АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД
ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ
88000 м. Ужгород, вул. О.Довженка, №7 тел./факс : (0312) 61-53-83
Справа № 22 -З61Ас/2006 року Головуючий в суді 1-ї інстанції: Ференц А.М.
Суддя - доповідач : Мацунич М.В.
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
1 червня 2006 року м. Ужгород
Колегія судців судової палати з цивільних справ апеляційного суду Закарпатської області
в складі: головуючого - судді Мацунич М.В.
суддів : Дроботі В.В., Панька В.Ф. при секретарі: Боклах Г.І.
за участю : представника апелянта в особі Сисак В.В.; особи в інтересах якої заявлено позов ОСОБА_1; представник комісаріату в особі Костюк Ю.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ужгород адміністративну справу за апеляційною скаргою Військового прокурора Ужгородського гарнізону на постанову місцевого Ужгородського міськрайонного суду від 13 лютого 2006 року за позовом Військового прокурора Ужгородського гарнізону, який діє в інтересах ОСОБА_1 до Закарпатського обласного військового комісаріату про визнання рішення по відмові у призначенні пенсії за вислугу років протиправним та його скасування ,-
встановила:
У вересні 2005 року, Військовий прокурор Ужгородського гарнізону, який діє в інтересах ОСОБА_1 звернувся в суд із вищезазначеним позовом та вимоги свої мотивував тим, що наказом Командира військової частини ІНФОРМАЦІЯ_1 за № НОМЕР_1 був виключений із списків частини та знятий із всіх видів забезпечення. Та заяву про призначення пенсії ОСОБА_1 подав 28.03.2005 року. Однак листом за № НОМЕР_2 Закарпатський ОВК відмовив призначити пенсію за вислугу років на підставі п. б) ст. 12 ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року з наступними змінами і доповненнями / далі Закон /. Стаж військової служби становить 16 р. 3 м. і 21 д. за період з 13.11.1974 р. по 15.11.1976 р. та з 02.06.1982 р. по 21.07.1997 рік. А не пов'язаний з військовою службою стаж складає 10 р. 2 м. і 18 днів. Станом на 04.07.2002 рік у зазначений Закон в п. б) ст. 12 внесено зміни у відповідності до яких ОСОБА_1 має право на пенсію за вислугу років, оскільки наявні всі підстави передбачені даною нормою. Виходячи з наведеного і просив суд визнати таку відмову неправомірною та зобов'язати відповідача призначити ОСОБА_1 пенсію з урахуванням наведеної норми Закону.
Постановою місцевого Ужгородоського міськрайонного суду від 13 лютого 2006 року в задоволенні позовних вимог, відмовлено.
Військовий прокурор Ужгородського гарнізону будучи не згідним з постановою суду першої інстанції подав на неї апеляційну скаргу в якій просить суд апеляційної інстанції скасувати дану постанову та прийняти нову постанову, якою задовольнити позовні вимоги. Мотивує свої вимоги тим, що
постанова прийнята з порушенням норм матеріального законодавства.
Протягом апеляційного розгляду представник апелянта в особі Сисак В.В. та особа в інтересах якої заявлено позов ОСОБА_1 підтримали доводи апеляційної скарги та просили апеляційну інстанцію задовольнити її з підстав наведених у ній.
Представник Закарпатського обласного військового комісаріату в особі Костюк Ю.П. заперечив доводи апеляційної скарги пославшись на те що ОСОБА_1 не являється військовослужбовцем, а тому не може бути призначена йому пенсія за вислугу років.
Протягом судового розгляду судом першої інстанції встановлено, що поскільки ОСОБА_1 на
момент звільнення з військової служби не досяг 45-ти річного віку, а тому відмова військомату в
призначенні пенсії згідно ст. 12 Закону є правомірною.
Заслухавши доповідь судді-доповідача, дослідивши матеріали справи та ознайомившись із викладеними в апеляційній скарзі доводами, колегія суддів Судової палати у цивільних справах апеляційного суду Закарпатської області дійшла висновку, що ця скарга підлягає задоволенню виходячи з наступного.
Відповідно до наказу Командира військової частини ІНФОРМАЦІЯ_1 за № НОМЕР_1 ОСОБА_1 був виключений із списків частини та знятий із всіх видів забезпечення з 26.03.1997 року. На момент його звільнення з військової служби стаж становив 16 років 3 місяці і 21 день / а.с. 7, 10-14 /.
При звільненні з військової служби, ОСОБА_1 досяг тільки 41-но річного віку / а.с. 24 /.
28 березня 2005 року згідно вимог ст. 48 Закону, ОСОБА_1 подав заяву до органу пенсійного забезпечення Закарпатського обласного військового комісаріату, оскільки на цей момент йому виповнилось 49-ть років і мав загальний трудовий стаж 26 р. 6 м. і 9 д. з яких 16 років 3 місяці і 21 день становить військова служба.
Згідно п. б) ст. 12 Закону, право на пенсію за вислугу років мають прапорщики, звільнені зі служби незалежно від підстав та часу звільнення і досягли 45-річного віку, і мають загальний трудовий стаж 25 календарних років і більше, з яких не менше 12 календарних років і 6 місяців становить військова служба.
Оскільки ОСОБА_1 на момент подачі заяви про призначення пенсії за вислугу років відповідав усім вимогам зазначеним у п. б) ст. 12 Закону, а тому його вимоги є правомірними.
За встановлених обставин рішення суду першої інстанції є незаконним, оскільки судом на підставі встановлених фактів дано правильну юридичну кваліфікацію правовідносинам сторін і відповідно до цього визначено правову норму, якою врегульовано їхні правовідносини, проте помилився в розумінні змісту цієї норми у зв'язку з чим зробив правові висновки, що не відповідають дійсному змісту останньої, а це у відповідності до вимог ст. 202 КАС України є підставою для скасування даного рішення із ухваленням нового рішення, яким заявлені вимоги слід задовольнити у цілому.
Виходячи з вищенаведеного та керуючись вимогами статей 11, 71, 86, 160, 167, 202, 205, 207 і 254 КАС України, ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року із наступними змінами і доповненнями, апеляційний суд -,
постановив:
Апеляційну скаргу Військового прокурора Ужгородського гарнізону - задовольнити повністю.
Постанову місцевого Ужгородського міськрайонного суду від 13 лютого 2006 року - скасувати та прийняти нову постанову.
Позов Військового прокурора Ужгородського гарнізону, який діє в інтересах ОСОБА_1 - задовольнити у цілому.
Визнати протиправним та скасувати рішення Закарпатського обласного військового комісаріату від 08.04.2005 року за №НОМЕР_2 по відмові ОСОБА_1 у призначенні пенсії за вислугу років.
Закарпатському обласному військовому комісаріату призначити ОСОБА_1 пенсію за вислугу років у відповідності до вимог статті 12 пункту б) ЗУ "Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб" від 09.04.1992 року із наступними змінами і доповненнями 04.07.2002 року.
Постанова набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена у касаційному порядку до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця після набрання нею законної сили.
Головуючий : Судді: