Спр.№2-1125/08
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
9 червня 2008 року. м.Тячів
Тячівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючого судді Бобрушко В.І. при секретарі Дегтярьова Р.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Тячів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Тячівської держнотконтори про визначення додаткового строку на прийняття спадщини,
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 звернулась в суд з позовом до Тячівської держнотконтори про визначення додаткового строку на прийняття спадщини. В позовній заяві зазначила, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла її мати ОСОБА_2. Після смерті матері залишилося спадкове майно (відповідно до заповітного розпорядження) - земельна ділянка, розташована по АДРЕСА_1, яка належала померлій згідно державного акту від 28 жовтня 1997 року за №032854.
В держнотконтору із заявою про прийняття спадщини вона звернулася із запізненням, так як є інвалідом третьої групи і періодично хворіє, а тому в оформленні спадщини їй усно будо відмовлено у зв'язку із пропуском строку звернення.
Вважає, що строк пропустила з поважних причин і просить продовжити строк на прийняття спадщини за заповітом, встановивши додатковий термін для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом на 3 місяці.
В судовому засіданні позивачка заявлені вимоги підтримала повністю посилаючись на викладені в письмовій заяві обставини і просить позов задовольнити.
Представник Тячівської держнотконтори в судове засідання не з'явився, хоч про час та місце розгляду був належним чином повідомлений, про причини своєї неявки суду не повідомив, а тому суд в порядку ст. 169 ЦПК України розглянув справу у його відсутності на підставі наявних у справі доказів.
Дослідивши всі обставини справи, суд дійшов наступного висновку.
В судовому засіданні встановлено, що мати позивачки ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 померла, що стверджується свідоцтвом про її смерть.
Згідно до письмового заповіту від 7 лютого 2005 року ОСОБА_2 заповіла земельну ділянку згідно державного акту від 28 жовтня 1997 року за №032854, розташовану по АДРЕСА_1, ОСОБА_1.
Відповідно до довідки Тячівської центральної районної лікарні від 19.05.2008 року ОСОБА_1 з 14.04.2008 року по 05.05.2008 року знаходилася на амбулаторному лікуванні.
Згідно до ст. 1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
А згідно до ст. 1270 цього Кодексу для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Відповідно до ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця , який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви на прийняття спадщини.
2
Враховуючи наведене, суд вважає причину пропуску позивачкою строку для прийняття спадщини поважною, а тому позов слід задовольнити та визначити їй додатковий трьохмісячний строк, достатній для прийняття спадщини.
Керуючись ст.ст. 4 , 10 , 61 , 169 , 209 , 213-215 ЦПК України , ст.ст. 1269 , 1270 , 1272 ЦК України , суд ,
Р І Ш И В:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий трьохмісячний строк на подання заяви для прийняття спадщини по заповіту на спадкове майно після смерті ОСОБА_2, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд шляхом подання заяви про його апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня його проголошення, з наступним поданням апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Головуючий: В.І. Бобрушко