надає коштів на утримання сина, то позивачка просить стягнути з нього аліменти в примусовому порядку.
Позивачка в судовому засіданні позов підтримала в повному обсязі в частині розірвання шлюбу, просить не надавати строк на примирення а також суду пояснила, що вона згодна на аліменти в сумі меншій ніж заявлено в позові.
Відповідач в судовому засіданні позов визнав частково та суду пояснив, що він намагався зберегти шлюб, дружина йому зраджувала, але заради дитини він хоче зберегти сім'ю. Аліменти на дитину він згоден платити, але сума в 700,00 гривень занадто велика, згоден на меншу суму.
Вислухавши пояснення сторін, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню, виходячи із слідуючого.
В суді встановлено, що 02 серпня 2008 року позивачка зареєструвала шлюб з відповідачем у виконавчому комітеті В.Чернеччинської сільської ради Сумського району, актовий запис № 04 (а.с. 4). Від шлюбу сторони мають сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с. 5). Оскільки в сім`ї у зв`язку за відсутністю взаєморозуміння часто виникають суперечки, відповідач не займається вихованням дитини, тому позивачка вважає, що сім'я розпалася остаточно, на даний час сторони мешкають окремо.
Позивачка займається вихованням дитини, яка знаходиться на її утриманні і не має можливості належним чином утримувати дитину, а відповідач в добровільному порядку не надає коштів на утримання сина, хоча він є працездатним, працює водієм в службі таксі, має задовільний стан здоров'я, інших неповнолітніх дітей не має, а тому повинен сплачувати аліменти на утримання дитини до досягнення нею повноліття.
Оскільки відповідач є батьком дитини і відповідно до законодавства повинен надавати кошти на утримання дитини до досягнення нею повноліття, з нього, враховуючи його матеріальний стан, на користь позивачки необхідно стягнути аліменти на сина в твердій грошовій сумі по 450,00 гривень щомісячно, до повноліття дитини.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 104, 105, 110, 112, 180, 182 Сімейного кодексу України, ст. ст. 10, 60, 212-215 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити частково.
Розірвати шлюб між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, зареєстрований 02 серпня 2008 року у виконавчому комітеті В.Чернеччинської сільської ради Сумського району Сумської області, актовий запис № 04.
Змінити прізвище позивачки з ОСОБА_1 на дівоче - ОСОБА_1.
Стягувати з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця і мешканця АДРЕСА_1, ІПН НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1 кошти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в твердій грошовій сумі по 450,00 гривень, щомісячно, до його повноліття, починаючи стягнення з 13 травня 2013 року.
В порядку ст. 367 ЦПК України допустити негайне виконання рішення.
Стягнути з ОСОБА_2 229,40 гривень судового збору на користь держави з зарахуванням до спеціального фонду державного бюджету України.
Апеляційна скарга на рішення суду може бути подана протягом десяти днів після проголошення рішення до апеляційного суду Сумської області через Сумський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку апеляційну не було подано.
Суддя Б. М. Клочко