Справа № 298/442/13-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 травня 2013 року смт. Великий Березний
Великоберезнянський районний суд Закарпатської області в складі
головуючого - судді Животова Є.Г.,
при секретарі судового засідання Чорняковій О.С.,
за участі: прокурора Логойди С.О.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
потерпілого ОСОБА_2,
розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі судових засідань, в смт. Великий Березний, кримінальне провадження № 12013070130000209 про приватне обвинувачення
ОСОБА_1,
ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Волосянка Великоберезнянського району, мешканця АДРЕСА_1, працюючого монтером Ужгородської дистанції Львівської залізниці, з вищою освітою, одруженого, такого, що має на утриманні двох неповнолітніх, громадянина України, несудимого,
- за ч.1 ст.125 КК України,
ВСТАНОВИВ:
01.03.2013, біля 16 год., на території гаражного приміщення, в с. Ставне Великоберезнянського району, ОСОБА_1, на ґрунті особистих неприязних відносин, що виникли по відношенню до ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_5, з метою спричинення останньому тілесних ушкоджень та фізичного болю, наніс потерпілому удар рукою по голові, в результаті чого потерпілий отримав легкі тілесні ушкодження, які не спричинили короткочасний розлад здоров'я: гематома на шкірних покривах «волосистої» частини голови у потиличній ділянці.
В підготовчому судовому засіданні обвинувачений, визнавши повністю свою вину у вищевказаному протиправному діянні, заявив клопотання про звільнення його від кримінальної відповідальності із закриттям кримінального провадження у зв'язку із примиренням з потерпілим. ОСОБА_2 ствердив обставину примирення з обвинуваченим, зазначивши, що між ними досягнуто згоди з обставин добровільного відшкодування заподіяних злочином збитків.
Обвинувачений також пояснив, що він розуміє надані йому законом права, характер пред'явленого йому обвинувачення і наслідки закриття кримінального провадження зі вказаних нереабілітуючих підстав.
Вивчивши матеріали справи, заслухавши обвинуваченого та потерпілого, думку прокурора, який не заперечив проти клопотання сторін, суд визнає, що примирення між сторонами приватного обвинувачення відбулося та відповідає вимогам закону.
Так, відповідно до ч.4 ст.56 КПК України на всіх стадіях кримінального провадження потерпілий має право примиритися з підозрюваним, обвинуваченим і укласти угоду про примирення. У передбачених законом України про кримінальну відповідальність та цим Кодексом випадках примирення є підставою для закриття кримінального провадження.
Частиною 4 ст.286 КПК України передбачено, що якщо під час здійснення судового провадження щодо провадження, яке надійшло до суду з обвинувальним актом, сторона кримінального провадження звернеться до суду з клопотанням про звільнення від кримінальної відповідальності обвинуваченого, суд має невідкладно розглянути таке клопотання.
Дії ОСОБА_1 обґрунтовано кваліфіковані як кримінальне правопорушення (злочин), передбачене ч.1 ст.125 КК України - умисне легке тілесне ушкодження, що відповідно до ст.12 та санкції ч.1 ст.125 КК України є злочином невеликої тяжкості. Обвинувачений свою вину у вчиненні зазначеного кримінального правопорушення визнав повністю, сторони добровільно примирилися.
Клопотання про примирення і звільнення обвинуваченого від кримінальної відповідаль-ності не суперечить вимогам кримінального процесуального закону. Будь-яких порушень прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб судом не встановлено.
Наслідки закриття кримінального провадження з наведених вище нереабілітуючих під-став, а також положення ч.7 ст.284, ч.3 ст.285 КПК України сторонам роз'яснені.
Речові докази та процесуальні витрати відсутні, заходи забезпечення кримінального провадження не застосовувалися.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 3 п.22, 56 ч.1 п.4 і ч.4, 91 ч.1 п.4,5, 284 ч.2 п.1, 285, 286 ч.4, 288, 314 ч.3 п.2, 350,372,375,376,395, 400 ч.1, 477 Кримінального процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Задовольнити клопотання сторін та на підставі ст.46 КК України звільнити обвинуваченого ОСОБА_1 від кримінальної відповідальності за ч.1 ст.125 КК України; кримінальне провадження № 12013070130000209 про обвинувачення ОСОБА_1 у кримінальному правопорушенні (злочині), передбаченому ч.1 ст.125 КК України закрити.
Ухвала може бути оскаржена сторонами до апеляційного суду Закарпатської області через Великоберезнянський районний суд протягом семи днів з дня її оголошення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу суду зупиняє набрання нею законної сили та її виконання.
Ухвала набирає законної сили після закінчення вищевказаного строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Протягом строку апеляційного оскарження учасники судового провадження за їх клопотанням мають можливість ознайомитися з матеріалами кримінального провадження.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію ухвали.
Суддя