Судове рішення #29871270



АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________

Провадження №22-ц/790/1917/13 Головуючий 1 інстанції - Іващенко С.О.

Доповідач -Пономаренко Ю.А.

Справа №2-2576/12

Категорія - про стягнення аліментів


У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

14 травня 2013 року судова колегія судової палати з цивільних справ апеляційного суду Харківської області в складі :

Головуючого - судді : - Пономаренко Ю.А.

Суддів : - Кукліної Н.О.,

- Шевченко Н.Ф.,

При секретарі: - Каплоух Н.Б.,


розглянула у відкритому судовому засіданні в м. Харкові цивільну справу за апеляційною скаргою представника ОСОБА_5 - ОСОБА_6 на ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 15 січня 2013 року

по цивільній справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_7 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини, -


в с т а н о в и л а:


В квітні 2012 року ОСОБА_5 звернулась в суд з позовом до ОСОБА_7 про розірвання шлюбу та стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини.

Рішенням Фрунзенського районного суду м.Харкова від 25 жовтня 2012 року позов задоволено частково. Розірвано шлюб між ОСОБА_5 та ОСОБА_7, позовні вимоги про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини залишено без розгляду.

Ухвалою апеляційного суду Харківської області рішення Фрунзенського районного суду м.Харкова від 25 жовтня 2012 року в частині залишення без розгляду позову ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини скасовано і в цій частині передано для продовження розгляду до того ж суду першої інстанції.

Ухвалою Фрунзенського районного суду м.Харкова від 15 січня 2013 року закрито провадження у справі.

В апеляційній скарзі представник ОСОБА_5 - ОСОБА_6 просить скасувати ухвалу суду, посилаючись на порушення судом норм процесуального права.

Дослідивши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, судова колегія вирішила апеляційну скаргу задовольнити частково, ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова скасувати з наступних підстав.

Постановляючи ухвалу про закриття провадження у справі суд виходив з того, що Фрунзенським районним судом м.Харкова 3 липня 2012 року було видано судовий наказ про стягнення з ОСОБА_7 аліменти на утримання неповнолітньої дитини ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 30 відсотків прожиткового мінімуму (з урахуванням індексу інфляції), встановленого для дитини відповідного віку до досягнення нею повноліття, який набрав законної сили.

Проте з таким висновком суду погодитись не можна у зв'язку з порушенням вимог процесуального права, які призвели до безпідставного закриття провадження у справі.

Згідно до п.2 ч.1 ст.205 ЦПК України , суд ухвалою закриває провадження у справі, якщо набрали законної сили судові рішення з приводу спору, між тими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав.

Із матеріалів справи вбачається, що позивачкою у даній справі позов пред'явлено до ОСОБА_7 про стягнення аліментів на утримання дочки у твердій грошовій сумі в розмірі 1000 грн. на місяць але не менше ? частки з усіх видів його заробітку (доходу) і не менше ніж 30% прожиткового мінімуму щомісяця, що не було предметом розгляду у попередній справі.

Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 311 ЦПК України підставами для скасування ухвали суду, що перешкоджає подальшому провадженню у справі, і направлення справи для продовження розгляду до суду першої інстанції є порушення норм процесуального права, які призвели до неправильного вирішення питання.

Керуючись ст..ст. 303, 304, 311, 314 ЦПК України судова колегія,



У Х В А Л И Л А:


Апеляційну скаргу представника ОСОБА_5 - ОСОБА_6 задовольнити частково.

Ухвалу Фрунзенського районного суду м.Харкова від 15 січня 2013 року скасувати.

Справу направити для продовження розгляду до суду першої інстанції.

Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили негайно з моменту проголошення.

Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ протягом двадцяти днів з дня набрання нею законної сили.



Головуючий


Судді





Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація