Судове рішення #29901
Справа № 22а-160 2006р

Справа № 22а-160 2006р.                             Головуючий у 1 інстанції Кихтюк Р.М.

Категорія                                                                    Доповідач Александрова М.А.

УХВАЛА ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

2006 року червня 8 дня                                                                          місто Луцьк

Колегія суддів  судової палати у  цивільних  справах  апеляційного  суду Волинської області в складі:

головуючого - судді Александрової М.А.

суддів Шевчук Л.Я., Матвієнко Н.В.

при секретарі Гордійчук І.В. розглянула у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Державної податкової адміністрації України і Луцької об'єднаної державної податкової інспекції про визнання дій неправомірними за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на постанову Луцького міськрайонного суду від 7 квітня 2006 року.

Особи, які беруть участь у справі: позивач - ОСОБА_1,

відповідачі   -  Державна   податкова   адміністрація   України,   Луцька  об'єднана державна податкова інспекція,

представники   відповідача   -   Мельничук   Максим   Володимирович,       Таран Олександр Павлович.

Колегія суддів

ВСТАНОВИЛА:

В апеляційній скарзі позивач ОСОБА_1 просила скасувати постанову Луцького міськрайонного суду від 7 квітня 2006 року в частині відмови їй в позові до Луцької ОДПІ про зобов'язання поставити відмітку в паспорті про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Зазначеною постановою суду першої інстанції частково задоволено позов ОСОБА_1 - зобов'язано Державну податкову адміністрацію України виключити з Державного реєстру фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів ідентифікаційний номер ОСОБА_1 та загальні відомості про неї: прізвище, ім'я та по-батькові, дату народження, місце проживання, місце основної роботи, види сплачуваних податків та інших обов'язкових платежів та зберегти за нею раніше встановлену форму обліку платника податків та інших обов'язкових платежів. В позові до Луцької ОДПІ про зобов'язання поставити в паспорті відмітку про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера відмовлено.

Позивач вважає, що судом першої інстанції допущене порушення норм' матеріального права, оскільки Законом України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» не передбачене подання до податкового органу заяви за формою № В2, в якій зазначаються дані про особу, а затверджений Державною податковою адміністрацією України і Міністерством внутрішніх    справ України 19.10.2004 року Порядок унесення відмітки  до  паспорта  громадянина  України  щодо  ідентифікаційного  номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів суперечить Законові. Просила позивач ухвалити нову постанову про задоволення її вимог.

Представник відповідача - Луцької ОДПІ - Таран О.П. апеляційну скаргу не визнає. Вважає, що проставлення відмітки в паспорті позивача ОСОБА_1 про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера має бути здійснене згідно з Порядком унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів. Такий порядок не обмежує прав позивача.

Колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу позивача слід залишити без задоволення, а постанову суду першої інстанції - без змін з наступних підстав.

Відповідно до ст.1 ч.2 Закону України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» для осіб, які через свої релігійні або інші переконання відмовляються від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомляють про це відповідні державні органи, зберігаються раніше встановлені форми обліку платників податків та інших обов'зкових платежів. У паспортах зазначених осіб робиться відмітка про наявність у них права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера.

Згідно ст.3 вказаного Закону Державний реєстр складається з інформаційного фонду, що міститься у базах даних ДПА України, державних податкових інспекцій в областях, районах, містах і районах у містах. До інформаційного фонду включаються, крім ідентифікаційних номерів фізичних осіб-платників податків та інших обов'язкових платежів, прізвище, ім'я та по-батькові особи, дата народження, місце народження, місце проживання, місце основної роботи, види сплачуваних податків та інших обов'язкових платежів.

Отже, оскільки позивач за своїми релігійними переконаннями відмовляється від ідентифікаційного номера, то вона має право і на виключення з інформаційного фонду Державного реєстру інформації про неї.

Порядок унесення відмітки до паспорта громадянина України щодо ідентифікаційного номера фізичної особи - платника податків та інших обов'язкових платежів затверджено спільним наказом Державної податкової адміністрації України та Міністерства внутрішніх справ України № 602/1226 від 19 жовтня 2004 року та зареєстровано в Міністерстві юстиції 20 жовтня 2004 року № 1345/9944.

Цей Порядок розроблений згідно із Законом України «Про Державний реєстр фізичних осіб - платників податків та інших обов'язкових платежів» та постановою Верховної Ради України від 26 червня 1992 року «Про затвердження положень про паспорт громадянина України та свідоцтво про народження» і визначає процедуру внесення відмітки про наявність права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера до паспорта фізичної особи, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від прийняття ідентифікаційного номера та офіційно повідомила про це орган державної податкової служби.

Даний Порядок, який  передбачає подання  фізичною особою заяви до органу державної податкової служби за своїм місцем реєстрації із відповідним комплектом документів, нічим не порушує прав і інтересів позивача ОСОБА_1.

Вимога позивача про проставлення відмітки в паспорті саме податковою інспекцією і завірення цієї відмітки підписом службової особи і гербовою печаткою інспекції не грунтується на законі.

Отже, суд першої інстанції прийшов до правильного висновку про безпідставність вимог позивача до Луцької ОДПІ і відмовив в позові.

Як випливає із зазначених Закону і Порядку, подання заяви органу державної податкової служби фізичною особою, яка через свої релігійні або інші переконання відмовляється від присвоєного їй ідентифікаційного номера, є підставою не лише внесення відмітки в паспорт цієї особи про наявність у неї права здійснювати будь-які платежі без ідентифікаційного номера, а й для виключення інформації про особу з Державного реєстру фізичних осіб -платників податків та інших обов'язкових платежів, який створюється ДПА України.

Таким чином, не було необхідності зобов'язувати ДПА України виключати з Державного реєстру ідентифікаційний номер та дані про особу позивача.

Однак, рішення суду першої інстанції в цій частині не оскаржується.

Керуючись ст.ст. 200, 205, 206 КАС України, колегія суддів

УХВАЛИЛА:

Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Луцького міськрайонного суду від 7 квітня 2006 року в даній справі - без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення постанови в повному обсязі.

М.А.Александрова

Головуючий /-/ Александрова М.А. Судді /-//-/ Шевчук Л.Я., Матвієнко Н.В. Оригіналу відповідає: Суддя апеляційного суду 

Друк.яно

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація