Судове рішення #29818859

Справа № 286/1676/13-ц

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ


18 травня 2013 року                                          м. Овруч


Овруцький районний суд Житомирської області в складі:

головуючого судді Якухно О. М.

з секретарем Турбал В. І.,

з участю

представника позивача                    ОСОБА_1

представника відповідача ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Овручі справу за заявою ОСОБА_3 до Публічного акціонерного товариства "Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»" про стягнення заборгованості по заробітній платі, середнього заробітку за несвоєчасний розрахунок та моральної шкоди , -


В С Т А Н О В И В:

Позивач просить стягнути на її користь з відповідача заборгованість по заробітній платі в сумі 4309,64 грн., середній заробіток за час затримки по день фактичного розрахунку (на день подачі позову становить 2240 грн.) та моральну шкоду в сумі 3000 грн. мотивуючи тим, що вона працювала у відповідача і при звільненні 15.03.2013 року по час подачі заяви до суду з нею не розрахувалися. За час затримки у розрахунку повинна бути стягнута середня заробітна плата. Невиплата заробітної плати порушила її нормальні життєві зв’язки, призвела до душевних страждань, безсоння, позбавила засобів до існування та відсутності можливості сплатити комунальні платежі.

Ухвалою Овруцького районного суду Житомирської області від 18.05.2013 року позов в частині вимог про стягнення середнього заробітку залишено без розгляду.

Позивач в судове засідання не з’явилася.

Представник позивача підтримав вимоги заяви і надав пояснення, що викладені у позовній заяві.

Представник відповідача вимоги визнав частково і пояснив, що з вимогами про стягнення заборгованості по заробітній платі вони згодні повністю, а щодо стягнення моральної шкоди не визнають за відсутністю доказів на її підтвердження.

Дослідивши докази в справі суд вважає, що позов слід задовольнити частково з наступних підстав.

Позивач працювала у відповідача і була звільнена з 15.03.2013 року за угодою сторін на підставі п.1 ст.36 КЗпП України. З даного часу не працює. Вказані обставини підтверджуються записами трудової книжки позивача.

На час звільнення позивачу не було виплачено 4309,64 грн. заборгованості по заробітній платі за лютий-березень 2013 року, що підтверджується розрахунковими листами та не заперечується представником відповідача.

Відповідно до ст.116 КЗпП України при звільненні працівника виплата всіх сум, що належать йому від підприємства, установи, організації, провадиться в день звільнення. Якщо працівник в день звільнення не працював, то зазначені суми мають бути виплачені не пізніше наступного дня після пред'явлення звільненим працівником вимоги про розрахунок. Про нараховані суми, належні працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган повинен письмово повідомити працівника перед виплатою зазначених сум.

В разі спору про розмір сум, належних працівникові при звільненні, власник або уповноважений ним орган в усякому випадку повинен в зазначений у цій статті строк виплатити не оспорювану ним суму.

Оскільки відповідач не розрахувався при звільненні позивача, з відповідача слід стягнути вищевказану суму заборгованості.


Відповідно до ст.237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв’язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя.

Суд вважає, що невиплатою заборгованості при звільненні, яка виникла за період більше ніж 2 місяці роботи, позивачу завдано моральної шкоди внаслідок порушення її законних прав на отримання винагороди за виконану роботу.

При встановленні розміру відшкодування моральної шкоди суд виходить з тривалості та глибини душевних страждань, часу вимушених змін у життєвих стосунках позивача (не отримує заробітну плату більше 2 місяців, хворобу дитини Дмитра під час невиплати заробітної плати, відсутність роботи у чоловіка позивача, який також звільнений з даного підприємства за власним бажанням у зв’язку із невиконанням роботодавцем законодавства про працю, відсутності у позивача доказів про заподіяння даної шкоди на суму 3000 грн..

Суд враховує той факт, що в результаті виявлених порушень заявник зазнала моральної шкоди у зв’язку із неможливістю отримати винагороду за виконану роботу, втрати джерела до існування, проте, розмір заявленої суми надмірний. Об’єктивно оцінюючи ситуацію, а також враховуючи вимоги розумності і справедливості суд вважає, що розмір шкоди підлягає зменшенню до 800 грн..

В стягнені решти суми моральної шкоди необхідно відмовити за безпідставністю.


Від сплати судового збору позивач звільнений згідно п.1 ч.1 ст.5 Закону України «Про судовий збір».

Відповідно до ст.88 ЦПК коли сторона, на користь якої постановлено рішення, звільнена від судових витрат, то судові витрати стягуються з другої сторони у дохід держави, а тому з відповідача слід стягнути судовий збір в сумі 344,1 грн. (229,4 грн. по вимогах майнового характеру, 114,7 грн. по вимозі немайнового характеру).

Керуючись ст.ст. 8, 10, 11, 60, 88, 196, 212-215, 218 ЦПК України, суд, -



В И Р І Ш И В:


Позов задовольнити частково.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»" (код ЄДРПОУ 00191879) на користь ОСОБА_3 (ІПН НОМЕР_1) заборгованість по заробітній платі в сумі 4309 грн. 64 коп. та моральну шкоду в сумі 800 грн., а всього 5109 грн. 64 коп..

В задоволенні решти вимог відмовити за безпідставністю.

Стягнути з Публічного акціонерного товариства "Овруцький гірничо-збагачувальний комбінат «Кварцит»" (код ЄДРПОУ 00191879) на користь держави судовий збір в сумі 344,1 грн.

Апеляційна скарга на рішення може бути подана через Овруцький районний суд в апеляційний суд Житомирської області протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.



Суддя:





ОСОБА_4




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація