Справа № 22-634 Головуюча в 1 інстанції - Власик Н.М.
Доповідач - Шимків С.С.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
08 червня 2006 року м. Рівне
Колегія суддів судової палати з цивільних справ апеляційного суду Рівненської
області у складі: головуючого судді Буцяка З.І.
суддів - Ковалевича С.П., Шимківа С.С.
при секретарі - Івановій І.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні апеляційного суду цивільну справу за апеляційною скаргою Сарненської районної державної адміністрації на рішення Сарненського районного суду від 17 лютого 2006 року у справі за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту роботи по ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи у зоні відчуження, -
встановила:
Рішенням Сарненського районного суду від 17 лютого 2006 року встановлено факт роботи ОСОБА_1 у м. Прип"ять, Київської області в зоні відчуження в період з 10 жовтня 1986 року по 10 листопада 1986 року на роботах по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.
Зобов"язано відділ захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Сарненської РДА підготувати подання до Рівненської ОДА про видачу заявниці посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 2 категорії.
Не погодившись з рішенням суду Сарненська РДА подала на нього апеляційну скаргу, в якій зазначає, що суд постановив рішення з порушенням норм матеріального права.
Порядок видачі посвідчень громадянам, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи встановлюється виключно Кабінетом Міністрів України у зв"язку з чим КМ прийнята постанова № 501 від 25 серпня 1992 року "Про порядок видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи".
Пунктом 10 цієї постанови з послідуючими змінами і доповненнями не передбачено, що підставою для видачі такого посвідчення є рішення суду.
Просить скасувати рішення Сарненського районного суду в частині зобов"язання відділу захисту населення від наслідків аварії на ЧАЕС Сарненської РДА підготувати подання до Рівненської ОДА про видачу заявниці посвідчення учасника ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 2 категорії.
Перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги, беручи до уваги пояснення учасників процесу, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає задоволенню частково з таких підстав.
Після виключення постановою Кабінету Міністрів України від 8 червня 1995 р. № 404 з п. 10 Порядку видачі посвідчень особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 25 серпня 1992 р. № 501), підпункту «г», згідно з яким рішення суду про встановлення факту безпосередньої участі в певний період у
будь-яких роботах, пов'язаних з усуненням самої аварії, її наслідків у зоні відчуження, а також у роботах на діючих пунктах санітарної обробки людей і дезактивації техніки було підставою для видачі посвідчення учасника ліквідації аварії на ЧАЕС (цю норму не включено й до Порядку, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20 січня 1997 р. № 51), такі рішення вже не мають правового значення для вирішення питання про видачу зазначеного посвідчення. Тому відповідно до статті 256 ЦПК України заяви про встановлення таких фактів не підлягають судовому розгляду.
Згідно постанов Кабінету Міністрів України від 16.06.2004 р. № 767, від 12.07.2005 р. № 563, від 24.12.2005 р. № 1283 спірні питання визначення статусу осіб, які брали участь у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, вирішуються комісією при Міністерстві праці України, до складу якої, крім спеціалістів зазначеного Міністерства включаються спеціалісти МОЗ, МНС, Мінюсту, Міноборони, Держкомгідромету та Київської облдержадміністрації за поданням Ради міністрів Автономної Республіки Крим, обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.
Рішення зазначених комісій є підставою для видачі посвідчень відповідної категорії.
За таких обставин, ОСОБА_1 необхідно було звернутися за вирішенням даного питання із відповідною заявою до Міністерства праці України через Рівненську обласну державну адміністрацію.
Виходячи з наведеного, враховуючи те, що дана справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, постановлене місцевим судом рішення підлягає скасуванню, а провадження у справі - закриттю.
Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 205, ч. 1 ст. 310, ст.ст. 313-315 ЦПК України, колегія суддів,
ухвалила:
Апеляційну скаргу Сарненської районної державної адміністрації задовольнити частково.
Рішення Сарненського районного суду від 17 лютого 2006 року скасувати.
Провадження у справі закрити.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання нею законної сили.